Каде може да најдам? (Општи прашања)

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.764
Ме интересира, а и ми треба да знам во Скопје, каде, кои и уствари дали има продавници за пирсови, али не џиџимиџарници и бижутерија, оти може некој да тресне и таква глупост.
Само во тату и пирсинг студија. Скин-арт во ТЦ буњаковец на 2 кат го знам сеа за сеа.
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
да не знае некој кај може да најдам вакви
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Дечки може ли да ми кажете како да стигнам до фабриката на Џонсон Контролс во Бунарџик, од Карпош 2 ?
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
на зелено пазарче или на бит пазар :vozbud:

немој да мислиш дека тие што ги продаваат по продавниците по разумни цени се други, истите се како на пазар
Абе битпазар ми е на 2 минути од дома... али ме мрзи да шетам таму, не сум баш ја за по пазари :kesa: Незнаеш некоја продавница?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Water pipes - бонгчиња ,па и на старо

 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
ПроКредит банка, некаде во Автокоманда, или најблиску до Автокоманда? :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
ПроКредит банка, некаде во Автокоманда, или најблиску до Автокоманда? :)
Имаш кај бит пазар една и една во маџари, па бирај си каде.



и една во маџари, па бирај си каде



Иначе баш такви цвикери нема у Ботони, али имаш нешо слично на тоа.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Значи:

малце офтопик али каде можат да се купат телескопи за аматери домашна употреба како што праша @Tutor у Скопјево?
Е то ти е добро прашање. Пошто јас не сум од Скопје (а не верувам дека каде било во Македонија на друго место се продаваат) не знам. А и јас сум заинтересиран за купување телескоп.:wink:
ја знам дека на времето у ГТЦ до сојузов на шахистите на втори кат Ахима или така нешто се викаше продавницата имаше мали телескопи метар или метар ипол онака тенки не толку големи баш за по дома ама тоа беше пред неколку години сеа незнам дали уште постои продавницата
Кој знае каде има телесокопи нека им пише на цитираните форумџии :smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.764
Мислам дека последен пат видов во Pix+, ама не сум сигурен, на нивниот сајт сега за сега нема ништо. Ако некој не го мрзи, нека скокне до ГТЦ, преместени се на 1 кат откај плоштад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom