Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Grundig со Android 11.
Гледај сега, телевизорот, телефонот, андроид боксот, компјутерот, сите имаат процесори. Од наброените најслаб процесор е оној од телевизорот. Не ја преполнувај меморијата на телевизорот, тој никогаш нема да работи како останатите.
Имам и андроид телевизор, на него е инсталиран само tivimate и ништо друго. Ако сакаш за мак адреси добар е и Vu Iptv Player.
Најдобро решение ти е андроид тв бокс, па инсталирај на него што ти душа сака.
 
Член од
25 март 2017
Мислења
131
Поени од реакции
213
Последно уредено:
Член од
4 април 2018
Мислења
55
Поени од реакции
113
Neutro IPTV Player je sigurno jedan od najboljih playera za Xtream liste. Potpuno je besplatan, bez reklama i odlično radi
na android televizorima. Provjereno! Upiše se server, user, pass i gotovo. I može se dodati više listi/usera.

Prijenos Web stranica
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2020
Мислења
67
Поени од реакции
58
Neutro IPTV Player je sigurno jedan od najboljih playera za Xtream liste. Potpuno je besplatan, bez reklama i odlično radi
na android televizorima. Provjereno! Upiše se server, user, pass i gotovo. I može se dodati više listi/usera.

Prijenos Web stranica
Neutro IPTV Player v7.0.apk
virustotal.com: TROJ_GEN.R002V01JG23
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Знае некој некоја Аndroid tv апликација дали постои за листа тв канали на која ќе може да ја наместиш да се уклучува листата со тв канали секогаш кога ќе го вклучиш телевизорот?
Едноставно сакам уклучуваш тв, вртиш каналите и да може да му се додаде EPG.
Не сакам секогаш при вклучување тв да морам да влегувам во Android менито па после да ја вклучувам апликацијата...
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2020
Мислења
67
Поени од реакции
58
Знае некој некоја Аndroid tv апликација дали постои за листа тв канали на која ќе може да ја наместиш да се уклучува листата со тв канали секогаш кога ќе го вклучиш телевизорот?
Едноставно сакам уклучуваш тв, вртиш каналите и да може да му се додаде EPG.
Не сакам секогаш при вклучување тв да морам да влегувам во Android менито па после да ја вклучувам апликацијата...
Vstro player i smarters pro se vklucuvaat na posledniot kanal sto si go gledal,
Vo vstro player to e avtomatski a vo Smarters pro vo general setings treba da se stiklira Autoplay channel in live
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Знае некој некоја Аndroid tv апликација дали постои за листа тв канали на која ќе може да ја наместиш да се уклучува листата со тв канали секогаш кога ќе го вклучиш телевизорот?
Едноставно сакам уклучуваш тв, вртиш каналите и да може да му се додаде EPG.
Не сакам секогаш при вклучување тв да морам да влегувам во Android менито па после да ја вклучувам апликацијата...
Xtreme Player ima opciju Auto-Boot, da se automatski startuje sa podizanjem Android OS-a, uključi-isključi.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
59
Поени од реакции
53
Знае некој некоја Аndroid tv апликација дали постои за листа тв канали на која ќе може да ја наместиш да се уклучува листата со тв канали секогаш кога ќе го вклучиш телевизорот?
Едноставно сакам уклучуваш тв, вртиш каналите и да може да му се додаде EPG.
Не сакам секогаш при вклучување тв да морам да влегувам во Android менито па после да ја вклучувам апликацијата...
Сите поквалитетни иптв плеери имаат опција auto boot и auto play channel, така да тоа не е проблем да се намести. Проблем е ако на телевизорот има повеке hdmi влезови и тоа треба да се испита на твојот телевизор дали има опција од кој hdmi го бутира телевизорот при вклучување, затоа што секој телевизор си има default вклучување на изворот. Телевизори кај кои има DVB сигнал, сигурно при вклучување го показуваат тој сигнал како прв.
 
Член од
4 април 2018
Мислења
55
Поени од реакции
113
Neutro IPTV Player v7.0.apk
virustotal.com: TROJ_GEN.R002V01JG23
Zaboravio si dodati komentar rezultata, koji kaže: "1 security vendor and no sandboxes flagged this file as malicious"
Isto tako je na forumima naveden kao "false positive"

Program imam instaliran na TV, telefonu i tabletu, te nijedan antivirus nije reagirao na njega, isto tako do sada nisam zapazio bilo kakvu "čudnu" aktivnost, sve radi u nulu.
Na kraju krajeva, svako se za sebe odlučuje što i kako...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom