Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
@ saskon
Ajd daj na pp da i ja gledam nesto ubavo
i da traje dugo, nisu svi profesionalci kao i ti.
Прегледај го приврзокот 135118
moze li se ovako gledati kinoTV????[DOUBLEPOST=1450654022][/DOUBLEPOST]Pozdrav svim takozvanim znalcima koji tvrde da NETTV ne radi u VLCu ;)
Прегледај го приврзокот 135119

Extra si osobeno za nettv malku kasnis ama ke se opravis.
Ne e se u slikite nego nacinot na koj sto raboti
Код:
#EXTINF:-1,SportKlub 1
#EXTVLCOPT:http-user-agent=Linux-Android 5.0.1
http://185.20.36.231:8080/stream/?channel=sportklub1&stream=1mb&sp=nettvplus?u=xxxxxxx
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
202
Поени од реакции
173
posto znam da nisi Makedonac nego pises na Makedonski nije bitno zasto ..... ja te nisam razumio ali vidim da si se prozvao i sada si sigurno sretan i zadovoljan....drago mi je zbog tebe i eto sad sami ja sretan zato sto si ti sretan....hahahaha slika govori vise nego tisucu rijeci....eto zasto sam stavio sliku svako malo pametan razumije da iza slike stoji neki rad i shvacanje problematike....lijep pozdrav
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
posto znam da nisi Makedonac nego pises na Makedonski nije bitno zasto ..... ja te nisam razumio ali vidim da si se prozvao i sada si sigurno sretan i zadovoljan....drago mi je zbog tebe i eto sad sami ja sretan zato sto si ti sretan....hahahaha slika govori vise nego tisucu rijeci....eto zasto sam stavio sliku svako malo pametan razumije da iza slike stoji neki rad i shvacanje problematike....lijep pozdrav
Verovatno se osecas kao kolumbo on otkrio ameriku a ti user-agent
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
202
Поени од реакции
173
Opa prestao je Makedonski ... ne osjecam se kao iscjelitelj ili kao preobrazitelj....ali imam pametnijih poslova nego odgovarati na svaku poruku na svakakvim forumima....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.171
Поени од реакции
7.717
Доста веќе со сликиве аман !! Ако сака некој нека даде листа од Nettv plus или било која што работи и во Македонија и има превод а ако не сака немора да се фали тука што се има.
Знаеме дека може поедини членови на форумов да гледаат тв со македонски превод. Постоењево на темава не е да се утепаме од фалење со скриншот слики од телевизииве и кој како успеал со превод да ги најде.

Ако давате некој стрим давајте, ова со скриншот сликиве ме нервира.
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Opa prestao je Makedonski ... ne osjecam se kao iscjelitelj ili kao preobrazitelj....ali imam pametnijih poslova nego odgovarati na svaku poruku na svakakvim forumima....
Ja se osekam kako prepravitel pa ako imas volju moze i da te prepravu nema da mi e tesko garant.
samo reci da[DOUBLEPOST=1450724093][/DOUBLEPOST]
Код:
http://www.hitlantv.com:8080/get.php?username=ferhat&password=ferhat&type=m3u
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Дали имате стрим за албанската телевизија ТВ 21
 
B

baka49

Гостин
hallo,trebam jednu dobru exyu m3u listu
ali po mogucnosti dugo i samo za mene
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 декември 2015
Мислења
234
Поени од реакции
258
Do ovie "niskobudzetni hakeri" da gi nareçam sto se pravat epten kako pravi "balkanci" i sveznajkovci...Ako sakate nesto da podelete molim lepo!-Ako ne ,togas çutete i nikomu nisto!!!-Sigurno ke ima nekoj sto ke podeli nekoj link ili spojler...ako ne zdravje!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom