Изложби на кучиња

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ако сум во можност би требало да поминам...

Каде и во колку часот ќе се збирате?

ПП по можност.
 
L

Lu

Гостин
Ако сум во можност би требало да поминам...

Каде и во колку часот ќе се збирате?

ПП по можност.
Сите што ќе одат ќе се најдеме таму на изложбата, на стадионот FK Cementarnica (пиши на гугл мапс ќе ти искочи точна локација на стадионот).
Јас прва ќе одам, таму ќе бидам околу 17:30 / 17:45 ... ќе бидам кај Доберманџиите, имаме пријавено Добермани на изложбата.

SaltNPepa исто така околу 18 ќе дојде, а Doc Holliday рече дека малку ќе закаснел, накај 18:30 ќе дојде.

Ќе не познаете по Доберманите, ќе бидеме собрани повеќе луѓе :)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Јас нема да сум кај доберманџиите, јас сум кај лабрадорите :D
Сите што ќе дојдете, не бидете срамежливи како Doc Holliday јавете се де се запознаеме.

Lu, Doc, се гледаме таму, со чадорчиња :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
JЈас нема да сум кај доберманџиите, јас сум кај лабрадорите :D
Сите што ќе дојдете, не бидете срамежливи како @Doc Holliday јавете се де се запознаеме.

Lu, Doc, се гледаме таму, со чадорчиња :D
Ами за кучињата чадорчиња? :D
 
L

Lu

Гостин
Безразлика на временските услови, јас ќе бидам на изложбата со екипата Доберманџии.
Еве неколку Кајганџии веќе сме договорени, за останатите кој планира да оди нека пише на темава или по ПП.

Па друштво, се гледаме за некој час на изложба :)
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
376
Поени од реакции
454
Ние се откажавме во последен момент поради времево :( ... у бестрага...
 
L

Lu

Гостин
Нас времето не ни пречеше :) малку росеше на почетокот, али после прекина да роси и супер беше.

Одличен собир и одлична дружба (y)

Немам многу слики од другите раси, тие што ги имам ќе ги поставам.
SaltNPepa ако има слики ќе стави и она :)

На сликите се Астра и Кан (Гандал) :)















 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Немам слики, не сум сликала воопшто. Ама ќе прокоментирам, организација катастрофа, се наплаќаше влезница, за дождот организаторот немаше спремено ништо. Осветлувањето за Бисот ... едвај некое никакво рефлекторче, терен катастрофа. Ништо ново :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Немам слики, не сум сликала воопшто. Ама ќе прокоментирам, организација катастрофа, се наплаќаше влезница, за дождот организаторот немаше спремено ништо. Осветлувањето за Бисот ... едвај некое никакво рефлекторче, терен катастрофа. Ништо ново :)
И јас не сум задоволна од организацијата, али кога ќе ти се погоди друштвото се е занемарливо ... одлично си поминавме :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Убаво беше освен организацијата,НИКАКВА.
Ама како што рече Lu со одлична дружба све е занемарливо.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Кој е слободен на 19 и 20 Октомври, слободно може да ни се придружи во Кајганџиската екипа на изложбата, да направиме уште еден одличен собир како минатиот пат ;)
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
120
Поени од реакции
66
Кој е слободен на 19 и 20 Октомври, слободно може да ни се придружи во Кајганџиската екипа на изложбата, да направиме уште еден одличен собир како минатиот пат ;)
Kade e izlozbata pa da go prosetam Maksim do tamu ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom