Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
5 февруари 2018
Мислења
383
Поени од реакции
772
Не е проблем во прокси адресите. Вистинскиот проблем е што премногу јавно се објавуваат мак адреси. Колку повеќе се скенира и објавува, толку поголема заштита.
Пример ОБ со и без прокси не го наоѓа овој мак:
Прегледај го приврзокот 361126

Но тој работи само на еден начин. Да не сликам во останати плеери или апликации истиот мак не работи.
Премногу скенирање и вообразеност. Во смисол дојдов до некој скенер и станав "мајстор". Не оди тоа така, без познавање на основни работи.
Истите тие "мајстори" еден ден пак ќе бараат листи. Пак нека објавуваат мак адреси, мене ниту во џеб ниту од џеб.
Pa @saskon sto nam pokri najvazniji dio (nemislim na mak) nego dio ispred maka a i onaj dio ispred http.
LP
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
Dali mora da se koristi vpn dodeka skeniras preku openbullet ili ne, i kolku vlijae vpn na pronaogjanje adrese ?
 
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Не е проблем во прокси адресите. Вистинскиот проблем е што премногу јавно се објавуваат мак адреси. Колку повеќе се скенира и објавува, толку поголема заштита.
Пример ОБ со и без прокси не го наоѓа овој мак:
Прегледај го приврзокот 361126

Но тој работи само на еден начин. Да не сликам во останати плеери или апликации истиот мак не работи.
Премногу скенирање и вообразеност. Во смисол дојдов до некој скенер и станав "мајстор". Не оди тоа така, без познавање на основни работи.
Истите тие "мајстори" еден ден пак ќе бараат листи. Пак нека објавуваат мак адреси, мене ниту во џеб ниту од џеб.
Hm, vidiš nisam o tome razmišljao da previše skeniranja može da šteti tome da se pronađe isti mac, ali da u pravu si što se tiše objava javnih, što na netu što u telegram grupama, i to što je još gore svaki dan se objavljuju nove i nove, iskreno ne razumem svrhu da to ljudi rade u tolikoj meri, turci to rade abnormalno...
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
Dali nekoj moze da mi objasni do sto e problemot.. znaci na nekolku portali kako sto se bazaruto, balkanstream koga ke najdam mac ip adrese koga ja pustam ne mi otvara nitu eden kanal imam poveke ip ama kaj svite e isto.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Постои ли луѓе некоја целосно бесплатба апликација за телевизори Android за гледање филмови и серии од балканов, регионов Србија, Хрватска, Босна, Македонија и другиве држави?

Имам Stremio ама некој филмови и серии не се достапни за гледање таму.
 
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Постои ли луѓе некоја целосно бесплатба апликација за телевизори Android за гледање филмови и серии од балканов, регионов Србија, Хрватска, Босна, Македонија и другиве држави?

Имам Stremio ама некој филмови и серии не се достапни за гледање таму.
Postoji kodi addon balkan green, ali i stremio rafi posao samo moraš instalirati sve potrebne addon-e kako bi imao sve dostupno
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Postoji kodi addon balkan green, ali i stremio rafi posao samo moraš instalirati sve potrebne addon-e kako bi imao sve dostupno
Имам Kodi balkan green ама не ми отвара ништо на него. До пред некој месец ми отвараше све ама сега веќе ништо не ми отвара таму.

Stremio имам со све инсталирано но некој српски филмови и серии немаат линк торент за гледање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom