Изложби на кучиња

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
Зa мaкедoнски шaмпиoн дa се стaне пoтребни се 3 титули ЦАЦ, a зa грaнд шaмпиoн требa уште 3?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.851
Поени од реакции
2.408
So dva cac se stanuva ch. A za toa drugoto nemam pojma, ni ne znam dali postoi takva titula spored fci.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
So dva cac se stanuva ch. A za toa drugoto nemam pojma, ni ne znam dali postoi takva titula spored fci.
Da, minimum 2, vo formularot vidov imaat do 3. A, grchkiot kinoloshki sojuz vika 3 cac za nacionalen ch i plus 3 cac za grand ch na Grcija. Na ksm sajtot nishto ne najdov osven formular.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
Еве сме нa ЦАЦИБ Врaње 01.05. Мoжеше дa биде пoдoбрa oргaнизaцијaтa, нo супер пoминaвме и кoнечнo бевме вo ринг сo другa Ерделкa.
FB_IMG_1493975292798.jpg
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
603
Поени од реакции
125
Здраво друштво, имам куче раса Дого Аргентино, женка, година и пол стара со педигре, па сакав да ве прашам, некој поупатен да ми објасни како иде процедурата за оценување за да можам да ја спарам и на малите педигре да им извадам? Фала ви многу однапред.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
748
Поени од реакции
243
Здраво друштво, имам куче раса Дого Аргентино, женка, година и пол стара со педигре, па сакав да ве прашам, некој поупатен да ми објасни како иде процедурата за оценување за да можам да ја спарам и на малите педигре да им извадам? Фала ви многу однапред.
Ја носиш на изложба.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
50
Поени од реакции
22
Здраво друштво, имам куче раса Дого Аргентино, женка, година и пол стара со педигре, па сакав да ве прашам, некој поупатен да ми објасни како иде процедурата за оценување за да можам да ја спарам и на малите педигре да им извадам? Фала ви многу однапред.
Имаш изложба овој викенд во Скопје.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
50
Поени од реакции
22
Може да ми објасниш малку поопширно како иде пријавување и сл.?
Извини,доцнам. Отиди на страната на кинолошки сојуз на Македонија и треба да има онлајн пријава која ќе се пополни со податоците од педигрето. Имаш и тел.број од сојузот за да видиш како би одело плаќањето за изложбата.
 
На врв Bottom