КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Честитки за победата ,иако не навивам за нив сепак Македонски тим е и ме радува секоја таква победа
 
Член од
24 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
fala eden da kaze kak so treba a ne non stop Skopskite da se naj naj ,mislam oti za site so imat uspesi treba da gi podrzuvame
Честитки за победата ,иако не навивам за нив сепак Македонски тим е и ме радува секоја таква победа
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Браво за Струмица,имаше неверојатна атмосфера во- Парк...а исто така и добра кошарка..На Струмица и треба истата подршка и во следниот натпревар,па можеби ќе направиме подвиг-треба да сме оптимисти...:vozbud:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
fala eden da kaze kak so treba a ne non stop Skopskite da se naj naj ,mislam oti za site so imat uspesi treba da gi podrzuvame

Читајте претходнои постови а не одма да донесувате неки заклучоци. Јас сум од Скопје и навивам за Струмица кога игра со странски клубови, тоа го правам за секој македонски клуб затоа што ја преставува мојата земја. А од такви каоко тебе само може да ме изнервираат зашто ја расипуваат атмосферата.
 
F

fantomX

Гостин
Честитки за победата. Со Ростов ќе биде потешко, ама оти да не се проба да се добијат и тие. Сега се понатаму е плус за Струмица.
 
V

Viktoranius

Гостин
E togaj mislam oti i ROSTOV ke ode publika da gi glede naste
Only in our dreams.:helou::helou:
Немаме шанси против Русите бре...незнам кој тропна погоре да сме ги добиле дома со 20 разлика..нема теоретски шанси.
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Povekje od verojatno e deka ke izgubime od lokomotiv no ajde bidete malu optimisti topka e se si bivam glavna cel ni bese eliminiranje na cedevita vo sto i uspeavme i site sme zadovolni mislam deka nema nikoj da bide razocaran ako otpadneme od ruskiot lokomotiv bidejki site se svensi za razlikata vo kvalitetot na makedonskkata i ruskata liga, ne otpisuvaaa pred vreme i so cedevita no gadno se zaebaaa.Vazno ke bideme svedoci na uste edna pekolna utakmica na 20 noemvri, a zdravje boze dogodina ke si ja probame srekata pak.Da bidam iskren nadezta vo mene ziveee deka mozeme da odigrame odlicno protiv rusite i da se zboguvame ''ako'' se zboguvame da go napravime toa so dostoen poraz.pozz
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Povekje od verojatno e deka ke izgubime od lokomotiv no ajde bidete malu optimisti topka e se si bivam glavna cel ni bese eliminiranje na cedevita vo sto i uspeavme i site sme zadovolni mislam deka nema nikoj da bide razocaran ako otpadneme od ruskiot lokomotiv bidejki site se svensi za razlikata vo kvalitetot na makedonskkata i ruskata liga, ne otpisuvaaa pred vreme i so cedevita no gadno se zaebaaa.Vazno ke bideme svedoci na uste edna pekolna utakmica na 20 noemvri, a zdravje boze dogodina ke si ja probame srekata pak.Da bidam iskren nadezta vo mene ziveee deka mozeme da odigrame odlicno protiv rusite i da se zboguvame ''ako'' se zboguvame da go napravime toa so dostoen poraz.pozz
Потполно се согласувам,и мислам дека е важно не само за Струмица туку и за македонската кошарка да се прикажеме во најдобро светло .Мислам дека ќе присуствуваме на добар натпревар на 20-ти кој ќе помине во супер атмосфера,како што ретко ја има на спортските терени.Струмица живее за кошарката па јас сум оптимист до крај ,останувам на своето дека топката е тркалезна и се може да се случи,знам дека важен е квалитетот-но не е пресуден,навивањето среќата и се друго е во игра.Искрено се надевам дека оваа Евро-авантура за Струмица нема да запре кај Локомотив.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Точно дека РОСТОВ е главен претендент за титулата , но зошто да не се надеваме на победа ?

Со добра игра и со уште подобра атмосфера од оваа со Цедевита имаме барем минимални шанси да го победиме РОСТОВ во нашиот парк ...

http://kkcedevita.hr/Media1/ajduci.jpg
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
INACE ne se samo VASI moze i malko da se druzame kako makedonci i da vikame NASI i da navivame site za STRUMICA oti ka igra KOMETAL ili bilo koj drug tim od makedonija u evropa NII-STRUMICANE navivame kako NASHTE da igrat
E како бе мои противници? Еден живот, една љубов. Мои се Мзт Скопје и никои други. Можеби сакам да победи Струмица, ама сигурно нема да се притресувам ако изгуби.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
amam sea so rostov nema sansi be ne se oni cedevita brat ne e toa taka lesno
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
"Десетка" за "ајдуците"

Добија пофалби од сите играчи за она што го покажаа на овој дуел. "Ајдуците" заслужија чиста десетка за она што го направија за време на овој дуел.

Ниту едно парче хартија, а камоли нешто друго не падна на паркетот во салата "Парк" за време сите 40 минути од натпреварот.

Прославата на победата навивачите на нашиот шампион ја одбележаа со палење на десетина факели во зелено-бела боја, онаа струмичката, победничката.

Домаќинот заслужи висока оценка за организацијата, посебно во делот на безбедноста за која освен полицијата се грижеше и приватното обезбедување "Бастион" од Струмица
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе кога у Хрватска заврши мислам не победија со 4 разлика се знаеше дека у ср кје ги тепаме напред Струмица АлеееАлееее
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom