Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Има ли некој купено HD ресивер од Али Експрес да сподели искуство? :D
Сакам да земам па не знам дали се добри и над колку пари се плаќа царина и ДДВ за Македонија?
 
Член од
4 април 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Preku 400 kanali ..!!!

skype : iptv.mk

##### SRBIJA #####
Rts 1
Rts 2
B92
B92 Info
Prva
Prva Plus
Happy
Grand Televizija
Nova Rs
M1 Film
Dm Sat
Duga Tv
Sky Plus
Cinemania
Studio B
Rtv1
Sos
Atlas Tv
Rtcg Sat
Yu Planet Bec
Kladovo Tv
Rtv Novi Pazar
Best
Tv Leskovac
City Tv
Top Sound
N1 Info
Kcn Music 1
Kcn Music 2
Kcn Music 3

##### BOSNA #####

Bn
Bn Sat
Bn Music
Bht 1
Federalna Tv
Alternativna
Face Tv
Rtrs
Obn
Obn +
Otv Valentino
Tv Sarajevo
Alfa Televizija
Rtv Zenica
Bujrum Tv
NTV Hayat
NTV Hayat Plus
NTV Hayat Music
NTV Hayat Folk
NTV Hayatovci
K3 Prnjavor
Tv 1
Posavina Tv
Alpha One Balkan HD
Bosna Tv 1 Promo

##### HRVATSKA #####

Hrt 1
Hrt 2
Hrt 3
Hrt 4
Nova Tv
Nova World
Doma Tv
Rtl Televizija
Rtl 2
Rtl Living
Rtl Passion
Rtl Crime
Rtl Kockica
Cmc Music
Klasik Tv
Jugoton Tv
Vinkovacka Tv
Osjecka Tv
Slavonska TV

##### SLOVENIJA #####

Slo 1
Slo 2
Kanal A
Pop Tv
Pop Brio
Pop Kino
Pop Oto
Planet Tv
Tv3 Medias

##### MAKEDONIJA #####

Mrt 1 MK
Mrt 2 MK
Mrt 3 MK
Alsat M
Sitel
Sitel 3
Kanal 5
Alfa
24 Vesti Mk
Telma

##### PINK MEDIA #####

Bravo Music
Pink
Pink 2
Pink 3 Info
Pink Bh
Pink Plus
Pink Extra
Pink M
Pink Film
Pink Action
Pink Thriller
Pink Crime & Mysetry
Pink Movies
Pink Romance
Pink Sci-Fi & Fantasy
Pink Horror
Pink Comedy
Pink Premium
Pink Classic
Pink Western
Pink Reality
Pink Folk
Pink Folk 2
Pink Koncert
Pink Music
Pink Music 2
Pink Hits 2
Pink Hits
Pink Parada
Pink Pedia
Pink Roll
Pink Kids
Pink Soap
Pink Style
Pink World
Pink Zabava
Pink World Cinema
Pink Super Kids
Pink Serije
Pink Kuvar

##### SPORTSKI #####

Sport Klub 1 Srb
Sport Klub 1 Cro
Sport Klub 1 Slo
Sport Klub 2
Sport Klub 3
Sport Klub 4
Sport Klub 5
Sport Klub 6
Sport Klub Golf
Sport Klub Start
Sport Klub HD
Sport Klub 1 HD
Sport Klub 2 HD
Sport Klub 3 HD
Arena Sport 1 SD
Arena Sport 2 SD
Arena Sport 3 SD
Arena Sport 4 SD
Arena Sport 5 SD
Arena Sport 1 HD
Arena Sport 2 HD
Arena Sport 3 HD
Arena Sport 4 HD
Arena Sport 5 HD
Euro Sport 1 HD
Euro Sport 2 HD
SportTv 1
SportTv 2
SportTv 3
Fight Channel
Fight Network
Sportska Tv
Sky Sport 1 DE
Sky Sport 2 DE
Sky Bundesliga
Sky Sport News DE
Sport1 DE
Sport1+ DE
Sky Sport 1 UK
Sky Sport 2 UK
Sky Sport 3 UK
Sky Sport 4 UK
Sky Sport 5 UK
Sky Sport F1 UK
BT Sport 1 UK
BT Sport 2 UK
Espn UK
Super Sport 1
Super Sport 2
Super Sport 3
Super Sport 4

##### FILM #####

Hbo Adria
Hbo Comedy
Cinemax 1
Cinemax 2
Fox
Fox Crime
Fox Life
Fox Movies
CineStar
CineStar Action
CineStar Premiere 1
CineStar Premiere 2
SciFi
Axn Adria
Axn Spin
Tv 1000
AMC Eastern Europe
Universal Channel

##### MUZICKI #####

Mtv Adria
Mtv Dance
Mtv Hits
Balkanika

##### DJECJI #####

Mini
Boomerang
Orlando Kids
Baby Tv
Cartoon Network
Minimax
Ultra
Ultra Mini
Nickleodeon
Disney Channel
Disney Junior
Disney Xd
Disney Sky

##### DOKUMENTARNI #####

Discovery Channel
Discovery Science
Discovery World
Discovery ID
Discovery Xtra Investigation
National Geographic
National Geo Wild
History Channel
Entertainment !
Animal Planet
24 Kitchen
Tlc
Crime & Investigation Network
Comedy Central Extra
Lov i Ribolov
Cbs Reality
Viasat Explore
Viasat Nature
Viasat History
Travel Channel

DIGITALB + TRING + NJEMACKA + ENGLESKA + XXX

skype : iptv.mk
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
10
Едно прашање чисто за да се размрда групава. Вака знам дека скенирате ип за да глеате тв. Просто и јасно. Ама од кај наоѓате кој ип да се скенираат?
Одговор, линк, туторијал, се е добредојдено.
Поздрав
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.025
Поени од реакции
14.882
плати, па клати

Не доаѓа предвид, можи само нешто што нема платно:icon_mrgr:. Доста ме дерат овие од телеком

Патем-што ти имаат значење овие нуливе и еднициве ??? Ако се претворат(да не се мачиме) се добива нешто или ``така се бапнати`:vozbud:[DOUBLEPOST=1441750469][/DOUBLEPOST]I HAVE A BIG P????:pos:
 
Последно уредено:

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Едно прашање чисто за да се размрда групава. Вака знам дека скенирате ип за да глеате тв. Просто и јасно. Ама од кај наоѓате кој ип да се скенираат?
Одговор, линк, туторијал, се е добредојдено.
Поздрав
Код:
84.192.0.0 - 84.199.255.255
82.143.64.0 - 82.143.127.255
91.176.0.0 - 91.183.255.255
92.48.128.0 - 92.48.191.255
skeniraj na port 8001 ke najdes nesto za dusa
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
skenirav ip adrese... i sega kako mozam da gi proveram dali rabotaat.. na koj princip se pravi taa rabota ako moze nekoj da mi objasni nakratko
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.463
Едно прашање чисто за да се размрда групава. Вака знам дека скенирате ип за да глеате тв. Просто и јасно. Ама од кај наоѓате кој ип да се скенираат?
Одговор, линк, туторијал, се е добредојдено.
Поздрав
Нема правило која ип да ја скенираш, едноставно бараш на слепо. Кратка стратегија, прво бараш еден порт од цел ранг адреси. За дримбокс на порт 8001 или може на порт 80. WotWeb скенер е најлесен за употреба. Ако е голем рангот на адреси можеш истите да ги поделиш неколку пати и истовремено толку пати да го покренеш скенерот. Она што ќе ти го покаже со код 200 (TwistedWeb) ти е дримбокс:

Ако покаже код 401 тоа е ДМ со јузер и лозинка.

Обично гледањето преку поставен ДМ на итернет сецка. Јас не барам и не гледам преку такви адреси како онаа погоре. Од незнаење луѓето поставуваат и иптв листи на канали за кои платиле, притоа не го заштитиле ресиверот со лозинка.
Еве една конкретна адреса:
Код:
http://83.209.128.25/
Ако те интересира што има скенирај му ја адресата на сите портови:

Порт 12000 му е Ц-Линија, 16000 и 16001 Cccam сервер.
Уште малку повеќе:Вака се "позајмуваат" Ц-линии.

Значи повеќе скенери и секој за своја намена, зависи што бараш :).

Види и разгледај што таму се издвојува од сателитските канали.
Треба да го добиеш ова:


Листата на канали од сликата оди со само една адреса во VLC, тоа е платена ИПТВ листа со јузер и лозинка. Оние кои знаат ќе ја извадат за две минути, други ќе прашуваат како.
Поконкретно од ова здравје, а проблемот е што не се кажуваат обично вакви адреси затоа што со ова јас ја уништувам и за бргу време ќе падне вака објавена.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Нема правило која ип да ја скенираш, едноставно бараш на слепо. Кратка стратегија, прво бараш еден порт од цел ранг адреси. За дримбокс на порт 8001 или може на порт 80. WotWeb скенер е најлесен за употреба. Ако е голем рангот на адреси можеш истите да ги поделиш неколку пати и истовремено толку пати да го покренеш скенерот. Она што ќе ти го покаже со код 200 (TwistedWeb) ти е дримбокс:

Ако покаже код 401 тоа е ДМ со јузер и лозинка.

Обично гледањето преку поставен ДМ на итернет сецка. Јас не барам и не гледам преку такви адреси како онаа погоре. Од незнаење луѓето поставуваат и иптв листи на канали за кои платиле, притоа не го заштитиле ресиверот со лозинка.
Еве една конкретна адреса:
Код:
http://83.209.128.25/
Ако те интересира што има скенирај му ја адресата на сите портови:

Порт 12000 му е Ц-Линија, 16000 и 16001 Cccam сервер.
Уште малку повеќе:Вака се "позајмуваат" Ц-линии.

Значи повеќе скенери и секој за своја намена, зависи што бараш :).

Види и разгледај што таму се издвојува од сателитските канали.
Треба да го добиеш ова:


Листата на канали од сликата оди со само една адреса во VLC, тоа е платена ИПТВ листа со јузер и лозинка. Оние кои знаат ќе ја извадат за две минути, други ќе прашуваат како.
Поконкретно од ова здравје, а проблемот е што не се кажуваат обично вакви адреси затоа што со ова јас ја уништувам и за бргу време ќе падне вака објавена.
не објавувај вакви работи јавно. сите ќе скенираат ќе делат насекаде листи, па сопствениците ќе видат дека некој им влева во дримбокс па ќе почнат после сите да ставаат лозинки на дримбоксовите па никој нема ништо да гледа после.
 

simeon76

Free relationships, no obligations
Член од
10 април 2015
Мислења
40
Поени од реакции
14
Oвa е стaрa рaбoтa, ништo нoвo. Тaкa дa сеуште имa дечки штo не знaaт ни декa нa дб мoже дa имa пaсс, a не кaмoли дa стaвaт нoв или дa гo сменaт.

Sent from my LG-D390n using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom