Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.245
Поени од реакции
3.630
TP-Link TL-WR740N

што е решението .. ? да им го вратам пошто го имам само 4,5 дена а веќе зеза
Vrati im go ,kupisi drug,primer:tenda eftin a brka rabota,jas imam N3 so edna lan porta,besprekorno raboti 1 god,bez nikakvi problemi,kupen e 700 den.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
Од рутери само Linksys и Tenda вредат, се друго за у КОНТЕЈНЕР. Јас имам Linksys WRT120N, ТОП Е. (y)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
TP-Link TL-WR740N

што е решението .. ? да им го вратам пошто го имам само 4,5 дена а веќе зеза
Дај влези во веб панелот и канжи ми го фирмвер го има инсталирано моментално. т.е која верзија пишува на стикерот под рутерот и во веб панелот.

Vrati im go ,kupisi drug,primer:tenda eftin a brka rabota,jas imam N3 so edna lan porta,besprekorno raboti 1 god,bez nikakvi problemi,kupen e 700 den.
Тенда е полош од ТП-Линк, од искуство со Тенда. ТП-Линк е подобар од Тенда, само фирмверот им е лош, т.е баговит. Ама и за тоа има решение. ;)

Од рутери само Linksys и Tenda вредат, се друго за у КОНТЕЈНЕР. Јас имам Linksys WRT120N, ТОП Е. (y)
ЛОЛ.. Линксис беа едно време.. Тоа време помина.. Им вредат само премиум рутерите кои коштаат од 3000 ден па нагоре. се под таа цена е благо кажано срање. Баш тој 120N е тешко срање, домет никаков, софтвер библија..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.245
Поени од реакции
3.630
Дај влези во веб панелот и канжи ми го фирмвер го има инсталирано моментално. т.е која верзија пишува на стикерот под рутерот и во веб панелот.



Тенда е полош од ТП-Линк, од искуство со Тенда. ТП-Линк е подобар од Тенда, само фирмверот им е лош, т.е баговит. Ама и за тоа има решение. ;)



ЛОЛ.. Линксис беа едно време.. Тоа време помина.. Им вредат само премиум рутерите кои коштаат од 3000 ден па нагоре. се под таа цена е благо кажано срање. Баш тој 120N е тешко срање, домет никаков, софтвер библија..
Druze na tp link koga se uklucuvaat LG L4 E440 na wi-fi pogotovo 2 telefoni ruterot se,blokira vo bukvalna smisla na wi-fi voopsto ne zraci,probano e so 3/4 frimweri,na site e isto,moras da go iskucis od strija,i da go vklucis pak zada prodolzi da raboti***
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Кои се тие 2-3 фирмвери со кои се блокира.? Официјални од ТП-Линк или.?

Еве кај мене во моментов имам на вифи 2 вифи уреди (лаптоп и мобилен телефон) и не се блокирува рутерот.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
Дај влези во веб панелот и канжи ми го фирмвер го има инсталирано моментално. т.е која верзија пишува на стикерот под рутерот и во веб панелот.



Тенда е полош од ТП-Линк, од искуство со Тенда. ТП-Линк е подобар од Тенда, само фирмверот им е лош, т.е баговит. Ама и за тоа има решение. ;)



ЛОЛ.. Линксис беа едно време.. Тоа време помина.. Им вредат само премиум рутерите кои коштаат од 3000 ден па нагоре. се под таа цена е благо кажано срање. Баш тој 120N е тешко срање, домет никаков, софтвер библија..
Абе види сега, ако го подесиш како што треба, нема да биде срање. Секако, тука спаѓа кој тип на мрежа го користиш (20 или 40Mhz), па потоа кој канал го користш (1-11). Доколку сето ова не го подесиш како што треба, ќе биде и тоа какво срање...
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
kako sakas podesuvaj, ne I'm cini firmware-to na tp-link uste od fabrika. zatoa gi flrsuvaat 90% vednas stom gi kupat. ne e problemot hardverski, softverski e. ;)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
^^ ништо посебно low-end буџет рутерче со просечни кон лоши карактеристики. На времето и јас сакав да го земам тој, ама ме разубедија.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.417
Поени од реакции
2.760
^^ ништо посебно low-end буџет рутерче со просечни кон лоши карактеристики. На времето и јас сакав да го земам тој, ама ме разубедија.
2 500 денари нискобуџетно ти е?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
low lon mid-range za toa vreme koga se pojavi na pazar. sega veke e tapa rutet, slab domet, 120 mbps brzina na aftentikacija vo dual channel, sto znaci 60 mb max bi imal preku wifi. se na se, nevredi za parite.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
На една страна за која немав појма „наводно“ сум се регистрирал и сега ми наплатија 49.99 долари за гледање онлајн филмови. Глупост. Можеби сум се регистрирал не велам не, но, 100% не сум внесол податоци за картичка. Прашањето ми е, моментално средствата се резервирани на ебаниког и ме интересира дали можам да ја спречам некако транскацијата, т.е да си ги земам средствата назад ?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
На една страна за која немав појма „наводно“ сум се регистрирал и сега ми наплатија 49.99 долари за гледање онлајн филмови. Глупост. Можеби сум се регистрирал не велам не, но, 100% не сум внесол податоци за картичка. Прашањето ми е, моментално средствата се резервирани на ебаниког и ме интересира дали можам да ја спречам некако транскацијата, т.е да си ги земам средствата назад ?
Kontaktiraj gi i objasni im deka ne si go koristiel servistot i deka e unapproved transaction....Bi trebalo da ti gi vratat parite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom