Исчезнати лица

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ја гледав сега емисијата на Код.Што може да ти направи жена навистина никој не може.
Грешка и е тоа што јавно укажува на одмазда. Јас не би постапил така. Не дај боже, не знаеш кој може да закачиш.
Нека побара помош и од Италија, бидејќи Пино бил државјанин и на Италија, па би требало и тие да помогнат во потрагата и судењето. Бидејќи нашиве гледаме колку ги решија убиствата на Смилковско, Диво Насеље и тн.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Грешка и е тоа што јавно укажува на одмазда. Јас не би постапил така. Не дај боже, не знаеш кој може да закачиш.
Нека побара помош и од Италија, бидејќи Пино бил државјанин и на Италија, па би требало и тие да помогнат во потрагата и судењето. Бидејќи нашиве гледаме колку ги решија убиствата на Смилковско, Диво Насеље и тн.
Пино не се враќа се е џабе.А Али е гарант во Косово а од таму никој нишѕо не му може.Се надевам само дека оваа Анѓела ќе скапе во затвор а и таму ќе биде тепана од циганките како магарица.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пино не се враќа се е џабе.А Али е гарант во Косово а од таму никој нишѕо не му може.Се надевам само дека оваа Анѓела ќе скапе во затвор а и таму ќе биде тепана од циганките како магарица.
Ќе си добие таа дебела казна, минимум 10 години, по мое мислење. А истото треба да биде и за Али, но тој е моментално недостижен за никого од Мк.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Ќе си добие таа дебела казна, минимум 10 години, по мое мислење. А истото треба да биде и за Али, но тој е моментално недостижен за никого од Мк.
По сите морални норми тоа девојче не заслужува повеќе да види сонце и ако не на доживотна казна да да добие барем 50 години затворска казна а ти викаш 10 години е дебела казна.Никогаш нема да би бидат јасни казните и законите за убиства.
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
По сите морални норми тоа девојче не заслужува повеќе да види сонце и ако не на доживотна казна да да добие барем 50 години затворска казна а ти викаш 10 години е дебела казна.Никогаш нема да би бидат јасни казните и законите за убиства.
Те молам МОРАЛ со КАЗНА не мешај.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Те молам МОРАЛ со КАЗНА не мешај.
Зошто?
Ако се утврди дека Ангела не го извршила убиството туку тоа го направил Али јас не верувам дека она ќе лежи повеќе од 6,7 години а она е вистинскиот убиец на Пино.Замисли за 6 години Ангела да е слободна.Според мене би требало малку на понаков начин да се судат овие убиства.А ако јас се прашувам ова девојче би требало да остане во затвор до крајот на животот.Нема поголема казна од тоа.
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Зошто?
Ако се утврди дека Ангела не го извршила убиството туку тоа го направил Али јас не верувам дека она ќе лежи повеќе од 6,7 години а она е вистинскиот убиец на Пино.Замисли за 6 години Ангела да е слободна.Според мене би требало малку на понаков начин да се судат овие убиства.А ако јас се прашувам ова девојче би требало да остане во затвор до крајот на животот.Нема поголема казна од тоа.
Друже, финтата не е само да ја осудат и фрлат во затвор. Јасно е покажано дека со тоа не се постигнува ефектот на оправање на умот на убиецот. Ќе лежи за да не биде опасна по мене и тебе. Суштината е, сите кои завршиле во затвор, под било кој основ, квалитетно и темелно да се образуваат и да им се крене свеста за морал и нормално човечко однесување. Па, откако ќе излезе, да се надеваме ќе биде од корист на општото добро а не спротивното.
За жал, некои не можат да се променат кон подобро...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.741
Друже, финтата не е само да ја осудат и фрлат во затвор. Јасно е покажано дека со тоа не се постигнува ефектот на оправање на умот на убиецот. Ќе лежи за да не биде опасна по мене и тебе. Суштината е, сите кои завршиле во затвор, под било кој основ, квалитетно и темелно да се образуваат и да им се крене свеста за морал и нормално човечко однесување. Па, откако ќе излезе, да се надеваме ќе биде од корист на општото добро а не спротивното.
За жал, некои не можат да се променат кон подобро...
Човек кој го направил ова не верувам дека може некогаш да биде од корист на опшеството.Ако излезе пред да наполни 60 години само може да го повтори истото.Ти разбирам што сакаш да кажеш но за вакви случки тоа не функционира.Во Америка за ова би добила столица
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Човек кој го направил ова не верувам дека може некогаш да биде од корист на опшеството.Ако излезе пред да наполни 60 години само може да го повтори истото.Ти разбирам што сакаш да кажеш но за вакви случки тоа не функционира.Во Америка за ова би добила столица
Ах, невели два пати, може и ѕвезда да стане, Netflix да земи серија да направи за неа.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Kod napravija nova emisija posle naoganjeto na teloto, uste ne e oficijalno potvrdeno deka e pukano vo negovata glava, a i nema oficijalna potvrda koj pukal, ili go ubil, dali devojkata ili toj furkan.
Od toa sto se znae, ovaa go zamarala i napinjala bidejki prekinale vrska, na kraj mu rekla ima iznenaduvanje za nego, da dojde, iako ne sakal sepak se resil da otide vo gjorce, po sto devojkata vlegla so nego vo kola i mu rekla da vozi kaj stadionot, kade bilo podiskretno, vo megjuvreme zastanala da kupi cigari, i mu pisala na furkan deka se upatuvaat tamu.
Otkako stignale, furkan dosol so voziloto pozadi niv, i pocnal agresivno da lupa po kolata, go izvadil nadvor i go maval, i navodno go udril so kamen vo glava po sto go stavile vo kolata na pino i se upatile kon aracinovo kade sto e ubien.
Potoa go strpale vo gepek od kolata na Pino, zemale obleka od prijatel na furkan koj sega za sega ne e invovliran direktno vo ovoj slucaj, navodno ne znael za sto stanuva zbor, i istiot im pomaga da otidat do nekoj stan od Topansko Pole za da se preslecat i si zaminal, a ovie fatile taksi za da ja zemat kolata na Furkan, prethodno voziloto na Pino, so negovoto telo e skrieno nekade vo Aracinovo.
Ja zemale negovata kola i otisle vo K.Voda na kafe, na hehe hihi haha, psihopati, potoa otkako pominalo izvesno vreme, najverojatno cekale da pomine vreme i site da legnat, povtorno otisle vo aracinovo, po teloto na Pino, i potoa se upatuvaat kon Ljuboten kade go krijat istoto. Shkodata do den denesen ne e najdena.
Vo megjuvreme dodeka se vozele sami so kolata na Furkan, bile zastanati od policija, redovna kontrola, ama ne bile sumjivi, ne vozele nad dozvolenoto, ne piele alkohol, ja imale potrebnata dokumentacija, po sto bile pusteni.

Sto e sumjivo vo cela ovaa situacija, obvinitelstvoto veli deka on e ubien vo 2 casot po polnokj, sto e diskutabilno, isto i deka e pukano vo nego, sto pak, e diskutabilno i nepotvrrdeno, zemena e samo izjava na svedok, najverojatno Angela, koja uspeala da prelaze i detektor za lagi.
Somnez za verodostojnosta na ova sto go veli obvinitelstvoto frla i faktot deka ovie po ubistvoto bile vo kafic u K.Voda, koj kafic raboti posle 2 casot po polnokj ? Nieden ...
Taka da ova info od obvinitelstvoto treba da se zeme so rezerva, tajmingot ne e mozno da e tocen, spored niv ubistvoto e vo 2 casot po polnokj, a ako se zeme vo predvid kade sve bile po istoto ( preslekuvanje u topansko, taksi do gjorce, od gjorce so kola do K. Voda ), koga stignale vo kaficot ? vo 4 ? I koga stignale do ljuboten posle kafeto, u 5-6 sabajle ?

Eve link od emisijata na Snezana.[/



Mene drugo mi se motka vo glava..Tie go nosat ziv do aracinovo mozebi go odnele da mu izvadat nekoi organi.I otkako ekipata si ja zavrsilaa rabotata tie se vratile i go zele teloto za da go skrinat.Sekakvi luge ima ama takvoo ubistvo toku mladi ako mozam da kazam za niv deka se luge mislam deka e za golema suma na pari.Tia sami dvajca ne mozat da skrijat telo i kola za edna vecer..ovde e umesana golema mafija
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Ова е нејзиниот коментар да нема збунки
Mene drugo mi se motka vo glava..Tie go nosat ziv do aracinovo mozebi go odnele da mu izvadat nekoi organi.I otkako ekipata si ja zavrsilaa rabotata tie se vratile i go zele teloto za da go skrinat
И искрено не знам шо да кажам на ова, шта речи, коју поруку послати, анти ваксери, chemtrails believers, земјата е рамна и остали ствари страјкс аген.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Mene drugo mi se motka vo glava..Tie go nosat ziv do aracinovo mozebi go odnele da mu izvadat nekoi organi.I otkako ekipata si ja zavrsilaa rabotata tie se vratile i go zele teloto za da go skrinat.Sekakvi luge ima ama takvoo ubistvo toku mladi ako mozam da kazam za niv deka se luge mislam deka e za golema suma na pari.Tia sami dvajca ne mozat da skrijat telo i kola za edna vecer..ovde e umesana golema mafija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom