Интересни факти за Адолф Хитлер

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.867
Ради верба у човечката раса постовиве ги прочитав како да се напишани саркастично.
Немам намера да те уверувам... Случајно кога сум талкал по јутјуб имам видено неколку клипчиња каде на документарци за Фирерот објаснуваат и дека ја посетил Ванѓа и дека се служел со магии. Хитлер крајно не ме интересира а ако не ми веруваш во тоа што го напишав пребарај па провери. Да не се разбираме погрешно не го тврдам јас тоа значи сум го сретнал како информација.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
19.715
Хици брат ми е луд : D
Осфен некои работе што ги прочита туја и ги знам за њега, а тој е дека бија на амф затој што немало мдма и елезди,дека устфари брк му е инспирација од његоф омилен глумац илимити Чарли Шин упз такозвани Чаплин,сфастику гу преземаја од буда шаолини зшто бија упоран и цфрст како њима,на сестру му керку гу сакаја и не ву даваја да шфрља сс други па кд она се верила, као демек самоубистфо напраила а у тој Хици е умешан сто посто зшто бија болно љубоморан и си гу сакаја сфоју...... што ли му е она на њега, он ву е ујко : D

E туј негде прочита дека бија евреин. Не него он сумњаја у потекло на деду му, не е имаја довољно инфо за њега да утфрди дека нема еврејско потекло. Тој га највише мучило док продаваја сфои цртежи у Виену.Наише гу сакаја мајку му, у канцеларију у бункер у Берлин на биро му стојала слика од њума и само њума.

А овој мислу дека не га знаете, гледа га на едну чудну емисију,нешто за инсајдерски наци информацие. Зборисфа за његоф фетиш, дечко е луд,фетиш му било да му мочаф цуре на фацу и да ги мирише њини гаќе, нема могуќе, алееееееееј, Хици брате ти си невероватан.

Хај Хитла :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.109
Поени од реакции
16.050
Mene me interesira, dali e poznato kako fakt ili se sepak samo moi pretpostavki, deka Hitler, kako ljubitel na okultizmot bil i obozavatel na antropozofijata voedno, i so toa bil inspiriran od Rudolf Stajner koj bil poznat po svoite antisemitski stavovi?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.750
Имало полоши луѓе од него, Сталин пример. Он бил олицетворение на ѓаволот, сите се плашеле збор да му кажат, ако некој го вознемирел на гулаг или пред одред за стрелање. Друри и неговиот најверен слуга кој му служел 30 години и имал висок чин го пратил на гулаг зошто му бил сомнителен. А за тие милиони евреи, украинци, руси, германци и др националности што поумреле по тие затвори да не правиме муабет.
Така е, имало...

Зошто на пример и овој е непознат пример велиме :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.769
Поени од реакции
39.028
Така е, имало...

Зошто на пример и овој е непознат пример велиме :)
и јас прв пар читам за овој:)

Заборавив да кажам, син му на Сталин бил војник во втората светска војна, бил заробен од германците и бил понуден како замена за некои германски заробеници, они кога го побарале тоа тој им кажал дека и син му е војник како сите други и го стрелале, не го болело за ништо фактички од кога му починала жена му, освен за тоа да остане на власт и да го елиминира секој кој му е некаква конкуренција. Пример некој ако е познат маршал, одликуван со милион медали итн, он си мислел дека е премногу опасен и требало да го стрелаат. НКВД у тоа време била служба за егзекуции а не за разузнавање, и затоа советскиот сојуз страдал толку на почетокот на војната, пошто сите способни луѓе официри или биле на сибир или биле стрелани, Хитлер е маченце во споредба со него, но сепак Хитлер имал глобалистички цели истребување цели народи и светот гадно ќе наебел швабите ако победеле, а од друга страна сталин кој убивал само у својот двор. Исто и Мао Зедонг од кина е озлогласен и се вели дека за време на неговиот режим има потепано повеќе народ од овие двајца заедно, но немам за него прочитано баш, а не ме ни интересирало. Има доста документарци по интернетов
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
дедо му е на модераторите, вие не знаевте...
 
M

mar30

Гостин
голем подржувач на археологијата патриот лидер кој имал голема подршка од народот а тогашната опозиција биле двајца без тројца но (не секогаш)народот е во право и кога греши.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Mene me interesira, dali e poznato kako fakt ili se sepak samo moi pretpostavki, deka Hitler, kako ljubitel na okultizmot bil i obozavatel na antropozofijata voedno, i so toa bil inspiriran od Rudolf Stajner koj bil poznat po svoite antisemitski stavovi?
Еве колку бил љубител на окултизмот:






 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Нај глуп политички, идеолошки и воен лидер во човековата историја
Ова е интересен факт кој никој не го спомнува, нема по епик феил од него.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
Нај глуп политички, идеолошки и воен лидер во човековата историја
Ова е интересен факт кој никој не го спомнува, нема по епик феил од него.
Идеолошки не, али како воен бил неверојатно глуп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom