Каде би сакале да живеете?

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
На накој интересен остров (ама не пуст) покрај океан, и Охрид секако, без вода не можам да живеам :icon_lol:
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Златна Македонија не си ја менувам за сто други држави! Може да одам да прошетам ама да живеам негде надвор од Македонија не би можела да издржам.:nesum:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Освен во Македонија би сакал да живеам во Лондон или пак некој град во Шкотска. Ја обожавам таа култура...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
тука каде што живеам и сега МАКЕДОНИЈА,СКОПЈЕ,драчево,ПОД СТАНИЦА_ПЖС
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Блиску до плажа :pipi: по можност на Флорида или Калифорнија а и не одбијам некој одбијам остров.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Anglija..... London...... Chelsea FOREVER....:pred::pred::pred::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::music2::music2:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
stvarno mi se zivee ili vo US ili vo Junajted Kingdom of Britan Lend :D
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Vo kuka so golemi stakleni zidovi, bez sobi i ogranicuvanja, krevetot od masivno drvo ke mi bide postaven na istocnata strana za da go gledam izgrejsonceto, ke ima golem kamin na sredina i mnogu udobni pernici rasfrlani na podot! Mnogu umetnicki dela i skulpturi, mnogu sveki so miris na cimet i vanila, mnogu soncogledi i gerberi, malku mebel vo kafena i bela boja i dva labradori! Skromen luksuz zavitkan so toplina! Moze i lulaska pozadi kukata obesena na golemiot kosten, nekolku jabolknici i mnogu jagodi!

A lokacijata...nekade pokraj voda...Ohrid, Santa Monica ili nekade vo Brazil ...ne e vazno!:smir:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Некое многу релаксирано место каде има вистински мир во близина на чиста природа. На море може меѓутоа да речеме на место како Водно од каде имаш поглед кон плажи, градот и слично.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Тенерифе или Барбадос...обожавам егзотични места...или може некоја од источните земји што имаат интересна култура...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom