Каква Ароганција - Ресторан Дион

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117


На фејсбук го видов ова:

1700 женски
2000 машки

Мислев да размислам да славам тука ама кога го видов ова, човече, какво само понижување и дискриминирање на родова основа. Да беше ова дека женските треба повеќе да плаќаат сите невладини ќе се кренеа, вака никој.

Ако планирате да славите ова размислете малце, прашање на принцип е, дали ќе дозволите да ви прават вакво понижување само заради тоа што сте машко.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Ова не е од сега, од секогаш било така..и ние како копиљи кога се собиравме по куќи сегогаш жените не плаќаа ништо , а ние како луди збиравме по 1000 денари..
 
A

AnFem

Гостин
Ах, а мене ме правеа луда кога се собиравме порано со другарчињата и другарките и јас се бунев затоа што тие плаќаат повеќе од нас, наводно тие ќе изеле и испиеле повеќе. Поголема трагедија беше што машките сами се дискриминираа.

Ако ме прашаш мене, јас сум за бојкот на целиот тој конзумеризам за една вечер, која не е ништо посебно од другите. Успат, што е со цениве? Златен кавијар да не ќе ви сервираат?
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Ах, а мене ме правеа луда кога се собиравме порано со другарчињата и другарките и јас се бунев затоа што тие плаќаат повеќе од нас, наводно тие ќе изеле и испиеле повеќе. Поголема трагедија беше што машките сами се дискриминираа.

Ако ме прашаш мене, јас сум за бојкот на целиот тој конзумеризам за една вечер, која не е ништо посебно од другите. Успат, што е со цениве? Златен кавијар да не ќе ви сервираат?
Па како што почнале, за жените кавијарот, за машките остатоците..
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Глупости, да сме малку попаметни оние места каде што има вакви “привлечни“ понуди треба да ги оставиме празни. Не ме чуди за Дион, што све нема да направат за да привлечат девојки посебно, но сепак пола и повеќе од местата кај нас функционираат така.
Процедурата за влагање по дискотеки - девојки сами и девојки со дечко за рака први влагаат, а машките кои дошле сами ќе причекаат едно саат два надвор, ако не им текне да замолат некое девојче да ги придржи за рака дури влезат.
А за во Дион, и бесплатно да е не би отишла!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Подобро да направат Бела Нова Година (сите што се облечени во бело пониска цена за нив) отколку ова.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Е многу се ретардирани, да направеа и женските да плаќаат по 2к денари, ќе собереа повеќе пари.Ај бери им го умот. :facepalm:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Мене повеќе ми боде очи ова „АМИР и Ивица Live“

Ху да фак из Амир и зошто е он со капс лок, а Ивица без !? Национална дискриминација... Диктатура. :D

Него, цурите плаќаат поефтино поради тоа што они имаа нешто поскапо. ;)
 
V

Vollstandig

Гостин
Незнам дали така мене ми се чини или скоро секаде за нова година тапа бендови им носат?:)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Мене повеќе ми боде очи ова „АМИР и Ивица Live“


Ху да фак из Амир и зошто е он со капс лок, а Ивица без !? Национална дискриминација... Диктатура. :D


:D

Инаку шо се буниш бе, поише женски ќе има за тебе ;)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
-а ако е некој пола-пола машко-женско
како ќе ја одредат цената-ѓаќите доле
или уверение од дотичната установа.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Газдата на ресторанот, кафич, дискотека има право да си стави правила како сака а кому не му се свиѓаат нека не оди таму.

Ако сакам ќе направам попуст од 50% за плавуши или бринети и нема што некој да се буни. Мој кафич мои правила.

Приватна сопственост е, не е јавно претпријатие па некој да се жали за родова дискриминација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom