Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Дечки ми треба помош.
Имам листа која можам да ја гледам на мобилен доколку користам свој интернет (LycaMobile) на домашна IP адреса не можам да ја гледам таа листа.
Пробав да сменам proxy на плејерот но со никоја IP адреса која ја внесувам не фајќа пробав да ја вметнам IP aдресата од LaycaMobile али не знам порт кој го имаат.
Дали има некој идеа да ми каже шо да правам?
П.С за да гледам дома на телевизор користам MI Box 2 oд Xiaomi (Android Box) дали треба таму да менам proxy или доволно е само на плејерот да се мени proxy?
за каква листа станува збор,малку чудно ова што го кажуваш.
пиши на пп.ако сакаш да е тајно)
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
154
Поени од реакции
84
Ne postoji nikakav udpxy status/server. šta već na internetu iz Kladova. To je sve šarena laža.
Pozz
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
318
Поени од реакции
1.707
Дојде живот у п.м.
ТВ НОВА
колку да се знае
Prijatelju!
Kad dolari zamirisu,sve je na prodaju.I nisu problem ovi sto kupuju.Problem su oni, gladnih ociju i ljepljivih prstiju,kojima nista nije sveto.Ni tatko,ni bratko,ni tatkovina....A par kanala vise-manje,niko se nece pocesati...znas vec gdje!Mozda i Kajgana uskoro dodje na red!!?
Pozdrav!
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
HttpProxy Scanner
WotWeb
Првиот скенира на сите портови од 0 - 65535
Со вториот проверка на отворените портови.
ИП адреси тука:
Код:
http://c3c.sharpserv.net/ciprg/
И сега како да ти објаснам. Се додека не почнеш да копаш по адресите нема да може никој да ти објасни, сам ќе си сватиш.

udpxy
astra
mumudvb
tsbox
EZ server
Flussonic
Тоа се начини на стрим, а има и многу други начини.
Нема правило на кој порт се наоѓаат, сам мораш тоа да го научиш. Јас не можам за тебе да скенирам.
Најдов нешто, но кога ќе одам на таа страна(односно ИП), или пишува access denied или ми бара username i password ? Како да го пробијам тоа не знам...
 
Член од
12 февруари 2018
Мислења
321
Поени од реакции
24
Член од
21 декември 2012
Мислења
1.779
Поени од реакции
887
Potvrđujem... upravo pustio i radee...(y)
A radat li ovi stremove iz HR ko sam ti dal mesec dana unazad gde ima i Arene u HD i drugi stvari .A znas li zasto ti radat zasto mozes da drzis ezik zad zube a ovi trci po sajtove da stavlja.Evo sad trci kod sultanovici da pita dali neko zna nesta(hahaha).Ako ti se javi slucajno da ti se moli da mu kazes nesta -reci mu da informacija kosta 20 evra.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom