Каде може да најдам? (Општи прашања)

P

Patience

Гостин
Каде можам да најдам кревет ваков со механизам на спуштање-кревање?

Во AKRON, наспроти Универзална до Броз кафичот.
Во емисијата Ајде дома ваков местеа пред некое време.
Види после 7:40 на видеово.
https://youtu.be/mJC1J5TlyU0
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Каде може да го купам чудово кај нас?



Ова е ултрасоничен гаџет што се користи за заштита од кучиња скитници, произведува звук кој човечкото уво не може да го регистрира, но ужасно ги плаши кучињата. Има ли вакво нешто кај нас да се купи или ќе морам преку нет да го порачам. Велосипедист сум и многу ми е потребен. :)

 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Не знам дали овде е вистинското место за моето прашање, но да пишам да ја испробам среќата :DИма ли некој кој би се нафатил на помош денес или утре во врска со преведување на скрипта од англиски на македонски? Ограничена сум со рок па затоа се обраќам овде, не барам превод на голем број на страници, барем да се најде некој што би помогнал за 2-3 :)
Фала однапред :)
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.740
Поени од реакции
2.554
Каде може да го купам чудово кај нас?

Ова е ултрасоничен гаџет што се користи за заштита од кучиња скитници, произведува звук кој човечкото уво не може да го регистрира, но ужасно ги плаши кучињата. Има ли вакво нешто кај нас да се купи или ќе морам преку нет да го порачам. Велосипедист сум и многу ми е потребен. :)

Имаше во Микеи. Само нашиве градски кучиња многу баш и не реагираат на ова.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
814
Каде може да го купам чудово кај нас?



Ова е ултрасоничен гаџет што се користи за заштита од кучиња скитници, произведува звук кој човечкото уво не може да го регистрира, но ужасно ги плаши кучињата. Има ли вакво нешто кај нас да се купи или ќе морам преку нет да го порачам. Велосипедист сум и многу ми е потребен. :)

Ако не ти се брза порачај си од Алиекспрес или ибај за 3-4 усд.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Си купив нова машина за печење леб и има супер рецепти, ама има една намирница што никако неможам да сфатам што е и каде можам да најдам. Значи во рецептов што сакам да го направам, освен што има сув квасец, има и osusheni kvasac, или на англиски dried leaves. Дали некој знае што е тоа и каде можам да купам. Благодарам.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
948
Поени од реакции
624
Си купив нова машина за печење леб и има супер рецепти, ама има една намирница што никако неможам да сфатам што е и каде можам да најдам. Значи во рецептов што сакам да го направам, освен што има сув квасец, има и osusheni kvasac, или на англиски dried leaves. Дали некој знае што е тоа и каде можам да купам. Благодарам.
ne veruvam deka ce najdes, stavi kvasec obicen...imas milion recepti kaj zapna na toj??????
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.768
Поени од реакции
1.521
Си купив нова машина за печење леб и има супер рецепти, ама има една намирница што никако неможам да сфатам што е и каде можам да најдам. Значи во рецептов што сакам да го направам, освен што има сув квасец, има и osusheni kvasac, или на англиски dried leaves. Дали некој знае што е тоа и каде можам да купам. Благодарам.
Сув квасец имаш во сите поголеми маркети коа ќе отидеш барај квасец во кесичка во Кам е најефтин.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Знам за сув квасец, ама ова е нешто друго.
 
Член од
19 мај 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој случајно знае каде можам да најдам призма, по книжариве проверив и некои од продавачите дури и се чудеа што било тоа бла бла..
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
948
Поени од реакции
624
Дали некој случајно знае каде можам да најдам призма, по книжариве проверив и некои од продавачите дури и се чудеа што било тоа бла бла..
jas prizma na fax ne vidov vo lab. po fizika a uste pomalku vo knizara
 

Kajgana Shop

На врв Bottom