Интернет во ДСД Гоце Делчев

Член од
25 мај 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ок, новиот блок на Гоце си има бесплатен интернет, но исто ко да го нема... Лани си купував од некојси комшија во стариот дел, но ме интересира дали може во новиов дел да си стаиш рутер како од неотел или пак сега Vip нудат безжичен рутер но само со потпис од управникот во некој салон. Дали постои некоја алтернатива освен мобилен хотспот и usb стикче?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.396
Поени од реакции
21.968
Во Стив користиме од Неотел, сигурно може и во Гоце, нема зошто да не може.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Ок, новиот блок на Гоце си има бесплатен интернет, но исто ко да го нема... Лани си купував од некојси комшија во стариот дел, но ме интересира дали може во новиов дел да си стаиш рутер како од неотел или пак сега Vip нудат безжичен рутер но само со потпис од управникот во некој салон. Дали постои некоја алтернатива освен мобилен хотспот и usb стикче?
http://neotel.mk/category/domasni-korisnici/internet/?tab=30#30

Најдобро вакво нешто со договор на 1 година..
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
455
Поени од реакции
292
хах добри брзини нудат Неотел, само уште да беа реалните :)
повеќе од 4-5Mbps не добиваш у Гоце, тестирано повеќе пати ;)
подели го тоа со 6-8 корисника колку шо е минималното за да си исплатете сметката... and you got nothing...

за жал тоа се единствените опции сега за сега, неотел, на стикче или SunWireless.. шо кога ќе ја напраеш математиката прескапи и неисплатливи се...

ако се промене нешто да се поврзе новио блок со Г блок кај шо се главните рутеру.. тогај ќе можете да земате интернет од дечките шо делат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom