Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.088
Значи се имам поправено 15 кила, а тогаш изгледав идеално.
Имам широка градба, така да со минус 15 кг ќе си ја вратам фигурата што ја имав. Знам затоа што со 67кг изгледав топ. ;)
Добро е ако си изгледала како топ со 67кг, ајде среди се пак на таа килажа и чекаме фотки за очи плакнење :D
 
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Не ме персирај, не сум лош туку екстремно реален.
Па во право си, што да кажам.
Само да стигнам до целта, за слики не е проблем.
Од утре почнувам со вежбање. А сакам да прашам би имало ли ефект плус одењето по скали? Мислам одење од приземје до горе, и се така 10 пати?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
А сакам да прашам би имало ли ефект плус одењето по скали? Мислам одење од приземје до горе, и се така 10 пати?
Па тоа ти е еден вид на кардио тренинг, зошто да нема ефект.
Инаку гледам дека пиша не знаеш што/како да вежбаш, зошто не си симнеш некоја од оние програми како P90X, Insanity или слична? Мислам, во тој стил нешто, да не ти биде досадно и да имаш некоја цел или програма што ќе си ја следиш. Пушташ на ТВ или компјутер дома и си вежбаш со нив :)
 
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Па тоа ти е еден вид на кардио тренинг, зошто да нема ефект.
Инаку гледам дека пиша не знаеш што/како да вежбаш, зошто не си симнеш некоја од оние програми како P90X, Insanity или слична? Мислам, во тој стил нешто, да не ти биде досадно и да имаш некоја цел или програма што ќе си ја следиш. Пушташ на ТВ или компјутер дома и си вежбаш со нив :)
Ја имам симнато од jillian michaels 30 shred шо е. 3 левели по 30 дена
Што мислиш за тие?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ја имам симнато од jillian michaels 30 shred шо е. 3 левели по 30 дена
Што мислиш за тие?
Епа на тоа мислев, таа програма конкретно не ја знам, ама имам P90X вежбано и гледам дека е на ист принцип. Вежба група од луѓе, тренерот нешто збори и ти ги следиш. Мислам дека тоа ти е најдобро и најинтересно за дома ако не знаеш што и како да вежбаш.

Инаку во твојот случај најбитно е да трошиш повеќе калории од што внесуваш. Реално не е битно како ќе ги истрошиш тие калории, ако сакаш трчај по скали, пешаччи, што сакаш. Ти предложив да следиш програма зашто ти служи како некој водич па полесно е вежбањето.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.088
Па во право си, што да кажам.
Само да стигнам до целта, за слики не е проблем.
Од утре почнувам со вежбање. А сакам да прашам би имало ли ефект плус одењето по скали? Мислам одење од приземје до горе, и се така 10 пати?
Nude само прифаќа форумов.
Колку повеќе физичка активност, толку подобро, качување по скали, пешки до работа/факс, секс...
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Како што сватив од видеово, не треба да се јадат јаглени хидрати? Ако не сум разбрала ве молам дообјаснете
Фала
па такво е видео, контрадикторно малку, мислам ни тој не разбира што објаснува. Процесот на претварење храна во енергија и во маснотии е доста комплициран, нема ни да пробам да го објаснам оти треба и јас и ти да бидеме магистри по биохемија, јас за да ти го објаснам а ти за да го разебереш :D

затоа симплицираме до формула calories in > calories out + exercises = PROFIT weight loоse, што генерално е правилно и на пракса работи супер. Сеа на накој edge cases можно е постојат љуге каде ова работи не како што треба поради промени во хормонален систем ама батали го тоа

ЈХ мора да се јадат, само треба да се контролира внес и да се јадат од сложени(бавни) претежно, остај што збори дечково на видео
еве ти за да прочиташ нешто http://www.napumpajse.com/novosti.aspx?n=257 по детално ама не се замарај со тоа многу, помалце филозофија повеке кардио :nesumjas:
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Сакам да почнам со тренинг од другиов месец, арно ама новчаникот тенок некако.

Ми требаат околу 3600 калории на ден, и тие лесно може да се стигнат со ефтина храна.

Целта не ми е само да се натовам како некое говедо, туку сакам да обрнам внимание на тоа што внесувам. Лебови и шеќери ме успоруваат, така да тие се аут.

Сакав да видам што велите вие на диетава. Може ли поефтино да се помине од ова?

Доручек: Омлет со 5 јајца, сирење и спанаќ, готвен во путер + Сардини

Ручек: (ќе ги мењам овие два, Б е после тренинг)
А: 250г (пред варење) интегрален ориз + 200г мешано мелено/свински бут/ + пола вреќа (смрзнат) зеленчук, готвено во маслиново
Б: 250г органски интегрални шпагети(КАМ) со сирење, томатело и 150г мелено месо.

Вечера: 250-300г овес со цимет и банана.

Суплементи:
Creatine Monohydrate MyProtein 5g
Vitamin D 4000UI
Omega 3 капсула/ден
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Имам 82 кила, ама висока сум и немам никаков проблем со движење и слично.
Можам да трчам не ми е проблем.
Сакам да се движам со килажа од 67/70 кг
Имам тело на песочен часовник, некои се оперираат за да имаат такво тело а мене ми е природно, само уште да се доведам до совршена фигура.
Фала ти уште еднаш
тогаш и јас би сакал да трчам со тебе =)
 
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
тогаш и јас би сакал да трчам со тебе =)
Хихихи :):):)[DOUBLEPOST=1487798618][/DOUBLEPOST]
па такво е видео, контрадикторно малку, мислам ни тој не разбира што објаснува. Процесот на претварење храна во енергија и во маснотии е доста комплициран, нема ни да пробам да го објаснам оти треба и јас и ти да бидеме магистри по биохемија, јас за да ти го објаснам а ти за да го разебереш :D

затоа симплицираме до формула calories in > calories out + exercises = PROFIT weight loоse, што генерално е правилно и на пракса работи супер. Сеа на накој edge cases можно е постојат љуге каде ова работи не како што треба поради промени во хормонален систем ама батали го тоа

ЈХ мора да се јадат, само треба да се контролира внес и да се јадат од сложени(бавни) претежно, остај што збори дечково на видео
еве ти за да прочиташ нешто http://www.napumpajse.com/novosti.aspx?n=257 по детално ама не се замарај со тоа многу, помалце филозофија повеке кардио :nesumjas:
А добро што да јадам пред и после вежбање?
Колку преме пред тренинг да јадам, а кога после тренинг?
Вода пијам и онака многу тоа не е проблем, проблем ми е што да јадам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom