Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
17 ноември 2017
Мислења
53
Поени од реакции
23
Не знам што се случува со телеком од пред некое време. Сообраќајот им се гуши претерано. Пинговите растат. И тоа се случува на секои 2 недели по цел ден. Вртам во контакт центар се правдаат имало глобален проблем на социјалните мрежи. Какви социјални мрежи, целиот интернет сообраќај им е загушен. Се е споро. Еднаш им вртам телефоните од контакт центар не им работат. Што си играат мајтап со нас не знам. На точно определени периоди се случува ова, и времетраењето му е исто, какви глобални проблеми какви бакрачи.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Искрено јас само Фејсбук приметив дека ми кашла нешто денес.
Јутуб нема гајле, торенти немаат гајле, други страни што посетувам немаат гајле, и странски и македонски...
А еве и на Твитероваќа објавиле
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.342
не чини денеска фб, и слики не отвараше добро, и на инста нешто слично приметив
 
H

HoT _iCe

Гостин
Дали знае некој дали има packet loss и лош пинг на Телеком/Неотел..
Планирам да мигрирам, моментално интернет што га имам е за све добар осим за гејминг, неможу ниедну игру да играм оналјн, имам 50 мс а кд играм како да имам 500, свака реакција ми е закаснета а некад и цели секунде 3,4 ги губи и се врати..
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Дали знае некој дали има packet loss и лош пинг на Телеком/Неотел..
Планирам да мигрирам, моментално интернет што га имам е за све добар осим за гејминг, неможу ниедну игру да играм оналјн, имам 50 мс а кд играм како да имам 500, свака реакција ми е закаснета а некад и цели секунде 3,4 ги губи и се врати..
па провери си дали ти имаш проблеми со линијата.
што интернет имаш моментално, добар ли е сигналот, пинг...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
decki, daj nekoj neka kaze dobar VPN koj so bi otvaral bet365 bez problemi. Besplatniot na hrom koj sto e hola otvara, se najavuvas, pravis depozit taman da zemes da igras ti ebe mater ne ti dava da mrdnes. Od ovie so se plakjaat kako NordVPN i drugite mi e strav, ke platam pa neznam i tie dali ke otvaraat posle toa.

Preporaki, iskustva?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
decki, daj nekoj neka kaze dobar VPN koj so bi otvaral bet365 bez problemi. Besplatniot na hrom koj sto e hola otvara, se najavuvas, pravis depozit taman da zemes da igras ti ebe mater ne ti dava da mrdnes. Od ovie so se plakjaat kako NordVPN i drugite mi e strav, ke platam pa neznam i tie dali ke otvaraat posle toa.

Preporaki, iskustva?
а што е проблемот што не се отвара bet365 со нормална конекција? зошто мислиш дека мора vpn?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Пробај со NordVPN. јас сум презадоволен од тој.
 
H

HoT _iCe

Гостин
па ако немаш губење пакети, пингот е стабилен 50мс, тогаш не гледам како може да имаш каснења во игрите.
Ја имам губење на пакети ама не е ради мој компјутер, кабел или рутер, проверено е 20 пут, едноставно е проблем до провајдера и јасно ми кажасва дека е проблем што неможев да га решив, затој и тражу другу солуцију т.е провајдер.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ја имам губење на пакети ама не е ради мој компјутер, кабел или рутер, проверено е 20 пут, едноставно е проблем до провајдера и јасно ми кажасва дека е проблем што неможев да га решив, затој и тражу другу солуцију т.е провајдер.
кој интернет го имаш сега ако не е тајна.
штом имаш губење пакети тешно онлајн гејмање со таков интернет.
 
H

HoT _iCe

Гостин
кој интернет го имаш сега ако не е тајна.
штом имаш губење пакети тешно онлајн гејмање со таков интернет.
Мултимедија, Куманово, мислу дека зимав интернет од Телекабел. Интернет е брз, користу оптику, иде до 100мбс брзину без проблем ама конекција не е стабилна, варира много, за стримање/гејминг не е добар, конкретно, на кантер покажуе на било кој сервер минимум 5% loss, што е много, кој е играја знае..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom