Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Не ми се чека затоа од тука сакам да земам,единствено ме итересира дали кочи сликата на иптв стримови и јутјуб(да не е ептен слаб процесорот),не ми треба ништо фенси за у кујна ми е боксов :)
1 гб е премалку,и ќе ти кочи е ептен е лоша сликата,слаба му е графичката
провери ПП
 
Член од
20 април 2017
Мислења
37
Поени од реакции
4
Дали имал некој искуство со овој андроид бокс MXQ-4K?
http://www.anhoch.com/product/41007/android-smart-ott-tv-box-mxq-4k-quad-core-15ghz1gb-ddr38gb2k4kwifiremotea712

Овој е еден од најефтините андроид боксови но незнам дали е доволно добар да го земам.Ке се користи само за iptv,youtube i netflix.
Мојт да се погоди да работи супер , а мојт и да прегорит за брзо време , зависит како ке се погодит инче не се лоши
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
1.408
Поени од реакции
2.300
Tačno, samo 8 radi - zato i pitam jel još neko ubacio.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Не ми се чека затоа од тука сакам да земам,единствено ме итересира дали кочи сликата на иптв стримови и јутјуб(да не е ептен слаб процесорот),не ми треба ништо фенси за у кујна ми е боксов :)
Ne koci slikata, ama sum sreduval nekolku podobri boxovi na prijateli sto zemaa pojaki i da ti kazam deka definitivno se isplati da se dade nekoj denar povekje. Strimot odi pomazno a mnogu pobrzo gi otvara filmovite vo kodi. Ako poracas od kinezite za dvaeset dena go imas. Ne e toa mnogu.
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
1.408
Поени од реакции
2.300
Nije baš da mi treba, imam ja to na više načina a imam i na onaj regularni na kablovskoj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom