КХЛ сезона 2014/2015

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
СКА прв пораз денес. Колку да ме паднат не за друго :LOL:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
Исто и мене ме лизнаа :icon_mrgr: проблемот е шо во двоумењето дали 5,5+ да ја пишам ја изиграв СКА над 3,5 гола си реков секако ако оди 5,5+ СКА ке даде 4 гола.Ми ја расипаа само серијата од 8 тикети погодени од КХЛ едноподруго неделава :coffee:

Инаку кога сме кај лигава Јарославл си го врати тренерот Кинг со кој лани ги елиминира и СКА и Динамо во плејофот очекувам во наредниов период подобри резултати од нив мада си лапнав јас квота 3 завчера со Динамо :sneaky:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
Исто и мене ме лизнаа :icon_mrgr: проблемот е шо во двоумењето дали 5,5+ да ја пишам ја изиграв СКА над 3,5 гола си реков секако ако оди 5,5+ СКА ке даде 4 гола.Ми ја расипаа само серијата од 8 тикети погодени од КХЛ едноподруго неделава :coffee:

Инаку кога сме кај лигава Јарославл си го врати тренерот Кинг со кој лани ги елиминира и СКА и Динамо во плејофот очекувам во наредниов период подобри резултати од нив мада си лапнав јас квота 3 завчера со Динамо :sneaky:
Па ти си бил експерт бе :LOL: Редно беше да киксаат ама мораа ли баш сега? :cautious: Како и да е ќе го возвратиме ударот нареднава недела :icon_lol:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
Па ти си бил експерт бе :LOL: Редно беше да киксаат ама мораа ли баш сега? :cautious: Како и да е ќе го возвратиме ударот нареднава недела :icon_lol:
Ја планирам ударот "утре" уште да им го зададам со Локомотив веке се почуствува влијанието на Кинг со победата над Динамо ВитјазПодолск не би требало да им направат проблем и онака во последно се изнапримаа голој
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
Ја планирам ударот "утре" уште да им го зададам со Локомотив веке се почуствува влијанието на Кинг со победата над Динамо ВитјазПодолск не би требало да им направат проблем и онака во последно се изнапримаа голој
Ништо а? Ќе треба малку време
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Оваа лига почнав да ја пратам тек од ланската сезона кога дебитираа Медвешчак Загреб, кој претхотдно играше во австриската лига. Така ми се пријатен тим, тука се од поранешната ни држава, а и доста пари ми донесе од обложувалниците :D,поготово минатата сезона кога беа потценети и имаше преубави коефициенти за медведиве. Ги пратам секогаш кога ги даваат на Спортклуб, секако доколку сум во можност. И нормално во кладилница кога има “телешки“ коеф. да ми донесат некој денар:X3:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
И јас почнав од лани да пратам, а мислам дека и од лани почнаа на СК да даваат преноси не знам можи грешка сум, ама мислам дека пред тоа од НХЛ даваа.
Е па бујрум овде да дискутираме, па и за утакмици кладење едно друго ене во темата кладилница со кртола прогнозираме, вклучи се таму а можи и овде па да размениме некое мислење, да заработиме малку :D
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Медведиве очекувано ми изгубија, ама гледам храбро се држеле до третата третина, браво :love:. Ај следно коло очекувам победа кај Динамо Рига :vozbud:, мада дома тешко ги добија:oops:.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
Добро се држеа. Се на се одлична утакмица беше, имаше шанси....едноставно добар хокеј се играше. Ама СКА едноставно се преголем залак и не за џабе се во топ 3 фаворити за освојување. Само да не се распаднат во плејофот како лани. А дека имаат страшен тим - имаат.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
На работа бев и за жал не можев да ја пратам:( СКА по мое мислам дека имаат дрим-тим:) Ха.... фала богу и не очекував победа:D туку пријатно ме изненадија што не беа декласирани.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
Добри беа. На крајот на 4-2 притиснаа и можеа да намалат на 4-3 ама ништо. Па после без голман тргнаа и нормално 5тиот гол на СКА беше само формалност.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
СКА вака прават секоја сезона силуваат во регуларен дел и ко ке дојт плејофот ке се какнат.
Утре доста утакмици валјда ке уплатам не ке се заебам како денес
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
Барав денес да уплатам и немаше во Спорт Лајф. Збеснав ама на крај цела среќа што немало. :D Магнитогорск дома изгуби од Адмирал мамицата мамина. Се очекуваше некој кикс ама кој да ти очекувал дека овие дома ќе губат и тоа од Адмирал :coffee:
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Тука малку е заебан хокејов за типување, мене ме има паднато на 1.2коеф исто како Адмирал во случајов, фаворит и плус дома игра. Тоа беше мислам Салзбург пред 3-4год. , кога играа медведиве во австриската лига. А се имам омрсено со 4.5коеф. на Медвешчак во гости:D не ми текнува со кого играше. Утре има добр текми, а и медведиве ми играат:X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom