Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
21 декември 2012
Мислења
1.770
Поени од реакции
876
Како читам можам да констатирам 99% од членовите кои го посетуваат овој дел одат во погрешна насока.
Коментар од типот "кој е најдобар скенер" и се што се врти околу дискусија е барање на .ts стримови.
Знаете кој е најдобар скенер за .ts листи?. Никој.

Вистинските стримови се на друго место, а многумина од сопствениците на панели можат да сонуваат за еден ваков стрим:

При секој рестрим има губење на квалитет посебно во .ts листи. Можете да приметите ако падне некој канал кај еден, паѓа и кај друг :). Смешно, не се знае кој кого краде :). Си ги рушат листите еден на друг, да му умре козата на комшијата :).
"Мајсторите" т.н кралеви, цареви кои делат листи и потоа бараат јавно од тој што му ја дале листата да се заблагодари за сите да прочитаат, се лаички ограничени само на еден вид на стрим. За се останато се првачиња и поим немаат од се друго што се вика стрим, а има многу. Со еден збор "царевите" се тапа :).

Се додека се концентрирате на еден вид на стрим никогаш нема да научите од каде доаѓаат квалитетните стримови.

Имате бесплатни скенери односно скенирајте ИП адреси ако сакате нешто да научите.
Kako da se konzetrisemo na ova tvoja slika druze iz Arena4 HD kad moze da bude iz tvoj drim primerno nista se nevidi.Sa ovakvi slike samo ni dekonzetrises stalno.:pos:
 
Член од
12 февруари 2018
Мислења
321
Поени од реакции
24
Slovenia , Germany , France , Italy ipt serv

[hide]
https://www.up-4ever.com/e25wtw2tnuuw
Exyu_avison_Slovenia
https://www.up-4ever.com/k33js27xncj7
1-server.xtream.txt - 831 B
https://www.up-4ever.com/v2hcooe2kkdw
10_x_Playlist_212.83.186.246_2.txt - 27 KB
https://www.up-4ever.com/bqnix111a6xo
11 DAILY UPDATED LIVE IPTV SERVER 13-02-2018.txt - 893 B
https://www.up-4ever.com/uudieteqbdwj
12 DAILY UPDATED LIVE IPTV SERVER 12-02-2018.txt - 1016 B
https://www.up-4ever.com/oyi0r29s2jbl
ExpressVPN_Expires_on_Feb_28_2018.txt - 29 B
https://www.up-4ever.com/e25wtw2tnuuw
Exyu_avison_Slovenia.txt - 1 KB
https://www.up-4ever.com/eock16koso1i
IPTV Arabic M3u Playlist Channels 11-02-2018_WwW.IptvXo.Com.zip - 8 KB
https://www.up-4ever.com/6di1kcekasd1
IPTV Germany M3u PlayList 11-02-2018_WwW.IptvXo.Com.zip - 8 KB
https://www.up-4ever.com/fzjptwgp69iw
IPTV M3u France Channels playList 11-02-2018_WwW.IptvXo.Com.zip - 5 KB
https://www.up-4ever.com/2donp3zr78vn
IPTV M3u Italia List Channels 11-02-2018_WwW.IptvXo.Com.zip - 4 KB
https://www.up-4ever.com/cegp3aimcz03
IPTV Sport M3u Playlist Channels 11-02-2018_WwW.IptvXo.Com.zip - 6 KB
https://www.up-4ever.com/bok1edq1mqcp
IPTV Turkish M3u Playlist Channels 11-02-2017_WwW.IptvXo.Com.zip - 6 KB
https://www.up-4ever.com/6dgv6id26z6m
server-premium-9-2-2018.m3u - 570 KB
https://www.up-4ever.com/sux8qcaxn5rg
ServersList.rar - 1 KB
https://www.up-4ever.com/2asktd52cn70
WORLD.zip - 246 KB

[/hide]
 
Член од
1 март 2017
Мислења
420
Поени од реакции
237

 • Код:
  #EXTINF:-1,RSI LA 2 HD
  http://212.51.154.251:8000/play/a00e
  #EXTINF:-1,Rai 4 HD
  http://212.51.154.251:8000/play/a00b
  #EXTINF:-1,Rai Gulp HD
  http://212.51.154.251:8000/play/a00f
  #EXTINF:-1,Rai Gulp HD
  http://212.51.154.251:8000/play/a00a
  #EXTINF:-1,Rai Premium HD
  http://212.51.154.251:8000/play/a00c
  Код:
  http://192.95.32.221:25461/live/hamilton/hamilton/3317.ts
  http://192.95.32.221:25461/live/helder/helder/3317.ts
  http://192.95.32.221:25461/live/bela/bela/3317.ts
  http://mona.dyndns.org:25461/live/tomek/tomek/1410.ts
  http://mona.dyndns.org:25461/live/11111111/11111111/626.ts
 
Член од
1 март 2017
Мислења
420
Поени од реакции
237
dobar ti je
IPTV Checker (.NET Framework 4.5) by salezli
Download:
https://www.up-4ever.com/3laxixyevyfu

Код:
AVISION d.o.o. — Portoroz
#EXTINF:-1,24Kitchen
http://194.28.108.44:8005/bysid/11203
#EXTINF:-1,E!
http://194.28.108.44:8005/bysid/11204
#EXTINF:-1,Disney
http://194.28.108.44:8005/bysid/11205
#EXTINF:-1,AXN
http://194.28.108.44:8005/bysid/11206
#EXTINF:-1,Cinemax
http://194.28.108.44:8005/bysid/11207
#EXTINF:-1,Cinemax 2
http://194.28.108.44:8005/bysid/11208
#EXTINF:-1,
KINO
http://194.28.108.44:8004/bysid/12402
#EXTINF:-1,
Jim Jam
http://194.28.108.44:8001/bysid/11407
#EXTINF:-1,
Boomerang
http://194.28.108.44:8000/bysid/11104
#EXTINF:-1,
Avstrija 1
http://194.28.108.44:8000/bysid/11105
#EXTINF:-1,
Avstrija 2
http://194.28.108.44:8000/bysid/11106
#EXTINF:-1,
2Pink
http://194.28.108.44:8002/bysid/13101
#EXTINF:-1,
Pink Kids
http://194.28.108.44:8002/bysid/13102
#EXTINF:-1,
Pink Family
http://194.28.108.44:8002/bysid/13103
#EXTINF:-1,
Pink Movies
http://194.28.108.44:8002/bysid/13104
#EXTINF:-1,
Pink Zabava
http://194.28.108.44:8002/bysid/13105
#EXTINF:-1,
Pink World
http://194.28.108.44:8002/bysid/13106
#EXTINF:-1,
Pink Reality
http://194.28.108.44:8002/bysid/13108
#EXTINF:-1,
PINK Bravo
http://194.28.108.44:8002/bysid/13109
#EXTINF:-1,
Planet 2
http://194.28.108.44:8003/bysid/14003
#EXTINF:-1,
HBO
http://194.28.108.44:8003/bysid/14005
#EXTINF:-1,
HBO 2
http://194.28.108.44:8003/bysid/14006
 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
1.875
Поени од реакции
4.541
Код:
http://zulejha.dnspro.info:8000/get.php?username=Dejan-2&password=iptv&type=m3u
Интересен сервер.
ar1.png

На порт 80 има редирект на сталкер портал.
Код:
http://5.255.90.106:81/stalker_portal/c/
Ако се провери ИП од сталкерот има и интересен домаин :pos::

Сега обратно:

Тој zulejha си има само панелче :), стримови немале ама ќе добиеле :).
Највројатно сите корисници му се исклучени.
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
184
Поени од реакции
328
@saskon "Највројатно сите корисници му се исклучени."

Nasao sam desetak listi i nijedna neradi.
Mislim da si u pravu.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
1.875
Поени од реакции
4.541
@saskon

Mozes li vo pp da mi objasnis kako da skeniram na kratko, so iptv playlist checker? Fala
Уфф, го прочита ова:
https://forum.kajgana.com/threads/Интернет-радио-и-телевизија-стримови-прашања-генерална-дискусија.41855/page-2898#post-8323324

Требаше да разбереш дека јас не скенирам .ts листи, моето мислење за тие скенери го кажав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom