Каде да се запишам?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
па си напишал дека ПОЗНАВАШ луѓе што завршиле таму а не дека ти си завршил и сега оп ти си завршил таму.Па ако ЈБТ не е добра има друго ете го Корчагин ете го и Орце Николов ако ти е до стручни ете ти го Панче Караѓозов и Васил Антевски Дрен ги има доста добри гимназии на високо ниво и според мене ЈБТ,Орце Николов и Корчагин се најпрестижни!!!
За ЈБТ во Скопје те цитирав, не те цитирав за ЈК. Ај врати се поназад и види.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
За ЈБТ во Скопје те цитирав, не те цитирав за ЈК. Ај врати се поназад и види.
Добро добро ајде ајде за тоа си ме цитирал...ете повели кажи му на детето како е таму баш и јас сакам да видам какви се околностите,можда некад и јас дете мое ќе запишувам таму одкај да знам!
 
Член од
23 април 2012
Мислења
44
Поени од реакции
38
Дечко,фани заврши си средно в некоа едноставна гимназија послепати не се мачи да бубаш на тиа години,шо те гајле ако си од Јахја Кемал или некоа сасвим трета школа.Ако сега не ужуваш в наредните 4 години нема куга.Има време за да учиш има време за факултет.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Абе немој да се акаш по приватни училишта. Земи заврши си средно во едноставна гимназија, ем полесно ем поубаво. Во јајха кемал, мислам дека во интернатот машките имале демек повеќе време за излегување, а девојките помалце. Неможеле многу да се дружат шо знам како беше неможам да ја најдам темата сеа.

Еве ти ги темите за приватните училишта.
Тука ,Тука и Тука. Прочитај може ќе најдеш одговор на нешто што бараш.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
И на мене ми нудеа бе,ама одбив.Несакам.Едноставно несакав!Сакав годините да си ги проживеам младешки а не по интернати и да се мачам да учам турски јазик.Сакав да излегувам и го направив најдобриот избор.Прво дојдоа во основно ни правеа некакви логички тестови и математика ајд енекако се извлеков и ми рекоја прва и втора година 80% попуст.Имам комшивка што отиде таму и мислам дека ми рече оти претежно на англиски биле предавањата но и на турски подоцна.Турскиот е задолжителен и е прв јазик во таа гимназија на исти ранг како македонскиот.ТИ како си сакаш направи,јас бев и уште сум слободен дух па несакав да се затварам и да бубам по цело време!
Чекај сега,нели беше во Шпанија ти,како то не си сакал да учиш па и не си сакал да седиш по интернати,и како тоа си се извлекол а не си по бубањето па и 1 и 2 година со попуст ?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Чекај сега,нели беше во Шпанија ти,како то не си сакал да учиш па и не си сакал да седиш по интернати,и како тоа си се извлекол а не си по бубањето па и 1 и 2 година со попуст ?
Епа сеа и ти многу сакаш да знаеш :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Затоа ти велам ако си некој тип онака во душата либерален,подобро оди во Јосип Броз Тито и таа е една од најјаките училишта у Ск.А можеби и со Јахја Кемал нема да згрешиш,кој знае можеби таму те чека иднина! :D
Читај шо пишал некој пред тебе, не лупај на памет... Дечкото пишал дека се дума измеѓу Јосип Броз Тито - БИТОЛА и ова другово.


Така да џабе се расправате безвеза...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Значи вака: јас сум од Битола и многу ги сакам природните науки, особено физиката и хемијата.Значи, сакам да ве прашам, каде да се запишам, во кое средно училиште за тие науки?
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Во Јахја Кемал во СКопје или Струга или Гостивар знам дека имаат добри програми за природни науки, ама таму се живее интернатски и малку строго, барем на времето.... не знам дали постои природно - математичка насока по гимназииве сега?
Или, како беше, се запишуваш во гимназија, па во втора година одбираш „пакет“ предмети...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Во Јахја Кемал во СКопје или Струга или Гостивар знам дека имаат добри програми за природни науки, ама таму се живее интернатски и малку строго, барем на времето.... не знам дали постои природно - математичка насока по гимназииве сега?
Или, како беше, се запишуваш во гимназија, па во втора година одбираш „пакет“ предмети...
фала за помошта.сепак, чекам и други одговори
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Ако имаш некаков престој во скопје, своевремено Корчагин беше повеќе по тие ствари. Потоа излегуваа одлични кадри кои се запишуваа по ПМФ, Медицина, фармација...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Значи вака: јас сум од Битола и многу ги сакам природните науки, особено физиката и хемијата.Значи, сакам да ве прашам, каде да се запишам, во кое средно училиште за тие науки?
Уште малку повеќе да ги сакаше, сигурно ќе знаеше се` за секое средно училиште поврзано со твоите планови. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
фала за помошта.сепак, чекам и други одговори
Оди во гимназија средно и во трета ќе одбереш природно математичка насока, дали А , дали Б, ќе си видиш :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Физика, хемија, математика и биологија се многу разработени предмети во Карев :) Од сите гимназии во Скопјево, М-А смерот е најтежок тука, така зборат луѓе :) И професорите се квалитетни, физика посебно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom