Инат, тврдоглавост ...

Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Инает... како тоа добро звучи :pos2:

Абе магаре не ми е рамно... And i'm proud of it :smir:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Може и да и наштети на врската, може да ја уништи а и да ја убие љубовта... Јас сум тврдоглава и голем инат и држам лутина, не попуштам... Али ако некого стварно сакам и не сакам да го снема тоа што го имам со него, не важи ништо, преминувам преку се... Затоа што не вреди заради инат да изгубиш личност што ти значи и што ја сакаш....
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
инает голем сум и се дашава за ситници да водам инает буквално за све доволно е еден збор пред искачање и јас од инает да не искочам или од инает да не јадам спијам и сли значи скоро за све (бик во хороскоп) секако дека тоа наштетува у врската но бидејќи имам добра душа и изгледа ме сака па ми прогледува низ прсти и не ми замерува многу...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Ма нееее. Инстантно попуштам. :smir:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
во последно време трдоглава и инаетчија си го бранам мојот став а не на секој како што ке му текне...
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Кај мене е ногу чудна работа Овен сум у хороскоп и ги иам сите ама буквално сите карактеристики на знако и сум ногу голем инат па макар и сам на себе да си наштетам
(тоа е веке малку и од шкорпија)
Е сето овоа го снемува со една личност(љубовницата ми) ненормално ногу и попуштам и скоро никогаш не се напнувам околу тоа па шо е работата појма неам знако и карактеро ми се губат кога е у прашање тоа шо е у прашање .....Значи на прашањето можно ли е ако нешто/некој ти значи да се сменеш би одговорил да...и тоа како....
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Кога ќе видам некој дека се инаети и дека е тврдоглав ме потсеќа на мало детенце кое сред продавница вришти зашто не му ја купиле омилената играчка. И тогаш се насмевнувам, а тоа од другата страна е сфатено како да се потсмевам на неговите реченици кои што пред малце ги кажал. Во врска ако сум со таков партнер гледам колку можам да ја ублажам неговата тврдоглавост, бидејќи од неа можеме да изгубиме и двајцата.( Ќе го залажеш де со некои прости работи кои ќе му дадат чувство на важност и ќе заборави за момент на својот инает :))
 
P

Princ

Гостин
Инаетот под дифолт не е лоша карактеристика. Познавам 2 инаетџии. Првиот, целиот инает што го има го користи во позитивна смисла, да успее во животот, да преживее преку проблемите, да смени нешто на подобро...
Вториот, за да ме угуши мене со неговиот инает, во негативна смисла.
Затоа мислам дека не може да има дефинитивен одговор за тоа дали инаетот може да и наштети на врската. Зависи како го користи партнерот.
 
S

StereoLove

Гостин
Аууууу невиден инат сум...никој не ми е рамен...Не можам да се смирам додека не е по мое,а за тврдоглавост?поарно и да не зборувам..
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Инает, твдоглавост најчесто е еднакво на неможност за да се најде разбирање за партнерот. Ова е убиство за врската, бидејќи ако нема разбирање и нема расположение за комприомис, многу е веројатно дека ќе се појави болка кај едната од страните и со тек на времето врската ќе стане пекол за двајцата. Заклучок: бидете со отворен ум и срце, само така врската успева :)
 
S

smart ass

Гостин
Инатот во љубовните врски секогаш е присутен.....

Туку проблем е кога имаме инат конкретно кога станува збор за сексот-барање некоја безвезална работа,од партнерката...-тој инат е лош и најчесто би рекол ја става во сенка љубовта.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Инатот во љубовните врски секогаш е присутен.....

Туку проблем е кога имаме инат конкретно кога станува збор за сексот-барање некоја безвезална работа,од партнерката...-тој инат е лош и најчесто би рекол ја става во сенка љубовта.
Најголемата глупост во една врска е токму инатот за секс. Нема нешто поглупаво од тоа, еден сака да ужува, другиот тера филмови.
 
S

smart ass

Гостин
Епа темата е љубов и секс јас пишав и за двете.

но за екстремните барања....понекогаш се дефинирани и(некои од нив) како дијагноза Т.Е патологија.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Муабетот ми е, двете страни сакаат да уживаат, на ваков, или онаков начин. За двете страни сексот е секогаш уживање, задоволство. Само што некои сакаат да извршуваат психичка тортура на карта секс.
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Голем инат сум.. ама зависи за кој... ако ме фати многу тешко го пуштам ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom