Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
trazim neki mac da netrza i da ima dobru videoteku , mislim na ovo da ažurira redovno nove filmove sto stižu sa našim titlovima
Автоматски споено мислење:

imam još jednu molbu ima li ko da zna da iskenira galaxy mac od toga http://we.caughtyousnooping.club
Hoces pretplatu na godinu ili da bude na dve,pa da si miran neko vreme.Ne trza mac,hoce nekad slika.Ali filmovi stizu i pre no sto ih snime, azurira....
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Поздрав дечки. Сакам да знам дали можам да ги гледам Мк каналите со обична собна антена? Немам телевизија во викенд-станот, па барам најефтина варијанта за телевизија.
Ви благодарам.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Поздрав дечки. Сакам да знам дали можам да ги гледам Мк каналите со обична собна антена? Немам телевизија во викенд-станот, па барам најефтина варијанта за телевизија.
Ви благодарам.
Можеш ако телевизорот има dvb-t приемник (сите имаат освен ако не е од старите телевизори). Во случај да нема ќе си купиш dvb-tv ресивер и ќе гледаш преку него.
Истотака квалитетот на приемот зависи и од местоположбата на станот и репетиторот, можно е на некои фрекфренции да ти кочат каналите со собна антена ама нема да знаеш додека не пробаш.
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2017
Мислења
26
Поени од реакции
17
treba mi neki checker gde mogu da proverim koliko konekcija ima m3u lista...hvalai ako ima neko listu sa srpskim malim tv stanicama,cacak,uzice,priboj....hvala unapred.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Можеш ако телевизорот има dvb-t приемник (сите имаат освен ако не е од старите телевизори). Во случај да нема ќе си купиш dvb-tv ресивер и ќе гледаш преку него.
Истотака квалитетот на приемот зависи и од местоположбата на станот и репетиторот, можно е на некои фрекфренции да ти кочат каналите со собна антена ама нема да знаеш додека не пробаш.
Има сигурно, нов Филипс телевизор е сега го купив 30.000 ден.. можеш ли да ми објасниш подетално што и како да направам? Иначе станов е во Охрид, ако има нешто врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom