Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Евентуално може да види и на реклама5 и пазар3 бидејќи таму знае да излезе некое добро парче опрема но ќе мора кратко истражување за моделот да направи за да не плати цена како за ново и обавезно ценкање таму хаха ;)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Фала дечки. Ги разгледав сите опции и најпристапен за цената ми е токму овој што го пратив ко сликичка, тој е 2000 денари во Декатлон, па кога ќе одам пак во Софија ќе си го земам. Голем е, лежи на грб, дека и го пробав минатиот пат кога бев, само во брзање бев и не го земав. Се советував со планинари рекоа дека има и подобри планински марки, поквалитетни, секако и поскапи, но мене би ми требало за патувања само, евентуално за ако одам некогаш во планинарски дом некоја ноќ по нашиве планини, а не за големи планински врвови како Еверест, Матерхорн, и престојувања таму.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
Електрично перниче за греење. И искуства со ова, дали вреди да се земе?

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Електрично перниче за греење. И искуства со ова, дали вреди да се земе?

Пред 40 години моите од Америка ми донесоа вакво перниче и таков јорган.
Не сум видел тука такви никад.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.282
Kako malecok se secavam imavme, se mestea toplini od 1 do 6 mislam, se arno, ama edno sabajle na moite im se zapali, serca budni bile pa se spasile od pozar!!!
,,,kaj gradska bolnica vo centar,pozadi avtobuskata postrojka aptekata,cenite se od do,,,,a na zeleno pazarche kaj cvekarite ima ama malechki okrugli,,
 
Член од
27 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
5
Каде може да се купи кожа за тросед на квадрат и која цена е?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Дали некој знае каде можам да сменам денари или евра за српски динари?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали некој знае каде можам да сменам денари или евра за српски динари?
Во менувачница
Значи немојте да тресете глупости ако не знаете.

Никој не менува денари во динари и обратно, НЛБ го правеа тоа, сега ни тие не го прават.

Мој совет ти е ако имаш некој што доаѓа тука од Врање ваму таму да ти донесе динари или пак да преминеш граница и да си смениш во некое погранично место ако ти е нож до коска.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Значи немојте да тресете глупости ако не знаете.

Никој не менува денари во динари и обратно, НЛБ го правеа тоа, сега ни тие не го прават.

Мој совет ти е ако имаш некој што доаѓа тука од Врање ваму таму да ти донесе динари или пак да преминеш граница и да си смениш во некое погранично место ако ти е нож до коска.
ne znam dali primaat platezni karticki na patarini vo srbija?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom