Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
13 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
15
:angel::oeoeoe:[DOUBLEPOST=1486232032][/DOUBLEPOST]Ako koji clan koristi ISKON internet pazite sta radite ili ako ga gledate na crno jako dobro pazite Iskon prijavljuje i policija izlazi van.Izgleda polako prije zakona odzvonilo u Hr.Dobronamjerni savjet po dojavi od prijatelja:(
Mogao bi neko da se kurtališe ISKON-a i da ga pošalje meni na PP :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
814
Поени од реакции
1.670
Член од
22 јуни 2015
Мислења
97
Поени од реакции
22
Tako dugo dok ih placa tip ja imam vec dvije godine istu znaci produzuje.U drugom resiveru isto vec 8 mjeseci.Nezna narod sta je dobro C linija dobra vredi ko 100 listi
:angel:
Istina, nema do cs-a, još ako imaš rotor, možeš biti kralj u ulici.
I dok prodavatelj ne skuži da mu se previše ljudi kači na jednu c liniju
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Темата е генерално подобра него порано, но забележав дека се уште има по 4 или 5 пријави на ден од членови што се вреѓаат меѓу себе.

Ми текна нешто многу јако.

На секоја пријава што ќе ја видам, (а то значи некој се пцуел) ќе ја затворам темата.

1 пријава = 1 ден затворена тема.

Let the hunger games begin :)))
 
Член од
21 јануари 2016
Мислења
223
Поени од реакции
119
Темата е генерално подобра него порано, но забележав дека се уште има по 4 или 5 пријави на ден од членови што се вреѓаат меѓу себе.

Ми текна нешто многу јако.

На секоја пријава што ќе ја видам, (а то значи некој се пцуел) ќе ја затворам темата.

1 пријава = 1 ден затворена тема.

Let the hunger games begin :)))
bas si strog :( uvek ce se neko naci sa drugog foruma da namerno zatvoris temu,mislim da nije dobra ideja drug
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Темата е генерално подобра него порано, но забележав дека се уште има по 4 или 5 пријави на ден од членови што се вреѓаат меѓу себе.

Ми текна нешто многу јако.

На секоја пријава што ќе ја видам, (а то значи некој се пцуел) ќе ја затворам темата.

1 пријава = 1 ден затворена тема.

Let the hunger games begin :)))
Сепак мислам дека тоа не е најправилно решение,
најдобро е после пријавата,ако членот пцуел,да нема достап 10 дена на форумот,според мене тоа е најлогично,
и како може листиве по некаков начин да не ги гледаат сите,
пример да може да се гледа по број на мислења ,и по време на регистрација на форумот,минимум 1 месец ,и минимум 50-100 мислења.
мислам дека повреќето ќе се согласат со мене,
а не се регистрирал,и првиот пост ,
мислење ,листа на пп,или па си ја зел сам)
многу е лесно да се затвори темата или форумот(
ама дајте да го сочуваме форумов,и темава да го сочуваме ова нашево единствено,
сепак кајгана е еден од најдобрите форуми во Македонија,
а за други не ни знааам)))
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Од моја перспектива не е толку страшно.

Видете, сум ги пробал сите начини. Да беше некој друг наместо мене надлежен на темава, да знаете дека ќе ви ја затвореше уште во 2014 :) се имам пројабано, уште да ја попрскам со крстена вода темава.

Инаку @Marko Cepenkov тоа одамна било побарано (да има член неколку мислења пред да постира, да се лимитираат опциите, итн...) но технички е невозможно, не дека јас не би сакал. :)
 
Член од
21 јануари 2016
Мислења
223
Поени од реакции
119
Сепак мислам дека тоа не е најправилно решение,
најдобро е после пријавата,ако членот пцуел,да нема достап 10 дена на форумот,според мене тоа е најлогично,
и како може листиве по некаков начин да не ги гледаат сите,
пример да може да се гледа по број на мислења ,и по време на регистрација на форумот,минимум 1 месец ,и минимум 50-100 мислења.
мислам дека повреќето ќе се согласат со мене,
а не се регистрирал,и првиот пост ,
мислење ,листа на пп,или па си ја зел сам)
многу е лесно да се затвори темата или форумот(
ама дајте да го сочуваме форумов,и темава да го сочуваме ова нашево единствено,
сепак кајгана е еден од најдобрите форуми во Македонија,
а за други не ни знааам)))

tako je drug,u pravu si potpuno.
pa to i ja kazem,nadje se neka budala,opsuje ili uvredi nekoga namerno i forum zatvore,a clanovi ispastaju.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom