Интересни факти за Адолф Хитлер

Sherlock Holmes

Изморена Авангарда
Член од
11 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Се надевам дека не ја утнав секцијата за постирање на вакви работи. Има многу луѓе кои се симпатизери на Хитлер(не сум меѓу нив), а исто така има и луѓе кои од дното на душата го мразат истиот(не сум меѓу нив). Секако оваа тема не е за разглобување на политички теми туку за постирање на некои интересни факти за овој човек. Јас направив едно видео на youtube и се надевам дека тие 7 факти кои ги истакнав дека ќе бидат доволно интересни за вас. Се надевам дека ќе најдете уште и ќе ги споделите со нас.
Поздрав :D

https://www.youtube.com/watch?v=kyZIJriN0aU
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Имал огромен талент за сликање и кој знае колу оригинални уметнички дела.
 

Sherlock Holmes

Изморена Авангарда
Член од
11 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Ете имало нешто што не сум говметнал во видеото. Ајде уште да слушнеме и да заборавив, како ви се допаѓа видеото?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Ете имало нешто што не сум говметнал во видеото. Ајде уште да слушнеме и да заборавив, како ви се допаѓа видеото?
Болдираното е вистинскиот наслов на темава нели? :icon_lol:
 

Sherlock Holmes

Изморена Авангарда
Член од
11 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Болдираното е вистинскиот наслов на темава нели? :icon_lol:
Не не, напротив. Тоа е поставено надвор од контекст на темата, како прашање. Темата си е таа, факти кои ние не ги знаеме, а ги дознаваме тука, со помош на мои и ваши постови.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Мислам дека се што направил Хитлер е резултат што фактот број два во твоето видео гарант му нема даено :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бркот му зафаќал плоштина од 14 кубни cm.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Ова е исто така добар факт, вреди да се знае:
Хитлер произвел повеќе пепел од сите пожари што се случиле во Европа заедно.
 

Sherlock Holmes

Изморена Авангарда
Член од
11 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Мислам дека се што направил Хитлер е резултат што фактот број два во твоето видео гарант му нема даено :)
Во право си иначе. Само што ти е грубо кажано. Таа девојка(неговата прва љубов) го има напуштено на многу груб начин и поради тоа тој си ги лечи комплексите на следните евреи. Бил премногу комплициран човек, значи премногу. Биполарен исто така
 

Sherlock Holmes

Изморена Авангарда
Член од
11 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Се служел со окултистички и сатанистички магии. И еден е од позначајните личности кои ја посетиле Баба Ванѓа.
За ова со Баба Ванѓа и Хитлер имам толку многу слушано, дури и вчера една девојка(нејќам да ја вреѓам јавно за нивото на интелегенција) ми го кажа тоа и другариве и другаркиве дури ми потврдија дека стварно било така. Не ми е некако логично за да верувам, али изгледа така било :D
 

confuzed

Geek
Член од
2 ноември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
11
Iako samiot toj bil evrein sepak e odgovoren za smrtta na milioni evrei.Ova samo ja potvrduva tezata za covekovata priroda na samounistuvanje.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Iako samiot toj bil evrein .
:facepalm:[DOUBLEPOST=1415740888][/DOUBLEPOST]
Ako imash svoe mislenje navedi go,dokolku ne se slozuvas so necie mislenje elaboriraj zosto ;)
Adolf Hitler was a Blutbad and the leader of Germany from 1933 to 1945. Hitler remains a constantly referenced figure in Western media.

Hitler was born to a practising Catholic mother and an anticlerical father, but after leaving home Hitler never again attended Mass or received the sacraments
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom