Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
не разбирам што има врска спомнувања на празник на верска заедница со темава?
ве молам администратори избришите.

сигурно и на децата од поранешни католички црквени хорови би им се допаднало тоа.
бегло е што нивниот главен ватерполист (папата) деновиве спомнува секс е добра работа, можеби за да си ги оправда вработените.
Нема да има бришење на овие мислења. Темава е специфична во однос на сите останати теми на кајгана. Во оваа тема пишуваат членови кои се од ексју просторите, а многумина од нив не знаат кирилица па во останатите делови од кајгана не можат да се снајдат. Така е за сите празници без разлика дали се муслимански, католички или православни. Немаат врска папата или мухамед бидејќи не се гледа во темава тој аспект, а темава е далеку од религија. Ништо страшно ќе помине празникот и готово :).
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
pozdrav ljudi molim vas za jednu dobru ex-Yu listu (ako bude i german i koji xxx nebi se ljutio ;) ), stabilniju ako je moguce <3 Hvala
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
Cloudflare poruka "Greška 1020: Pristup odbijen" može se pojaviti kada pokušate pristupiti URL-u na web lokaciji zaštićenoj Cloudflareom. Cloudflare može blokirati vašu IP adresu ako smatra da je opasna ili neželjena, ostavljajući vas zaključanim.
 
Член од
25 март 2017
Мислења
131
Поени од реакции
213
Ovako javno objavljene ove ce liste sigurno dugo raditi.
@Andre59 nazalost objavljivanje m3u listi je presla u modu kada su se ljudi docepali scripti koje dugo nisu bile javne. Kako izgleda licimo drvosjeci koji sjedi na grani i reze je istovremeno.
Ali nije sve tako crno kao sto izgleda na prvi pogled.
LP
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
530
Поени од реакции
1.529
@Andre59 nazalost objavljivanje m3u listi je presla u modu kada su se ljudi docepali scripti koje dugo nisu bile javne. Kako izgleda licimo drvosjeci koji sjedi na grani i reze je istovremeno.
Ali nije sve tako crno kao sto izgleda na prvi pogled.
LP
Prešlo u ....ličimo drvoseči i nema kraja....dizu se noviji paneli neki zaradjuju,drugi na scriptama treci na listama...a ovi sto objavljuju a nemaju nista od toga'ili lajkuju ne znam koja je to kategorija
Veliki broj servera se ne vadi više na taj način s toga cete ih sanjati ili kupovati.
To rade ljudi koji prdaju scripte ili liste....a glupaci na to lajkuju a sutra mole za listu ili će najverovatnije ako hoće gledati morati da plate istim ljudima koji uništavaju.
Meni ni iz džepa ni u džep da me neko pogrešno ne razume ,retko gledam tv odredjene stvari plaćam ga ovo samo probam...a imam sve za sad....i sve vise opterecuje sve ovo nije više opušteno istraživanje i hoby.
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Prešlo u ....ličimo drvoseči i nema kraja....dizu se noviji paneli neki zaradjuju,drugi na scriptama treci na listama...a ovi sto objavljuju a nemaju nista od toga'ili lajkuju ne znam koja je to kategorija
Veliki broj servera se ne vadi više na taj način s toga cete ih sanjati ili kupovati.
To rade ljudi koji prdaju scripte ili liste....a glupaci na to lajkuju a sutra mole za listu ili će najverovatnije ako hoće gledati morati da plate istim ljudima koji uništavaju.
Meni ni iz džepa ni u džep da me neko pogrešno ne razume ,retko gledam tv odredjene stvari plaćam ga ovo samo probam...a imam sve za sad....i sve vise opterecuje sve ovo nije više opušteno istraživanje i hoby.
Ti što ne gledaš a imaš sve, kakav ti je to hobi?
Strimovanje, tj. odloženo gledanje je i zamišljeno da se ne plaća, i u početku je bilo tako, ali se vremenom sve izopači!
Plaćate strimove sa kašnjenjem od 1-2 minuta, samo napred!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom