Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Како можам да ставам забрана да се гледаат видео материјали во фајрфокс, како на пр. од YouTube, Myspace итн... ? Дали за тоа постои некоја програма, плугин или било што ?
 
Член од
14 август 2006
Мислења
43
Поени од реакции
1
pomos

Istalirav xp so sp2 na 4 pc i sega namestena e mrezata site se pingaat moze da se igra mrezno ama koga idam da vidam koj pc se vo mreza ne dava vika deka nemam dozvola!sega prasanjeto e kako da se setira toa znam deka e do sp2 ako moze da mi kazete kako pozdrav odnapred!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Добро е ја зедов хттрацк програма за да спуштам цели страни од интернет ама сега од кај да знам колку треба да чекам за да се спуштит веб страната? :) а иначе ја спуштам http://my.opera.com/ancientmacedoniansscripts/blog/ некој да не знае да ми кажит колку МБ е странава ? :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Drugari, mozebi ova sto ke go prasam ne e za tuka..ama ima nekoj smisol so temata...
-Nekoj ako moze da najde na internet za toa kako se hranat ping pongarite :) .... mi treba za uciliste za eden proekt... ako nekoj moze toa da go najde neka pise...
Blagodaram odnapred :) :) :)
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
DoN DjElAtImUs напиша:
Drugari, mozebi ova sto ke go prasam ne e za tuka..ama ima nekoj smisol so temata...
-Nekoj ako moze da najde na internet za toa kako se hranat ping pongarite :) .... mi treba za uciliste za eden proekt... ako nekoj moze toa da go najde neka pise...
Blagodaram odnapred :) :) :)

Стави ме на мсн јас ке ти кажам :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Едит:
JOKE WE
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Помош!
Можеби прашањево е одговорено некаде но сеа искрено ме мрзи да барам!
Сакам да ставам ИНТЕРНЕТ од ОН НЕТ, wadsl конекцијата сакаме да ја делиме 4 корисници (4 куќи), меѓу кои најголемата радалеченост е околу 300 метри, како може ова најдобро и најекономично да се изведе.
Со кабли или безжично?
И кај можам да најдам опрема?

затоа ве молам:HELP!!!
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
city напиша:
Помош!
Можеби прашањево е одговорено некаде но сеа искрено ме мрзи да барам!
Сакам да ставам ИНТЕРНЕТ од ОН НЕТ, wadsl конекцијата сакаме да ја делиме 4 корисници (4 куќи), меѓу кои најголемата радалеченост е околу 300 метри, како може ова најдобро и најекономично да се изведе.
Со кабли или безжично?
И кај можам да најдам опрема?

затоа ве молам:HELP!!!
Види овде
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
DoN DjElAtImUs напиша:
Ti ke mi pomognas na Veligden na 4-ot den...( ako go nema )
да не забегуваме од темата!
овдека се пишува за проблеми околу нетот, за проекти имаш посебна тема
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Помош

на која веб страна можам да закачам песна и да ја користам со линк
(нешто слично како за да закачиш слика на форумов)
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Имам проблеми со messnegerot ми јавува грешка 80048820 при конектирање плус јавува дека ми биле оневозможени keyport-овите кога ќе се уклучи оној помошникот за решавање на проблемите.

Помош!!!
 
P

Princ

Гостин
tosethebest напиша:
Имам проблеми со messnegerot ми јавува грешка 80048820 при конектирање плус јавува дека ми биле оневозможени keyport-овите кога ќе се уклучи оној помошникот за решавање на проблемите.

Помош!!!
И тебе ти го препорачувам ова.
Инаку, проблемиве се појавуваат кога имаат проблеми серверите на Hotmail, па мало трпение нема да биде на одмет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom