Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

М

Мартин`

Гостин
па нема везе, важно faster than 90% of mk
близу ftw?
Вака “убаво“ изгледаат брзиниве со оглед на тоа подобар од 90% корисници од Македонија ама во пракса многу често едвај и страна отвара (вчера едно 2-3 саати така). Се мислам да ги сменам ама и другиве се катастрофа ..
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Дали знаете колку троши Google street view? Сум го потрошил лимитот, па се чудам на што, освен јутјуб ништо друго не сум спуштал.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Можда не треба тука дапрашам али не знам каде на друго место да прашам.
Епа вака:
Отидов на Nvidia.com за да апдејтирам видео драјвер.
инсталирав,рестартирав ПЦ и сега кога ми се пушти ПЦто неможам да сменам резолцуција што автоматски е ставена на најсалбо.

Troubleshooting не ми помага само ми вика да апдејтирам драјвер а тоа веќе го имам направено така да ....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Можда не треба тука дапрашам али не знам каде на друго место да прашам.
Епа вака:
Отидов на Nvidia.com за да апдејтирам видео драјвер.
инсталирав,рестартирав ПЦ и сега кога ми се пушти ПЦто неможам да сменам резолцуција што автоматски е ставена на најсалбо.

Troubleshooting не ми помага само ми вика да апдејтирам драјвер а тоа веќе го имам направено така да ....
можно е да си симнал некои бета драјвери
симни некои 1-2 верзии постари драјвери
http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us
избриши све што имаш од нвидиа сега и инсталирај ги постарите
а зашто правиш драјвер апдејт, онака или имаш проблеми со нови игри?
ако ти е само за онака најдобро врати си се најстарите
if it aint broke dont fix it
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Ми треба помош од некој од вас. Треба да спуштам неколку книги од scribd.com ама ми бара premium account user.
Прашањето е дали има некоја финта како можам да ги спуштам книгите без да плаќам или има некој доброволец да ми даде јузер за да ги спуштам?
Поштен сум, не крадам !
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
некое чаре да се префрлат пари од пејпал на манибукерс или некој што има активни акаунти да помоге ке има секако и за него процент
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
184
Поени од реакции
105
Ми треба помош од некој од вас. Треба да спуштам неколку книги од scribd.com ама ми бара premium account user.
Прашањето е дали има некоја финта како можам да ги спуштам книгите без да плаќам или има некој доброволец да ми даде јузер за да ги спуштам?
Поштен сум, не крадам !
Можеш да спуштеш книга така што ке уплоадираш некоја од тебе. Значи коа претиснеш доунлоад имаш опција да уплоадираш некоја книга,скрипта или што и да имаш во моментот и да ја симнеш книгата што ја сакаш.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Нема шанси !
Има шанси само треба да се најде некој што има и на пејпал и на манибукерс акаунт јас му праќам на него на пејпал одредена сума , тој мене на манибукерс (секако ке има нешто ќар и за него)
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Можеш да спуштеш книга така што ке уплоадираш некоја од тебе. Значи коа претиснеш доунлоад имаш опција да уплоадираш некоја книга,скрипта или што и да имаш во моментот и да ја симнеш книгата што ја сакаш.
Фала ти многу, ја видов опцијата ама не ми беше верно дека ќе функционира :pos:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Незнам дали на темава или некоја друга на форумов налетав на линк од it.com.mk за оптимизација на chrome-от и youtube највеќе за buffering-от и load-ирањето на видеата, арно ама никако не можам да ја најдам во последниве саат време. Help?:eek:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Незнам дали на темава или некоја друга на форумов налетав на линк од it.com.mk за оптимизација на chrome-от и youtube највеќе за buffering-от и load-ирањето на видеата, арно ама никако не можам да ја најдам во последниве саат време. Help?:eek:
Ова го бараше?
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
.koga sakam da simnuvam od zamunda ili arena koga go stisnam magnetniot link mi go pokaze ova:

The address wasn't understood
Firefox doesn't know how to open this address, because the protocol (magnet) isn't associated with any program.
You might need to install other software to open this address.

opcii li se ili nekoj program mi fali ?//??
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
.koga sakam da simnuvam od zamunda ili arena koga go stisnam magnetniot link mi go pokaze ova:

The address wasn't understood
Firefox doesn't know how to open this address, because the protocol (magnet) isn't associated with any program.
You might need to install other software to open this address.

opcii li se ili nekoj program mi fali ?//??
Bittorent?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom