Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
16 февруари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.182
Pozdrav
Svaki forum im a svoju draz i uzivanje u njemu.
Moje misljenje da je lijepo kada mozes da udzes u svaki forum,ali uz postovanje pravila.
Ja sam po forumima preko 10 godina samo jednom sam dobio "ban" ni danas neznam razlog ali ipak sam ponovo vracen na taj forum.
Zato uzivajte i druzite se zar nije svrha toga "druzelje" budimo posteni i cjenimo jedni druge i njihov trud.
Veliki pozdrav za sve clanove foruma.
 
Член од
27 август 2013
Мислења
70
Поени од реакции
308
neki forumu u regionu i dalje , finasiraju jaki iptv provajderi i lokalne gazde i restrimeri
sto sa njima kolega malesevac..
i sto kaze kolega asmin svaki forum ima svoju draz i uzivanje.
.uzivaj u jednom ..kolega malesevac..ako mozes..
pozz
 
Член од
4 април 2018
Мислења
28
Поени од реакции
7
Zanimljivo, svi objave sliku s rezolucijom ali nitko ne slika bit rate kanala. Što će ti rezolucija ako ti je bit rate nizak, dapače ako je nizak bolje manja razolucija, biti će bolja slika. Ja ne kažem da je na ovom tvom kanalu nizak, možda nije. Samo naglašavam kako to nitko ne objavi.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
1.779
Поени од реакции
887
Zanimljivo, svi objave sliku s rezolucijom ali nitko ne slika bit rate kanala. Što će ti rezolucija ako ti je bit rate nizak, dapače ako je nizak bolje manja razolucija, biti će bolja slika. Ja ne kažem da je na ovom tvom kanalu nizak, možda nije. Samo naglašavam kako to nitko ne objavi.
Zasto ako objavat bit rate kanala ce se vidi kakvo govno gledat.hehehe sve sto gledat je obicni vazduh neki kombo liste koj samo budale gledat.
 

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
здраво пријатели ме интересира има ли шанси некако да се гледа иптв на обичен смарт тв кои има влез за интернет нешто читав ного одамна за некаква апликација што се инсталирала на усб па преко неја се гледале иптв (ако несум грешка).станува збор за фуего тв.
Има можност да се гледа ИПТВ на секој телевизор. За тоа не ти треба да купуваш андроид бокс или да поседуваш паметен телевизор. Погледни го видеово, малку е старо за техника, но сепак добро објаснува што ти треба.
Код:
https://www.youtube.com/watch?v=jEEVaGPV7WU
Значи, искористи го паметниот (стар) телефон. Приклучи го на hdmi порта и така ќе добиеш преносен андроид бокс.
На пример, тоа денес би те чинело (предпоставувам) околу 1000 денари, но може и за 500 денари (предпоставувам) ако побараш на ebay, .... , ..итн.
Код:
https://forum.kajgana.com/threads/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC.8025/page-391#post-8268349
Информирај се, разгледај си по интернет и продавници.
И така луѓето даваат по 500 евра за телефон, барем коистете ги за нешто. Јас пред некоја година, гледав 3Д филм на Тв, преку мобилен со скршен екран. Бежично.
Прво провери дали имаш телефон, кој ќе ги подржи овие универзални адаптери.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom