КАКО ЌЕ ПРЕПОЗНАЕТЕ МАКЕДОНЕЦ НА ПЛАЖА?!

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
А Албанец како ќе препознаете?Збори на мобилен,а го чува 10 цм подалеку од увото.:D
--- надополнето: Jul 22, 2011 1:19 PM ---
Ако сретниш од мафијат (полат и компанијата ) позз ги од мене :Pхехехе
Иначе убо да си поминиш во Турција! :)
Од Заза!:P
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
пфф, нема веза ..онака зборам, сегде дека се плука по нашата националност, се самите се плукаме ..

:tapp:
Па затоа треба да се попраиме како нација. Еве ја на пример од горенаведеното освен апарат за сликање шо носам (за да иам некоја слика за спомен) друго не применуам па неам рогови на глаа.
Е сега ми се случува да оставам пешкир на лежалка, за да одам да јадам и да не плаќам два пати лежалка :icon_lol:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
пфф, нема веза ..онака зборам, сегде дека се плука по нашата националност, се самите се плукаме ..

:tapp:
Не се нервирај де, машко ако не те пецне кој друг :D. А дека по култура сме често за никаде и се брукаме еден со друг стои :).
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Па затоа треба да се попраиме како нација. Еве ја на пример од горенаведеното освен апарат за сликање шо носам (за да иам некоја слика за спомен) друго не применуам па неам рогови на глаа.
Е сега ми се случува да оставам пешкир на лежалка, за да одам да јадам и да не плаќам два пати лежалка :icon_lol:
ме 2 .. само апарат, и телефон .. сеа не да се курчам де, туку ако ми затреба :)

Не се нервирај де, машко ако не те пецне кој друг :D. А дека по култура сме често за никаде и се брукаме еден со друг стои :).
и после ние сме криви што Грција ни става вето! ха, ќе го јадеме уште дооолго долго ..али ај, да немешам политика, ќе ојде мн офтопик ..
 
T

Torchyrus

Гостин
Тешко е ова и навредливо и за нас како Македонци .
Правено е само за цепење сеир а устрави јас не видов сеир нигде тука пошто е правено ова ептен вештачки ...На пример ова , кој од вас видел до сега децата да трчаат околу другите маси за подобро да спијат ...:tapp:
15. Кога ручаш, децата треба да трчаат наоколу по другите маси, после да заспијат поубаво.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.563
Тешко е ова и навредливо и за нас како Македонци .
Правено е само за цепење сеир а устрави јас не видов сеир нигде тука пошто е правено ова ептен вештачки ...На пример ова , кој од вас видел до сега децата да трчаат околу другите маси за подобро да спијат ...:tapp:
15. Кога ручаш, децата треба да трчаат наоколу по другите маси, после да заспијат поубаво.
Не за да спијат поубаво,туку за да заспијат побрзо.
 
T

Torchyrus

Гостин
Не за да спијат поубаво,туку за да заспијат побрзо.
Добро де исти курац само ептен самите си се брукаме со правење вакви срања за хумор кој за мене се катастрофа и навредливи за нас другите Македонци кои ни од далеку не ги правиме овие работи што се наведени друи во 21 точка .
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.723
Поени од реакции
11.952
A добро еве каде цигарите ако не во песок, ако се надвор од песокта и ја стапнеш чувството е како да те каснала пчела...:eek:
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
куул!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Еве и сликовит приказ :D
Додека сме тука, летата додека работев ко спасувач на Олимписки се уверив дека ова не е скеч од К-15 туку чиста вистина. Да споделам неколку ситуации :icon_mrgr:
Има доаѓаат со гаќи и тоа да се бањаат, не боксерици ама гаќи у друга боја, ме сфаќате сигурно... едно време на олимписки ставија од тоа средството за ако мочаш црвено да се напраи, и едно 2-3 дена додека не се расчу, водата беше ко лава да тече :pos: Мислам стварно дебилизам, колку се чисти вецињата ако не друго на олимписки и се внимава на хигиената тоа е океј, не може никој да се пожали тука и пак да мочаат у вода. Хлорот ќе го убие тоа ама срамот останува и постапката не чини.
Исто така има многу што не знаат да пливаат па фрли се во базенот голем, од 2,09 и после кога ќе те фати грч само викај по спасувачи...играње со животот тоа ти е ама битно да се пофали дека знае да скокне бомба пред 2-3 девојки. И така, ако се сетам на нешто друго ќе пишам пак :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
не знам друго што да кажам освен да се помирите со вистината :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
и после ние сме криви што Грција ни става вето! ха, ќе го јадеме уште дооолго долго ..али ај, да немешам политика, ќе ојде мн офтопик ..
Тоа дека ќе го јадеме уште долго со ваков менталитет е неизбежно ама како рече друга тема е тоа :).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ок не замарајте, заебанција е, малце да научиме и на своја сметка :) Иначе би додал уште едно : Последни си идат од плажа :P
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
За делот од листата со децата и цигарите се сложувам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom