Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
копирано

Real Url: stream.detr.xyz:8080 Status: Active Created: 18.02.2020 23:41:29 Expires: Null Active Connections: 132 Maximum Connections: 0 Formats: "m3u8","ts","rtmp"

Real Url: hitman.cloud777.eu:8080 Status: Active Created: 14.01.2021 15:36:02 Expires: Null Active Connections: 656 Maximum Connections: 0 Formats: "ts"

Real Url: stream.detr.xyz:8080 Status: Active Created: 12.01.2020 23:49:04 Expires: Null Active Connections: 66 Maximum Connections: 100 Formats: "m3u8","ts","rtmp"

Real Url: stream.detr.xyz:8080 Status: Active Created: 28.11.2019 00:26:27 Expires: Null Active Connections: 46 Maximum Connections: 150 Formats: "m3u8","ts","rtmp"

Real Url: aloka-iptv.xyz:25461 Status: Active Created: 23.01.2021 23:22:52 Expires: Null Active Connections: 130 Maximum Connections: 4000 Formats: "m3u8","ts","rtmp"
Автоматски споено мислење:

Гледај те ги Arena sport каналите А1 ги има пуштено промотивно
можат да се гледаат и со обична антена со Т терерстриал тунер.

секој телевизор од поновиве модели го има тој тунер..не ви треба "boom" апаратче.може и со кабле од 1 метар,во градска средина

али пак ако сте корисник на А1 телвизија..ако сте нивни претплатници...ги иам во нивната програмска шема...

голем удар за Телеком...инаку со монополот на Арена канaлите..земаше по некој претплатник плус......сега вака,,и со нивниот бакараен интернет
и пуштање оптика ,само кај заслужни граѓани)))..значително .ќес е намалали бројот на претплатници..
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204

TIT

Член од
1 февруари 2021
Мислења
39
Поени од реакции
95
Za braću arape migrante


za bracu kineze, vlasnike restorana na prostorima ex yu uz molbu da nam kucni ljubimci misteriozno prestanu nestajati sa ulica

Na ovom forumu nema ni arapa a ni brace kineza nego sve braca jugosloveni i stavi ti jednu listu za nas jednu bratsku jugoslovensku .
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
Evo gospodo da se malo zabavimo ;)

Skenirajte


ko nadje validan mac i da mu radi u SF Vip Player bravo ;) .. validan mac ce se nac samo ... dal ce da radi ? naravno ja sam vec nasao ;) slikao da imam dokaz da nebi neki rekao .......

Pozdrav
 

TIT

Член од
1 февруари 2021
Мислења
39
Поени од реакции
95
Evo gospodo da se malo zabavimo ;)

Skenirajte


ko nadje validan mac i da mu radi u SF Vip Player bravo ;) .. validan mac ce se nac samo ... dal ce da radi ? naravno ja sam vec nasao ;) slikao da imam dokaz da nebi neki rekao .......

Pozdrav
E pa gospodine bolje cemo se zabavljati ako ti nama kazes kako cemo naci taj validan mac i kojim skenerom i naravno reci nam link odakle mozemo skinuti taj skener i zabava moze da pocne.
 
Член од
18 јуни 2020
Мислења
49
Поени од реакции
20
pozdrav...ima kdo kako idejo zakaj ottshow.net ne dela na: stb emu, progTv, ott navigator? Dela mi samo na sfvip playerju. So kakšne nastavitve za nastavit?
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
E pa gospodine bolje cemo se zabavljati ako ti nama kazes kako cemo naci taj validan mac i kojim skenerom i naravno reci nam link odakle mozemo skinuti taj skener i zabava moze da pocne.
Sa bilo kojim skenerom od-do pa do OB itd... ... naravno ako posjedujes skener?

Ja skenere koje koristim nisam Autor istih .... i ne mogu da darujem iste jer nisu mojih ruku djelo ..

Ovdje na forumu su stavljani razni skeneri ... samo da dodam
Evo gospodo da se malo zabavimo ;)

Skenirajte


ko nadje validan mac i da mu radi u SF Vip Player bravo ;) .. validan mac ce se nac samo ... dal ce da radi ? naravno ja sam vec nasao ;) slikao da imam dokaz da nebi neki rekao .......

Pozdrav
naravno sa Exyu u listi ..... stranih kanala ima tako i tako u listi ....

Pozdrav
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
@milorad031 до вчера си молел за листи,,за сервери
и сега БАМ одма објавуваш мак адреси

нема опомена добиваш малку бан!!
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
348
Поени од реакции
798
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom