Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Zdravo
Sakam da otvoram svoj iptv kanal, me interesira kako treba da kontaktiram so iptv servisite za da go vmetnat mojot kanal na nivnite listi
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Davno ne sam skenirao netflix pa ako neko zna da kaze dali novi ob conf. mora da se skeniraju sa socks5 za dopolnitelnu autentikaciju ili moze i so socks4 kako je idelo pre 2/3 god?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Ljudi ,ako vam je isto lista sa jednom ili sa vise konekcija nije problem,ne ljutite se,gledajte te na 1 kon. ja lično ne koristim sa jednom kon.iz razloga što ometam onoga sto je kupio listu a i meni ce u većini slučajeva prekidat,zato nikom i ne šaljem na 1 kon.iako ih imam mali milion,
Sa druge strane nemogu pomoci oko liste ama bas svima, dođe mi za sat vremena 50 zahtjeva, nezanam vise kome šaljem a kome ne, a ima i onih sto su na black listi kod mene,iz raznih razloga,tako da...

Envoyé de mon M2101K6G en utilisant Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Ime liste: 0.m3u, Max konekcija: 0, Aktivnih konekcija: 245, Kreiran :):)
Postoje mnogi portali (uglavnom Ministra) iz kojih se poziva jedna ovakva lista, XC višekonekcijska bez ograničenja.
Problem sa ovakvim listama je što uglavnom rade iz određenog portala, plejera ili sa odgovarajućim user-agent-om.
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
poz ako moze jedna stabilna ex-yu lista,nebitno je dali je m3u ili mac samo da je stabilna i da duze traje.hvala
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
14EF0A6C-7F78-4A1C-A901-81143B6B1314.jpeg

Ako moze nekoj da mi pomogne. Na mobilen mi ja otvara listava, na TV mi bara da setiram EPG. Kako da setiram Epg ?
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Прегледај го приврзокот 320880

Ako moze nekoj da mi pomogne. Na mobilen mi ja otvara listava, na TV mi bara da setiram EPG. Kako da setiram Epg ?
Treba malku poveke podatoci.Na pr preku koja aplikacija gledas , android boks koristis ili e android TV ili smart tv.Vo osnova ako ne ti e vazno Epg-to toj cekor vo mnogu aplikacii moze da se preskoci
Автоматски споено мислење:

Inaku formatot e ovaj http://host.name/xmltv.php?username=username&password=password
Treba da se ubaci xmltv posle kosata crta
 
Последно уредено:
Член од
29 мај 2017
Мислења
12
Поени од реакции
2
Jel ima neko EON tj da ima mesta da me ubaci da mogu da konacno gledam Sport Klubove bez da mi secka, izbacuje i ostalo.... Nemam vise snage da jurim strimove :(
Hvala unapred, a ako niko nema nema veze.
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom