Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
имам валидни MAC адреси од twobrothers кога ќе ги клам во STB ми вели Your STB Is blocked, а добивам u/p провервам со panel_api листата е актива. Од која причина?
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
имам валидни MAC адреси од twobrothers кога ќе ги клам во STB ми вели Your STB Is blocked, а добивам u/p провервам со panel_api листата е актива. Од која причина?
само со VPN.ќе работи,,,vpn од државата кадешто е корисникот.........а некогаш може и така да не работи))
 
Член од
24 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
238
само со VPN.ќе работи,,,vpn од државата кадешто е корисникот.........а некогаш може и така да не работи))
Nikakvi VPN tu ne pomaze.
Trebas jedan MAC koji nije u potrebi i to je to.
Makovi su kao i liste.....jedna konekcija i nista vise.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
Nemojte prićati napamet.. Ako portal neće a validan je mac onda VPN. Ako očita portal a neće kanali onda netko gleda.. Iako ima nekih servera kojima ne pomaže ni mac ni vpn.. O tome drugom prilikom
 
Член од
24 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
238
Nemojte prićati napamet.. Ako portal neće a validan je mac onda VPN. Ako očita portal a neće kanali onda netko gleda.. Iako ima nekih servera kojima ne pomaže ni mac ni vpn.. O tome drugom prilikom
Napamet.....nista.
Ovde je rjec o twobrothers.
To mogu provjerit,imam nesto od toga.
To ja ne gledam odkako imaju plajtoken,koji na Dreamboxu ne radi.
 
Член од
18 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
8
Ako te i dalje bude zajebavao, deinstaliraj i ponovo instaliraj. Kod mene se par puta zastekao i nisam mogao nista uraditi, ali nakon deinstalacije i ponovne instalacije radi bez problema.
Ma losa app za npr VOD je katastrofa,bez slikica itd...a i ovi gledaju da neradi vise kako treba jer ju masovno ukljanjaju :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom