Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Само логин систем штом нема злен пазар сигурно нема ни бит пазар


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Има на тезгите во вториот ред кај штопродаваат делови за мобилни телефони
Го прошетав денес цел град, Сетек, Амц, Анхоч, никаде немаат нешто вакво и сите до еден ме насочија во логин да барам, отидов и до кај нив, ми викаат немале на лагер моментално, за некои месец дена ваљда ќе добиеле, и тоа не е сигурно :pos:...Ќе се прејавам пак да ги прашам дали сигурно ќе добијат.

Ќе идам утре и до бит пазар, последна надеж ми е :D. Ако нема ни таму, ќе гледам нешто од алиекспрес да порачам, ваљда ќе стигне исправно...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Го прошетав денес цел град, Сетек, Амц, Анхоч, никаде немаат нешто вакво и сите до еден ме насочија во логин да барам, отидов и до кај нив, ми викаат немале на лагер моментално, за некои месец дена ваљда ќе добиеле, и тоа не е сигурно :pos:...Ќе се прејавам пак да ги прашам дали сигурно ќе добијат.

Ќе идам утре и до бит пазар, последна надеж ми е :D. Ако нема ни таму, ќе гледам нешто од алиекспрес да порачам, ваљда ќе стигне исправно...
Ако веќе те тераат да чекаш цел месец порачај си од Али, сигурно побрзо ќе стигне.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Го прошетав денес цел град, Сетек, Амц, Анхоч, никаде немаат нешто вакво и сите до еден ме насочија во логин да барам, отидов и до кај нив, ми викаат немале на лагер моментално, за некои месец дена ваљда ќе добиеле, и тоа не е сигурно :pos:...Ќе се прејавам пак да ги прашам дали сигурно ќе добијат.

Ќе идам утре и до бит пазар, последна надеж ми е :D. Ако нема ни таму, ќе гледам нешто од алиекспрес да порачам, ваљда ќе стигне исправно...
За што ти треба? Малку е невообичаено, најчесто се обратни или пак женсково е со 4 внатре за да можеш слушалки од мобилен да ги раздвоиш на слушалки и микрофон? Ако ти е итно може да се направи...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ме интересира каде може да најдам стаклара каде се продава плексиглас?
 
Член од
3 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
ITNO Dali nekoj znae kade moze da se kupi album na sintezis (osven jugoton,vekje prasav tamu nema) drugi cd-teki???
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
За што ти треба? Малку е невообичаено, најчесто се обратни или пак женсково е со 4 внатре за да можеш слушалки од мобилен да ги раздвоиш на слушалки и микрофон? Ако ти е итно може да се направи...
Да, за тоа ми е, земав слушалки со микрофон, и за да можам и во ПЦ да ги ставам, а да функционира и микрофонот и слушалката, мора да земам сплитер.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
31
Поени од реакции
2
Znaci mi prakjaat pari od srbija mi davaat brojceto idam vo western union da podignam parite mi vikaat nema niso na toj broj ... a covekot so mi gi pratil mi vika prateni se sigurno parite proveriv i online ima da se proveri i tamu pisuva deka nema so moze da bide problemot?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Znaci mi prakjaat pari od srbija mi davaat brojceto idam vo western union da podignam parite mi vikaat nema niso na toj broj ... a covekot so mi gi pratil mi vika prateni se sigurno parite proveriv i online ima da se proveri i tamu pisuva deka nema so moze da bide problemot?
Грешен ти е бројот или те мафта тој дека ги пратил.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Знае некој зошто служат тие банкомати шо се става пари :) ...не да подигнеш ;) ,дали парите вака се стават на некоја сметка ако сакаш (значи ставаш пари на банкоматот,тој ги зема и ги префрла на некоја сметка :) или така некако)

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Ме интересира каде може да најдам стаклара каде се продава плексиглас?
Не знам дали има во стакларите. Во фирмите што прават светлечки реклами сигурно има.
На http://zk.mk барај „светлечки знаци и реклами“.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Знае некој зошто служат тие банкомати шо се става пари :) ...не да подигнеш ;) ,дали парите вака се стават на некоја сметка ако сакаш (значи ставаш пари на банкоматот,тој ги зема и ги префрла на некоја сметка :) или така некако)

Sent from my E2003 using Tapatalk
Ако мислиш на новите услуги на Paynet тие служат за плаќање сметки и слично , плус функционираат како виртуелен паричник зима опции и за штедни влогови итн ама лоши им се условите јаки се провизиите.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Го прошетав денес цел град, Сетек, Амц, Анхоч, никаде немаат нешто вакво и сите до еден ме насочија во логин да барам, отидов и до кај нив, ми викаат немале на лагер моментално, за некои месец дена ваљда ќе добиеле, и тоа не е сигурно :pos:...Ќе се прејавам пак да ги прашам дали сигурно ќе добијат.

Ќе идам утре и до бит пазар, последна надеж ми е :D. Ако нема ни таму, ќе гледам нешто од алиекспрес да порачам, ваљда ќе стигне исправно...
Види на југодрво, позади автобуската на страната кај ГТЦ, има продавница за електроника. Во куќа е сместен дуќанот, има 2 вкупно едниот е као за готови ствари (звучки, појачала енд шит), додека другиот е баш за електронски компоненти. Таму може да има, а и да нема можда ќе сакаат да ти напраат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom