Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
ЈАС ПОНУДИВ ТОТАЛНО БЕСПЛАТНО, ама уште се нема јавено...
http://prva-iptv.hugo.mk
ама нешто не се разбирате мислам))
ти го нудиш само тој панел
каде што даде пред некој ден да се регистрираме
тој сака панел сам да си стримува
нешто не се разбираме))
ти даде фрее до 15 јануар
ама даде само 3 +1 канал
зш не даваш и другите канали цел пакет))))))
 
Член од
27 јуни 2012
Мислења
114
Поени од реакции
135
ама нешто не се разбирате мислам))
ти го нудиш само тој панел
каде што даде пред некој ден да се регистрираме
тој сака панел сам да си стримува
нешто не се разбираме))
ти даде фрее до 15 јануар
ама даде само 3 +1 канал
зш не даваш и другите канали цел пакет))))))
МУ нудам да му дадам негов панел да има сопствен и да прави со него што сака, без накнада за инсталација и одржување...
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
МУ нудам да му дадам негов панел да има сопствен и да прави со него што сака, без накнада за инсталација и одржување...
без надохнада за одржување
еве јас сакам да тестирам така,со рестримерски листи
 
Член од
17 октомври 2016
Мислења
418
Поени од реакции
2.306
To jesi upravu mora da se plati server i panel to su neki 45 evra mesecno imam 350 korisnika koji mi placaju po 8 evra net mesecno pa i nije neki problem 45 evra, ja sam predlozio jer neko pre neki dan unistio dve dobre liste procitao sam da se dosta zalilo. a posto imam nekoliko servera restream a glupo da se javno puste ...
Hajde da i ja pametujem malo :)
Server za stalker i server za stream code panel nije isto.
Server za stalker moze biti slab i jeftin posto samo redirektuje konekciju na servere sa kojih idu strimovi.
Dok server za xtream code treba biti jak sa dosta up i dowlod-a posto on vuce strimove sa izvora (sve strimove odjednom) i strimuje ih dalje korisnicima.
Takvi serveri su dosta skupi, cena o kojoj vi pisete je smesna, sam panel kosta vise na mesecnom nivou.
Znaci treba imati server, panel i na kraju strimove koji nisu iskopani na netu jer kad se zakacis serverom na 100 - 200 strima vlasnik to odmah primeti i gasi listu.
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2018
Мислења
124
Поени од реакции
4
Kanali poland 29/12/2018

click here


Kanali Albania 29-12-2018

click here



Kanali AL + Ro + Hu + Gr + Cz + Poland 29-12-2018


click here


Kanali HU+AL+RO+RU+PL+GR 29-12-2018



click here


kanali Russia + Romania + Poland + hungary + Scandinavia + Czech + Greece + denmark + Albania 29-12-2018


click here



Kanali Albania + Russia + Romania + Poland + hungary + Scandinavia + Czech + Greece + denmark + world 29-12-2018

click here


Kanali ex-yu + Albania+ bulgaria + Romania + denmark + hungary + Poland + Czech + Russia 29-12-2018


click here







 
Член од
1 март 2016
Мислења
127
Поени од реакции
148
Hajde da i ja pametujem malo :)
Server za stalker i server za stream code panel nije isto.
Server za stalker moze biti slab i jeftin posto samo redirektuje konekciju na servere sa kojih idu strimovi.
Dok server za xtream code treba biti jak sa dosta up i dowlod-a posto on vuce strimove sa izvora (sve strimove odjednom) i strimuje ih dalje korisnicima.
Takvi serveri su dosta skupi, cena o kojoj vi pisete je smesna, sam panel kosta vise na mesecnom nivou.
Znaci treba imati server, panel i na kraju strimove koji nisu iskopani na netu jer kad se zakacis serverom na 100 - 200 strima vlasnik to odmah primeti i gasi listu.
cak sta vise stalker panel moze da se napravi i kuci(uz malo bolji up-load internet)[DOUBLEPOST=1546031730][/DOUBLEPOST]
Pozz drug pa gde si ti
pozzzz!!!!evo me malo ponekad i po netu prosvrljam!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom