Избор помеѓу две игри

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Здраво. Пред некој ден дознав дека постои игра како и истоимениот филм Шерлок Холмс. Јас, лично многу сакам игри и филмови со таква карактеристика, детективски. Но слушнав и за ЦСИ играта па сега ако има некој кој ги играл обете да ми каже која од нив е подобра. Видов дека Шерлок има подобра графика на Јутуб, но сепак е подобро да слушнам од некој што ги играл двете.
 
B

BrunoFresh

Гостин
прво едната изиграј ја, па другата потоа. Што му се мислиш толку :)
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Шерлок Холмс е многу подобра и подлабока игра. CSI е како за деца направена мислам, те води самата што треба да правиш.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
прво едната изиграј ја, па другата потоа. Што му се мислиш толку :)
па не е тоа така едноставно... на пример јас исто имав 2 игри и двете беа детективски и сеа викам ај ке ја играм оваа првава и кога ја играв не ми напраи кејиф и ја избришав и ми скуричи и викам ај глупи се вакви игри и втората ја избришав па после некое време викам ајбе да пробам пак оваа втовава што беше да ја играм пошто гледав таков филм и се нафурав:vozbud: нешто и кога ја играф многу јака ми беше а тогаш што ради првата не ја играв за тоа не е баш едноствно тоа
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
па не е тоа така едноставно... на пример јас исто имав 2 игри и двете беа детективски и сеа викам ај ке ја играм оваа првава и кога ја играв не ми напраи кејиф и ја избришав и ми скуричи и викам ај глупи се вакви игри и втората ја избришав па после некое време викам ајбе да пробам пак оваа втовава што беше да ја играм пошто гледав таков филм и се нафурав:vozbud: нешто и кога ја играф многу јака ми беше а тогаш што ради првата не ја играв за тоа не е баш едноствно тоа
Dude, you're drunk
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Здраво. Пред некој ден дознав дека постои игра како и истоимениот филм Шерлок Холмс. Јас, лично многу сакам игри и филмови со таква карактеристика, детективски. Но слушнав и за ЦСИ играта па сега ако има некој кој ги играл обете да ми каже која од нив е подобра. Видов дека Шерлок има подобра графика на Јутуб, но сепак е подобро да слушнам од некој што ги играл двете.
Шерлок без двоумење. Има повеќе делови. Последниот The Testament имаше одлична графика и почеток на приказна, но ме исфрли поради тоа што слаба ми е машинава, затоа не можам да ја коментирам целосно, но од тоа што видов, закон сработена.
Иначе отпревртени ми се сите останати, но две ќе издвојам како најомилени.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sherlock_Holmes:_The_Awakened
Првата има преврти у пм здрави на кои ми идеше да свршам од возбуда. Има таква мистичност, непредвидливост, дури на моменти делува како најхорор од сите хорор игри.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sherlock_Holmes_vs._Jack_the_Ripper
Вторава е исто супер сработена со одлична приказна и пресврти. Додуша да бидам искрен се малку тешкички, но ако ептен запниш имаш нет на крајот на краиштата. Во CSI ја немаш атмосферата како кај Шерлок. Одиш истражуваш и то е то во CSI. Ваму да си шеткараш по улици и да си зјапаш во куќарињата би ти чинело задоволство.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Прво Шерлок Холмс. CSI чувај ја за ко ќе немаш друго што да играш.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Прво си реков е за споредба помеѓу две игри, која е подобра, па ето една интересна тема за подфорумов. На секоја 1-2недела да се менват игрите. Пример нешто вака:

Dota 2 VS LoL
PES VS FIFA
CoD VS Battlefield
Fallout 3 VS ES : Skyrim
итн.

Модератори ? Донев Овердрајв и кој се другите...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
ЦСИ ја играв едно време тешко срање беше ..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Прво си реков е за споредба помеѓу две игри, која е подобра, па ето една интересна тема за подфорумов. На секоја 1-2недела да се менват игрите. Пример нешто вака:

Dota 2 VS LoL
PES VS FIFA
CoD VS Battlefield
Fallout 3 VS ES : Skyrim
итн.

Модератори ? Донев Овердрајв и кој се другите...
Ќе видиме, може нешто да се проба, иако мислам дека хардкор фанови ќе има за било кои игри и само ќе има конфликти. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom