Инспектор понижува сиромашно дете .

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Градскиот инспектор во градот Виљаермоса понижува сиромашно детенце, кое што на улицата продава слатки и цигари.
Се работи за десетгодишно сиромашно детенце кое неутешно плаче додека инспекторот од плетената кошница му ги вади цигарите и го тера самиот тој слатките да ги фрли на улица.
Потоа, на детенцето кое не може да си го сопре плачот му се приближува возрасен човек кој му помага да си ги собере слатките.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Детето живеело само и на улица со кошничката продавало мастики и чоколатца , ова е врв на поганоста кај луѓето .
Солзи на очите ми се навируваат кога го гледам како плаче :( жално/
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Нема муда да оди кај картелите нашол дете да малтертира клошар еден.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
И каде нас е слично,маме им е....на пример на бит пазар сум видел цајко како
шутира плетени гети и чорапи на некоја стара баба, а околу цигари со гајби се продават.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Хитлер те молам врати се!

Стварно ми се гади од ваквите како него :sick:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Хитлер те молам врати се!

Стварно ми се гади од ваквите како него :sick:
Хитлер нема да дое, а и ако дое и тебе ќе те брише со нив. :)

Иначе овие патат од понижување и тражат лесни жртви над кои би можеле да изиграват страшни и семоќни. Тоа можда се должи и на некоја психичка болест. Не сите луѓе се вакви. Ама овоа e претерано лоша постапка..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Хитлер нема да дое, а и ако дое и тебе ќе те брише со нив. :)

Иначе овие патат од понижување и тражат лесни жртви над кои би можеле да изиграват страшни и семоќни. Тоа можда се должи и на некоја психичка болест. Не сите луѓе се вакви. Ама овоа e претерано лоша постапка..
На иронична сметка го кажав инаку целта со тоа ми беше бидејќи ваквите луѓе како него кои се забегани со мозокот кои едноставно сакаат да се иживуваат кон личности кои се кревки и кои да ти грев да и гледаш само во соба 2x3 само на леб и вода во наредни 10 год. :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Хитлер те молам врати се!

Стварно ми се гади од ваквите како него :sick:

Да, Хитлер врати се и заштити го детево, исто како што ги заштитуваше децата, слабите, болните и немоќните во Втората светска војна.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
гнаса нека цркне
--- надополнето: 30 јули 2013 во 00:08 ---
гнаса, нека цркне
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
море ќе му еб*ам мајката само да ми излезе овај гад пред очи. да даде господ и неговите деца вака да продаваат и да питаат по улица. :tapp: да нема за леб, одвратен гад......
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
На Цигани местото им е во Индија и таму нека загадуваат со својата култура. Западна Европа е доволен пример дека и трета генерација Циган роден таму е Циган поради својот генетски дегенеризам.
 
2

~2A

Гостин
море ќе му еб*ам мајката само да ми излезе овај гад пред очи. да даде господ и неговите деца вака да продаваат и да питаат по улица. :tapp: да нема за леб, одвратен гад......
Да му се собериме од форумов 5-6 мина да го изнашибаме? :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom