Исчезнати лица

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Нема згради, не се работи за никакво урбано место. Не знам кај имаш читано ама на српските медиуми од почеток се објавија снимки и слики од куќата
Има видео погоре, неколку видеа имаше и на твитер кај шо новинари ја имаа опколено околината па се расправаа со роднините оти овие не ги оставаа да снимаат додека истрагата е во тек
А кој каде откопувал, тоа сега тука го прочитав. Ќе ти пратам линкови од каде читав и уште така стои дека било. А пред куќата имало ставено шатори и забранет пристап а за багери и откопувања може да ми пратите линк каде сте прочитале?

Освен тоа неколку поста над мене.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
А кој каде откопувал, тоа сега тука го прочитав. Ќе ти пратам линкови од каде читав и уште така стои дека било. А пред куќата имало ставено шатори и забранет пристап а за багери и откопувања може да ми пратите линк каде сте прочитале?

Освен тоа неколку поста над мене.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Значи не дошил багерот да копа, него да расчисти. Огромна е разликата тогаш од она што јас го правев муабет, а тешко веројатно дека тело ќе најдат внатре, не би го ставиле таму баш кај што кажале дека биле ако ти е направиле нешто.
Освен ако детето само не влегло во ова шупава и не настрадала од некои урнатини.

Надвор шетале, дома биле во двор, застанале до ваму, мајка и стварно не знае што изјави дава. Или и е срам дека долго време го оставила само детето или ги заборава лагите зошто е вмешана во ова, мада тоа од нас никој не може ни да го претпостави зошто ни го знаеме профилот на мајката, ни го знаеме семејството, јас само се надевам дека потрагата е сеуште за девојчето и нема да се претвори во потрага по леш. Зошто како проаѓа време, мала е веројатноста да ја најдат жива во околината.

Ако е киднапирана, и тогаш е мала веројатноста да биде жива.

А за орел прочитав, за детево од мариово јас сигурна сум дека има големи шанси тоа да му се случило, па ако и ова било такво место, зошто да не се мисли и на тоа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Значи не дошил багерот да копа, него да расчисти. Огромна е разликата тогаш од она што јас го правев муабет, а тешко веројатно дека тело ќе најдат внатре, не би го ставиле таму баш кај што кажале дека биле ако ти е направиле нешто.
Освен ако детето само не влегло во ова шупава и не настрадала од некои урнатини.

Надвор шетале, дома биле во двор, застанале до ваму, мајка и стварно не знае што изјави дава. Или и е срам дека долго време го оставила само детето или ги заборава лагите зошто е вмешана во ова, мада тоа од нас никој не може ни да го претпостави зошто ни го знаеме профилот на мајката, ни го знаеме семејството, јас само се надевам дека потрагата е сеуште за девојчето и нема да се претвори во потрага по леш. Зошто како проаѓа време, мала е веројатноста да ја најдат жива во околината.

Ако е киднапирана, и тогаш е мала веројатноста да биде жива.

А за орел прочитав, за детево од мариово јас сигурна сум дека има големи шанси тоа да му се случило, па ако и ова било такво место, зошто да не се мисли и на тоа.
Да, затоа напишав поназад, моја претпоставка дека багерот копа за да ја расчисти руината околу куќата.
Ова на сликите е дел од просторот, шупа најверојатно.
Ама според информациите све ме мава на најлошо
Родителите се повторно викнати на разговор, одделно, таткото на полиграф, синоќа е прекината истрагата околу населбата, се става фокус на викендицата, се раскопува местото ...
Се надевам дека грешам ...
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491
Значи првото што јас го разбрав за случкава, дека тие како најнормално семејство си отишле во родното место на мајката кое било урбано, имало и згради, па ги однела децата да си играат во некое паркче каде наспроти имало шума и таа се свртила на секунда и детево го снемало. Значи вака беше и насекаде и пишувано.

Од каде сега овие места, хорор штали и била дома, па била во дворот, па во она хоророт.

Што вистина се случувало?

А иначе полиграфот не штети на бременоста, него поради бременоста не може да даде точни резултати.
Може и грешка да е ова моето за дворот, јас така имам сфатено од тоа што сум читала и колеги што зборат по работа, а никаде не сум прочитала како исчезнало девојчето.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Да, затоа напишав поназад, моја претпоставка дека багерот копа за да ја расчисти руината околу куќата.
Ова на сликите е дел од просторот, шупа најверојатно.
Ама според информациите све ме мава на најлошо
Родителите се повторно викнати на разговор, одделно, таткото на полиграф, синоќа е прекината истрагата околу населбата, се става фокус на викендицата, се раскопува местото ...
Се надевам дека грешам ...
Се е можно.

Само на многу места по фб прочитав 'теории' дека мајката и таткото сакале да се отарасат од детето зошто било со посебни потреби т. е немо и кога ќе видам колку лајкови имаат тие коментари, гледам колку луѓето ништо не разбираат и ако случајно има некој и тука што го мисли тоа, зошто мајката а и во описот е кажано детето не зборува, да знаете дека не е немо, него не почнало да зборува, што е нормално за дете на таа возраст. И дете може да прозбори дури и на 3 години за прв пат и тоа да е нормално.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.317
Или мајката од паника не кажа точно колку време детето било само оставено.
Ама и да е така шанса нема да ме можат да го пронајдат еве веќе два и пол дена.
Збораме за двегодишно дете кое не знае да оди како шо треба. Плус скоро цела куќа е заобиколена со трња.
Не верувам дека некој киднапер би отишол на тоа место деца да кради, неколку куќи има на тоа место, мештаните викаат дека важело за многу мирно место и немало никакви инциденти досега.
Плус семејството не живеело таму, отишле да си поиграат децата, значи сепак ако станува збор за киднапирање гарант е некој кој го познава семејството и знаеле дека таму ќе бидат
Јас значи затоа реков дека има тука празнина во приказната, и мислам дека таа празнина ја знае мајкаму на девојчето. Сега, на денешницава се може да очекува човек, од чедоморство до киднапирање, но искрено лично сметам дека не се работи за киднапирање туку за нешто друго, и се надевам дека на крајот ќе се пронајди здраво и живо девојчето и дека нема да му фали ништо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Наводно нашле некоја дупка која се поврзува дури со најблискиот рудник, околу 10 м биле тунелите, сеа таму пребаруваат пожарникари во случај да не паднало таму.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Наводно нашле некоја дупка која се поврзува дури со најблискиот рудник, околу 10 м биле тунелите, сеа таму пребаруваат пожарникари во случај да не паднало таму.
точно е тоа, затоа донесле багери, за да ги расчистат трњето над дупката
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Коментар од читатели за прошетката на семејството, дента дувало и врнело иначе. Башка куќарката била заклучена

Trudna zena na onu groznu livadu po losem vremenu dovodi dvoje sitne dece... a pritom tamo inace nisu dolazili...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Во Србија алармантно е колку е често чедоморството. Јас тоа што го работам моментално има врска со убиства на деца и Србија е на врвот убедливо. Да не речам и секое трето убиство е чедоморство кај нив. Можам да ви раскажувам случаеви до утре.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559

Зошто го сликала девојчето со мобилен тој ден и зошто бришела податоци на телефонот(повици и пораки)!????
Ова станува се поморбидно :place:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.317
До кога овој напатен народ ќе биде занимаван со црна хроника стории, изчезнувања, убијства,сообраќајки кои се случуваат во Србија?
Кога беше случајот со Вања, на српските телевизии имаше цели емисии посветени на тоа, со експерти, психолози итн. нешто што и кај нас го немаше. Така да не пишувај нешто и на се да се дава етнничка конотација. Пред се, луѓе сме...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Се упатува накај родителите за жал.

Онака од фб го пратам случајот али полиграфи, дупки во меморија, рурални места каде што рандом селектирано киднапирање е помала шанса за разлика од густи населени места ... Не изгледа добро, се надевам грешам.

Како ќе одминува времето српската полиција ќе прави повеќе притисок, имаат страшни специјалци за ова тематика. Тешки изроди у Србија бе, дали од тоа ураниумот од 99та али во право е @Хоуп многу случаеви на убиства на деца и чедоморство во 21 век.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom