Интер-Јувентус, "Дерби на Италија" 14.09.2013

Кој ќе биде победник?


  • Вкупно гласачи
    147
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.362
Поени од реакции
108.740


Дојде време и за првото дерби сезонава во Серија А. Учесници во истото ќе бидат екипите на Интер и Јувентус кои ќе се сретнат по 184 пат во првата италијанска лига. Поуспешен е Јувентус со 81 победа, за разлика од Интер кој има 56 победи, а 46 натпревари завршиле нерешено. Гол разликата е на страната на Јувентус кој има дадено 261 а примено 231 гол.

Ова е едно од најголемите ривалства во Италија, заедно со она помеѓу миланските и римските екипи. И двете екипи стартуваа со по две победи и одлично ја отворија новата сезона. Јувентус стандардно е најголем фаворит за скудетото, а Интер со доста подмладен тим и со нов тренер оваа сезона тргнува во што подобар пласман со оглед на тоа дека не игра во Европа. Фаворит несомнено ќе е Јувентус али во овие дерби мечеви се е отворено и никогаш ништо не се знае. Кај Интер нема да настапат Занети, Милито, Самуел и Киву, додека кај Јувентус како што успеав да видам Пепе и Маркизио не се во комбинација. Ако имам грешка кај овие што нема да настапат за Јуве нека ме корегираат Јувенташите ќе поправи модераторот.

Лично за мене, ко фан на Интер, ова е едно од дербињата кое не би го менувал за ништо во животот, заедно со миланското дерби. Се што треба да направите е да бидете пред вашите монитори, телевизори (доколку имате дрим бокс или сателитска антена) и да уживате во магијата на италијанскиот фудбал. Морам да нагласам за тие што не знаат (ако воопшто има такви), дека пренос на Телма и на било која друга македонска телевизија нема да има. Се надевам на квалитетна дискусија и нека победи подобриот. :)

П.с. Форца Интер! (Морав, не се лутете Јувенташи :D)
П.п.с Нека грми аватаров Io Sono Interista :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Пошо еден интераш денеска ми донесе троа среќа на коцкарко поле(читај Јужна Кореа дадоа гол у 93та) тоаш ваљда ќе тепа Интер.

Нагатамо х2
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
После европсково во баскет сомнителем ми е Стефан со аватариве:cautious: ама останувам лојален кон „аватар магијата“:D
 
Ф

Флеш

Гостин
јувентус апсолутно ќе доминира .... Интер сеуште ќе мора да се опоравува .....
Жал ми е голем што ќе немам можност да гледам на телевизија .... Мак Тв станици Педери .... :P
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.178
Поени од реакции
57.730
Ф

Флеш

Гостин
џабе ќе играме бе,видете нашите комшики со кого ќе се засилуваат :(


http://www.mk-acmilan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4575:2013-09-10-16-18-45&catid=1:2010-09-19-09-12-24&Itemid=2&fb_comment_id=fbc_720155318000958_8286700_720157754667381#f188b3a5d



Ahahahahah ahahahaha ahahahahaha :ROFLMAO:






како прво Видич рече дека сака да остане до крај во Манчестер,
Чави сака да оди во Англија ....
Хонда е сигурно дека сака да оди во Милан .... Милан САК !!! :гомце:


:pos::pos::pos:
a
 
2

~2A

Гостин
Кога се игра, и кај ќе има пренос?


Се што треба да направите е да бидете пред вашите монитори, телевизори (доколку имате дрим бокс или сателитска антена) и да уживате во магијата на италијанскиот фудбал. Морам да нагласам за тие што не знаат (ако воопшто има такви), дека пренос на Телма и на било која друга македонска телевизија нема да има.

:rolleyes:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Стефан го носи Буфон на аватар, за да му честита денеска за неговиот јубилеј со настапи за репрезентацијата, ќе го израмни рекордот на Канаваро :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom