Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 јуни 2012
Мислења
103
Поени од реакции
107
@Hugo FM najdobro ke ti objasni...
Да не речите не сум честел...
ТВh2 че се емитува слободно за гледачите од Македонија на неопределен период на следните параметри:
http://prva-iptv.hugo.mk:1935/live/hd/stream/2.ts
исто така слободно че се емитуваат и останатите 5 канали на определен период до 01.08.2019
http://prva-iptv.hugo.mk:1935/live/hd/stream/1.ts
http://prva-iptv.hugo.mk:1935/live/hd/stream/3.ts
http://prva-iptv.hugo.mk:1935/live/hd/stream/4.ts
http://prva-iptv.hugo.mk:1935/live/hd/stream/5.ts
http://prva-iptv.hugo.mk:1935/live/hd/stream/6.ts
8 ГОДИНИ ТВХУГО & Hugo-IPTV
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
576
Поени од реакции
757
и ако сакам да гледам IPTV во различни соби јас со мене ќе го носам и ПЦ-то?:cautious:
e, sad me vec ,,,,,, znas li napraviti server na svojoj mrezi i sve pokrivas, probaj,postoje fantasticne varijacije i simfonije za jedan racunar, po tome kako pises, mislim da ne znas nista. Dobar racunar ispod lepog televizora je neprevazdjena varijanta izmedju ostalog za zabavu, pokrivas sve protokole,sve kontejnere,sve kodeke i sav web, paralelno sa windovsom obavezno jedna linux distribucija, eto i android itd,.....ma mogao bih 2 sata pisati,znaju to momci i naravno sve su zategli.Da se ne zavrsi ko racija,evo Ti predlog probaj Soda player za magnet linkove u P2P protokolu (naravno ako ga smes koristiti, recimo tu imas 45 ArenaVision kanala uvek na raspolaganju...............
 
Член од
7 април 2017
Мислења
90
Поени од реакции
153
Pozdrav za sve članove i kolege!
Imam jedno pitanje za stručnjake - kolege ?
Imam par Stalkera koji mi rade preko StbEmu - BlueStacs ali svi rade usporeno - kao usporen snimak, kada isto to prebaxim u VLC radi normalno.
Reč je o Lap Topu Dual Core 2,3GHz, 6GB Ram, Intel integrisana grafika da li je to slaba mašina za BlueStacs - StbEmu ili je nešto drugo u pitanju ?
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
146
Поени од реакции
71
Vo prasanje e deka BlueStacs lapa ogromni kolicini od tvojot PC skoro ista konfiguracija e kaj mene isto se ponasa
????Uninstal BlueStacs????
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
576
Поени од реакции
757
Pozdrav za sve članove i kolege!
Imam jedno pitanje za stručnjake - kolege ?
Imam par Stalkera koji mi rade preko StbEmu - BlueStacs ali svi rade usporeno - kao usporen snimak, kada isto to prebaxim u VLC radi normalno.
Reč je o Lap Topu Dual Core 2,3GHz, 6GB Ram, Intel integrisana grafika da li je to slaba mašina za BlueStacs - StbEmu ili je nešto drugo u pitanju ?
podigni task menadzer, postavi u try temperature monitor i task menadzer, podigni bluestack, ako ti u radu proces bluestacka nabija procesor80-90-100%, temperatura procesora raste sve je jasno
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.043
Поени од реакции
4.418
Да прашам и тука. Телевизор евтин Neo со Android 4.4 и на Play store нема Kodi, Apk Kodi не дава да се инсталира нешто вади некое известување кое и не го праметам што пишува бидејќи не е мој телевизорот дома да го имам. Барав Unknow source да наместам да може да се инсталираат апликации надвор од Google play ама ни тоа не најдов.
Најдов алтернатива т.е SPMC апликација која е истото што и Kodi, инсталирав таму Kodi Balkan Crimson build. Но ништо од addons не отвара. Дури и инсталирав Exodus и тоа не отвара филмовите. Кажете што може да биде ?

Прашував ми даваа алтернатива апликации како Коdi но бидејќи не можам да најдам дали има да се овозможи опција за инсталација надвор од Play store не знам што да правам.
 
Член од
10 април 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
zelim svima najbolje
dali moze da se dobie
stalker_portal
mac adrese
ako moze
unaprijed zahvaljujem
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
202
Поени од реакции
78
Да прашам и тука. Телевизор евтин Neo со Android 4.4 и на Play store нема Kodi, Apk Kodi не дава да се инсталира нешто вади некое известување кое и не го праметам што пишува бидејќи не е мој телевизорот дома да го имам. Барав Unknow source да наместам да може да се инсталираат апликации надвор од Google play ама ни тоа не најдов.
Најдов алтернатива т.е SPMC апликација која е истото што и Kodi, инсталирав таму Kodi Balkan Crimson build. Но ништо од addons не отвара. Дури и инсталирав Exodus и тоа не отвара филмовите. Кажете што може да биде ?

Прашував ми даваа алтернатива апликации како Коdi но бидејќи не можам да најдам дали има да се овозможи опција за инсталација надвор од Play store не знам што да правам.
Probaj dali mozes da instaliras APTIODE / www.aptoide.com
 
Член од
8 март 2019
Мислења
15
Поени од реакции
7
Pozdrav ljudi,moze li na pp neka validna mac za king ,two brothers ili bilo koji "c" sa nasim kanalima ... unapred hvala
 
На врв Bottom