Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Дали може предлог за PLAYER за STALKER PORTALI, мометало го користам на Андроид IPTV STALKER PPALYER али визуелно многу прост а листата со канали што ја имам ја лоадира само на него .
За андроид Tivimate , OTT Navigator или IPTV Extreme
 
Член од
3 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dobar dan

Izvukao sam iz aplikacije orion linkove, složio to kao m3u listu i ubacio u smart iptv aplikaciju, ali imam problem jer se izgleda svako 24h mijenja password na kanalima.
Može li mi neko u privatne poruke objasniti kako da riješim taj problem?
 
Член од
25 март 2017
Мислења
129
Поени од реакции
205

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
@saskon jedan dio lokacije (dio teksta ispred .ts) se mijenja pri svakom pokretanju streama u SFP. kod tebe radi na Vlc pa me interesuje kako. naravno moze i na PM.
Зависи како е подесено во самиот панел. Кај овој live.darkside се менува на секое менуванје на каналот, но ако го симнеш стримот работи и во ВЛЦ без проблем и покрај тоа што е сменета онаа долга низа од бројки и букви.
Еве го истиот од вчера и работи :).
500.png

Вака работат и некои други панели како kamiondzije, iq-net.tv...
 
Член од
25 март 2017
Мислења
129
Поени од реакции
205
Зависи како е подесено во самиот панел. Кај овој live.darkside се менува на секое менуванје на каналот, но ако го симнеш стримот работи и во ВЛЦ без проблем и покрај тоа што е сменета онаа долга низа од бројки и букви.
Еве го истиот од вчера и работи :).
Прегледај го приврзокот 321131

Вака работат и некои други панели како kamiondzije, iq-net.tv...
OK probao sa Jugoslovenkom i za sada radi. Ima li mogucnost da se svi stremovi sa tog panela nekako "izvuku" bez da to radim izvlacenjem stream po stream iz istog panela.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
OK probao sa Jugoslovenkom i za sada radi. Ima li mogucnost da se svi stremovi sa tog panela nekako "izvuku" bez da to radim izvlacenjem stream po stream iz istog panela.
Како да се извади цела листа од еден симнат стрим пр, од kamiondzije не знам. Ако има некој да знае нека сподели тука.
Ajde i ja da pitam,imali ko za podeliti neku adresu i macice.
Кажи што ти треба. Имам слободно време, ќе се потрудам да најдам.
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
Како да се извади цела листа од еден симнат стрим пр, од kamiondzije не знам. Ако има некој да знае нека сподели тука.

Кажи што ти треба. Имам слободно време, ќе се потрудам да најдам.
@gasans kel se salis ili ti stvarno treba. ako je ovo drugo mogu da ti posaljem nesto od toga sto imam kad se vratim sa posla.
Po volji sta mozete,unapred zahvaljujem.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom