Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
Каде можам да најдам во Скопје ваков или сличен валјак за бојадисување кој се полни внатре со боја и не капе при фарбањето? Најдов на 3-4 места по тие купипродај фејсбук страниците, ама секаде го продаваат, а го немаат на залиха. На едно место дури го платив, па после ми ги враќаа парите.

Прегледај го приврзокот 385668
Трик, не си ги фрлај парите поарно
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Дали можам некаде да најдам нов/стар дел за машина за садови Беко? Купена е пред 12-13 години, си работи добро, ама долната корпа почнаа некои од решетките да скапуваат (претпоставувам од водата и средствата), до тој степен да некои од нив и се кршат.

Како може да се реши ова и дали некаде можам да најдам корпа или треба цела машина да ја менувам?
 
Член од
15 август 2013
Мислења
22
Поени од реакции
58
Здраво, сакам да прашам дали знаете некој судски преведувач англиски, од кој имате убаво искуство и што работи брзо ? Ми треба за поголем број документи. Ви благодарам.
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Добар ден! Каде можам да најдам Polaris Енергетски Диск во Македонија од каде може да се купи и која е цена? Доколку некој го има набавено во Македонија ве замолувам да ми пишете во пп!
Автоматски споено мислење:

Се работи за овој Polaris Енергетски Диск!!! saka-crvena-podloga-nacrtan-disk-Nenad-640x640.jpg
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Здраво, сакам да прашам дали знаете некој судски преведувач англиски, од кој имате убаво искуство и што работи брзо ? Ми треба за поголем број документи. Ви благодарам.
ИМаш неколку на самата адвокатска улица спроти судска палата
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Јас незнам уште колку пати веќе треба да напишам еве уште еден пат! Дали некој знае каде во Македонија може да се најде Енергетски Поларис Диск????????
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Capslock те молам
Значи гледам дека сте Д'НСКА расположени за заебанции! Ако можеш да помогнеш помогни а не СОС тие твои куршуми! Да бидеме јасни и да се разберемо!
 
Ф

Флеш

Гостин
Значи гледам дека сте Д'НСКА расположени за заебанции! Ако можеш да помогнеш помогни а не СОС тие твои куршуми! Да бидеме јасни и да се разберемо!
Не сме задолжени дека задолжително знаеме . Нема одговор значи не знаат. Не форсирај . Дај време ќе знае некој.
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Не сме задолжени дека задолжително знаеме . Нема одговор значи не знаат. Не форсирај . Дај време ќе знае некој.
Во право сте, и ве молам извинете ако нешто згрешив,погрешно и да ми простете! Убава вечер! Поздрав.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Дали можам некаде да најдам нов/стар дел за машина за садови Беко? Купена е пред 12-13 години, си работи добро, ама долната корпа почнаа некои од решетките да скапуваат (претпоставувам од водата и средствата), до тој степен да некои од нив и се кршат.

Како може да се реши ова и дали некаде можам да најдам корпа или треба цела машина да ја менувам?
Da prasas vo ovlasten servis za Beko.
Jas barav za Candy I mi dadoa Cena pred 5 god za edna korpa 100 evra , za dvete korpi bese polovina cena od nova mashina. Baraj na staro ako ima nekoj sochuvano.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Ми требаат обоени метали(бакар, месинг, никел18%тен) во облик на плочки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom