КАРГОВ-директорот на царина гази по судбината на многу фамилии

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ванчо Каргов директорот на царина гази по судбината на многу фамилии со затворањето на шпедициите,гази по деца мали кој се прехрануваат од тие што работат во шпедициите,со ова најмногу му нанесува штета на вработените и ја срами цела држава МАКЕДОНИЈА!!
Доста беше со синдромот самоуништување!!!
Како штерјо не се загрижи кога беа избркани 1000 работници од Железница?!?!?

Како никој не се загрижи за малите деца на железничарите???

Колку само фамилии од 90 па навака патеа поради Штерјо Наков?
Колку луѓе починале од срцев удар поради транзиционите бизнисмени ???
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Како штерјо не се загрижи кога беа избркани 1000 работници од Железница?!?!?

Како никој не се загрижи за малите деца на железничарите???

Колку само фамилии од 90 па навака патеа поради Штерјо Наков?
Колку луѓе починале од срцев удар поради транзиционите бизнисмени ???
I sega vie ke gi doumrete tie sto ostanaa? Kako samo ne vi e sram,tamu kaj sto e druga vlada e kriminalno,tamu kaj sto ste vie e togas neka puknat demek biznismenite,a za lugeto popat,pa sega,hmm... Licemeri.
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
дете пак те прашувам.. кој како го купи му ја зема зошто му ја зема дозволата на макошпед колку луѓе избрка и кај беше ти тогаш???
А од каде знаеш дека јас бев во Макошпед,не биди глуБ и мисли што зборуваш,јас зборувам општо и за Макошпед и за Макпетрол и за Фершпед и за на уште три други шпедиции што му спрема исто Каргов.Јас тогаш бев во Макошпед и сега задоволен од одговорот,ајде сега кажи нешто друго...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Како штерјо не се загрижи кога беа избркани 1000 работници од Железница?!?!?

Како никој не се загрижи за малите деца на железничарите???

Колку само фамилии од 90 па навака патеа поради Штерјо Наков?
Колку луѓе починале од срцев удар поради транзиционите бизнисмени ???
нема точна бројка чекаме млечната криза да се среди:toe:
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Па шо сега,го затворил го затворил и пролетер го затворија иако беше најголема македонска авто транспортна фирма па не слушнав тогаш, да плачеш,или тогаш ти беше арно си седеше у канцеларија и кур те болеше што се случува се додека штерче го имаше монополот и си земавте пари за глупости паркирање за камион 50 еу де бре :toe:
И што сакаш сега ти да кажиш дека сите треба да се затворат фирми оти така на пролетер и се случило?!Или си глуп или не знаеш да размислуваш,а тоа е исто и на вакви вулгарни коментари не давам раплики само овај пат за да одговориш за тоа што те прашав дали по твое сега сите треба да ја имаат истата судбина како пролетер и многу други кој јас сочуствувам со тие луѓе кои работеле таму,а додека ти се ситиш и чекаш и на други да му се случи истото???!!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
.................хммм..море како тргнало проблем ќе биде сув леб за јадење да се нема....КОА СТЕ ТОООЛКАВИ ОФЦИ ..мајка за стрижење, па да се скинеш од смеење кога ќе ги видиш СТРИЖАЧИТЕ.....и никако да одредам каде е тоа прагот на газење за овој народ......микроскоп ко фабрички оџак не ме вади...
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Па еве да кажиме отворено кој кое за што е...Јас еве сум од ВМРО-ДПМНЕ активен член,али муабетот ми е дека не треба на ваков налбатски начин да се постапува со никој од фирмите нарочито фирми што придонесуваат за МАКЕДОНИЈА,фирми што го полнат буџетот и што ранат фамилии,ако имал некој кривица или ако некој нешто згрешил нека му го најдат тоа и нека го казнат нека го затворат,а не да страдаат вработените,значи зборувам општо за сите фирми.
Е сега конкретно за ова со Фершпед,па да ви кажам дека многу е налбатски изведено од страна на Каргов и компанија,многу провидно е дека сакаат да го уништат Штерјо ама ептен го направија за срамота оти работава испадна "не можиме по магарето па ајде да удриме по самарот",ова е само погубно за вработените и вие мои сопартијци не бидете ограничени гледајте реално и немојте коментарите да ви бидат против народот свој обичен кој работи за корка леб,нека ги казнуваат големите риби а не народот обичен ова го кажувам исто за сите фирми.Пазете што пишувате и бидете реални а не само со нашиот познат синдром на САМОУНИШТУВАЊЕ без размислување.Ова срамота е што го прави Каргов,ама тој нема осет за фамилиите бидеќи човекот и нема ни фамилија ерген си е,можеби да имаше жена и деца ќе размислуваше поинаку па макар и некој му наредувал.Жалам за ваквиот коментар ама морав да бидам отворен кон сите што не размислувате со вашите глави туку сте ограничени.Доста си го напаѓате својот народ!!
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не сум сигурна дека не е женет ам тоа е најмалку битно... Криза доаѓа, луѓе, треба да се печали-домаќини се луѓево...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom