Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
На една страна за која немав појма „наводно“ сум се регистрирал и сега ми наплатија 49.99 долари за гледање онлајн филмови. Глупост. Можеби сум се регистрирал не велам не, но, 100% не сум внесол податоци за картичка. Прашањето ми е, моментално средствата се резервирани на ебаниког и ме интересира дали можам да ја спречам некако транскацијата, т.е да си ги земам средствата назад ?
како може да не си внел податоци за картичка а да ти земале пари од неа. тие на грав да не гледаат
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Незнам дали сум во точната тема но ептен итно ми треба помош..Ми искачаат нонстоп на сите страни тие посраните cinema plus ads, па пробав со ад блокер но ништо пак не ги трга. Отворив на нет вирус некој е но незнам како да го тргнам а бришев доста програми и го скенирав системот мн. пати... Ве молам за помош болен ќе легнам...4 пати го ресетирав хром и пак се појавуваат..:place:
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
4
kupete si gridseed usb ltc miner, eve vi link http://cointellect.com/?code=f23b46de registrirajte se i mesecno 50 evra se zarabotuvaat ili ako imas dobra graficka ne ti treba miner[DOUBLEPOST=1412178626][/DOUBLEPOST]
kupete si gridseed usb ltc miner, eve vi link http://cointellect.com/?code=f23b46de registrirajte se i mesecno 50 evra se zarabotuvaat ili ako imas dobra graficka ne ti treba miner
se registrirate tuka na toj link si simnuvate programce sto se via cg miner go setirate i se sto treba e kompjuterot da raboti i da ima internet
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Imam eden pa bi rekol smesen problem.Imeno samo do kajgana.com i sitel.com.mk nemozam da pristapam od lap topot.Preku mobilniov mozam.Nesto mi pisuva hromot deka kajgana.com e offline,a preku mob mi otvara.Sto bi mozelo da bide problemot.Fala unapred :-D
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
8
од тел кога ќе пуштам Ви-Фи наоѓа некое си CM@TELEKOM .. Што чудо е ова? Ова е приватно или е достапно до сите? Ако го знае некој PW во случај да не е приватен...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
од тел кога ќе пуштам Ви-Фи наоѓа некое си CM@TELEKOM .. Што чудо е ова? Ова е приватно или е достапно до сите? Ако го знае некој PW во случај да не е приватен...
toa e prvata bukva od imeto i prezimeto na potpisnikot na dogovorot od t-home,toa e kaj site sto se naova voip platforma,mislam deka se zte od belite ruteri
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Aj pomos..iam OGROMEN problem so internetot na laptop,imame internet na telekabel i od 4 laptopi samo mojot nema internet. Na telefonot fakam wifi,ama na laptopot nemozam da se konektiram. Iam Dell Inspiron. Pomos??
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Aj pomos..iam OGROMEN problem so internetot na laptop,imame internet na telekabel i od 4 laptopi samo mojot nema internet. Na telefonot fakam wifi,ama na laptopot nemozam da se konektiram. Iam Dell Inspiron. Pomos??
....cek stom site dr,imaat internet samo tvojot ne znaci do nego e,vidi driveri?dali mreznata e enable,i takvi raboti,dali pronajduva drugi mrezi.... ako prethodno si rabotel izbrisija konekcijata i kreiraj ponovo .....
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
....cek stom site dr,imaat internet samo tvojot ne znaci do nego e,vidi driveri?dali mreznata e enable,i takvi raboti,dali pronajduva drugi mrezi.... ako prethodno si rabotel izbrisija konekcijata i kreiraj ponovo .....
Ja sum student u sk,koga si odam doma iam najnormalno internet. Kaj kolegi so laptop koga odam iam internet
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Imam vakov warles stik na stario kompjuter, no problemot e sto posle sekoj 15-20 minuti se treba odnovo da se logiras na internetot odnosno ponovo da go pisas paswordo, zosto e toa taka i dali moze da se promeni istoto.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Ќе го искршам рутерот нон стоп DNS server is not responding ми дава на секои 10 мин и треба да го рестартирам, од модем директно во пц ми работи без проблем значи до него е. Гуглав пробав се и пак исто срање.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Aj pomos..iam OGROMEN problem so internetot na laptop,imame internet na telekabel i od 4 laptopi samo mojot nema internet. Na telefonot fakam wifi,ama na laptopot nemozam da se konektiram. Iam Dell Inspiron. Pomos??
Stopati objasneto na temava (od mene barem 2 pati) Telekabel dava 3IP adresi na pretplatnik, nekazuvas kako se konektirate (ruter swich kabl ili Wifi?) no nekako gi trosite tie 3 I adresi i 4tiot nemoze da se konektira. Ova se resava so ukljucuvanje na DHCP u ruter i toj ke vi dodeli staticki LAN adresi od tipot 192.168.xx.xx i fakticki togas samo ruterot koristi IP od Telekabel(edna) a ke mozat da se konektiraat i 50laptopi. Ako nemate ruter ti kao cetvri moze da se konektiras samo preku USB portot na modemot toa e 4ta ip samo gjaba vi laptopi togas koa ste vrzni za mesto :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Stopati objasneto na temava (od mene barem 2 pati) Telekabel dava 3IP adresi na pretplatnik, nekazuvas kako se konektirate (ruter swich kabl ili Wifi?) no nekako gi trosite tie 3 I adresi i 4tiot nemoze da se konektira. Ova se resava so ukljucuvanje na DHCP u ruter i toj ke vi dodeli staticki LAN adresi od tipot 192.168.xx.xx i fakticki togas samo ruterot koristi IP od Telekabel(edna) a ke mozat da se konektiraat i 50laptopi. Ako nemate ruter ti kao cetvri moze da se konektiras samo preku USB portot na modemot toa e 4ta ip samo gjaba vi laptopi togas koa ste vrzni za mesto :)
Znaci da se javam i oni da mi sredat?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Znaci da se javam i oni da mi sredat?
Ti pojasnija se no ajde uste ednas,od TK. ne mozat nisto da ti pomognat,tebe ti treba wifi ruter,i bidejki site 3 ip tise zafateni,ke treba na toj ps,sto imas internet da kloniras mac,adresa,bidejki ako go pustis ruterot po dhpc toj ke bara 4 ta ip,a toa e nevozmozno Znaci cloniraj mac i site uredi ukluci gi na ruter,so 1 ip .
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Znaci da se javam i oni da mi sredat?
Ti pojasnija se no ajde uste ednas,od TK. ne mozat nisto da ti pomognat,tebe ti treba wifi ruter,i bidejki site 3 ip tise zafateni,ke treba na toj ps,sto imas internet da kloniras mac,adresa,bidejki ako go pustis ruterot po dhpc toj ke bara 4 ta ip,a toa e nevozmozno Znaci cloniraj mac i site uredi ukluci gi na ruter,so 1 ip .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom