Икање

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Митови и факти :icon_lol:.....
Одиме тема за икање или штуцање кој колку најдолго време има икано кога последен пат и дали постои митот за човекот кој што цел живот ика?
Мене ми помина после цел еден саат ама незгодна ситуација беше мораше да употребувам вербална а не телепатска комуникација и тука имаше многу незгоди :icon_lol:. И тоа од никаде ми дојде луто не јадев ме имаа мислено изгледа :icon_lol:.
Мистер хик ап:

 
С

сашенко

Гостин
Заебана работа, ако те фати во незгодна ситуација.Пречи во говорот а и срам те фаќа понекогаш ако на пример објаснуваш нешто и кога ке зареди.Мене ми се има случено навечер у кафич и уз муабет и стварно е непријатно
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Кога јадам љуто...у 99 % од тие моменти ме фаќа
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Многу гадна работа. Одамна ме нема фатено оноа асално икање да трае повеќе од 10 минути.
Многу во незгодна ситуација знае да те стави, ако се погоди баш тогаш да објаснуваш нешто.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Сите велат дека се јавува кога некој те зборува, но имам разбрано дека се јавува и на психичка база. Ми се има случено некогаш од стрес но за 2-3 мин. поминува. За среќа одамна ми се нема случено. :)
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Незгодна работа бигами. Најчесто икам ко ќе ми застуди и ми поминува кога ќе се напијам вода :)
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Конечно после неколку сати ми помина, од прекумерно смеење ми беше. :kesa:
Во тие верувања... не знам, не верувам.
 
P

PewDiePie

Гостин
Мразам кога икам,факинг колку и да сакаш да не земеш воздух да го подзапреш тоест да го контролираш-неможе ! Среќа не ме фаќа често и ми поминува за 5-6 мин.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Значи вчера се начукав асално и цела ноќ ми пројде во икање. Сабајлево кога се разбудив се беше добро, за по еден саат пак да почнам да икам. Ми престана што ми престана, пред пола саат јадев луто и сега пак икам..Катастрофа!!
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Некоја бебешка работа ќе да беше , ама незнам баш што :)
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
А некој поубаво да ни објаснеше како доаѓа до икање...
Нели ако се разбира де. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не икам често, ретко се дешава тоа, ама затоа имам другарка која што ика за цело друштво заедно. Нема шанси да се деси да излеземе а да не почне да штуца, тоа е чудо едно колку штуца. Значи секој ден, кога и да се видиме, она има “напад“ на икање.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Цел ден ми е заебан :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
Икав во неколку делови пауза некаде неколку саати, и сега се борам против тоа кај ме најде нервозна работа јадам пијам сите конвенционални методи кои што се учат за борба против икавица :pos::pos::pos::pos::pos:. Ама заборавив дека тоа искуство е мое искуство и колку повеќе давам отпор против него толку повеќе ми го обзема моето внимание и со тоа ја губам силата.... Било како било добро е што се досетив дека тоа е мое искуство и прекинав со отпорот и едноставно одлучив дека не сакам да го имам, и пуффффффф магично го снема. Јас знам дека човек со моќтта на својата воља може и пулсот да го контролира, ама самото лично доживување е заебано моќно :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom