Избор на Форумџиите - Најубав Грчки остров

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Кефалонија дефинитивно


 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Да имав кеш да купам некој/и од тие што им се на распродажба ќе ги разгледав,вака за одмор нема потреба од замарање :P
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
На Скопелос е сниман тој филм,ете в комшии ќе ти биди посети го,помирен е од Скиатос.
боље нек оди на Крит- таму е снимен"Зорба гркот" иако не е типичен гејски филм- туку е американско-гејскка продукција, освен добра реклама за крит- гејците си измислија и сиртаки кој веќе им е гејски народен танц, а уствари е кореографска измишљотина -специјално создадена за тој филм.:ROFLMAO:
чисто ГЕЈСКА работа:pos:измисли си нешто и после величи го
--- надополнето: Jul 19, 2011 5:21 PM ---
;)се надевам дека наскоро ќе го гледаме гејскиот Титаник
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Санторини,Лефкада,Крф.
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
73
Поени од реакции
9
Епа вака. Отсега одмор без агенции.


А истото и го препорачувам на сите помалку мрзливи од малку мрзливи, и оние кој сметаат дека можат да ја напуштат државата без онаа сигурност од знаење дека одат со агенција на одмор. Ќе ви кажам дека џабе им давате пари. Сигурно сега некој ќе се јави велејки дека тој тоа го знае уште од неговото раѓање епа не мора да чита, искрајно од скептицизам по форуми ми скисна, така да нека читаат заинтересираните.


Во најлоша можна ситуација ќе најдете смештај за исти пари но со услови кои вие ќе си ги изберете. Јас го сторив тоа и би го сторил пак. Е сега.... ова го тврдам со сигурност за Грција еве дури и поточно за Скиатос кој by the way е прекрасен остров, но верувам дека правилото важи за речиси секоја дестинација. Како што спомнав прекрасен остров, прилично скапичок, на вреди за тие пари.

Најисплатлива варијанта една кола и 4-5 луѓе во неа. Пат- Македонија, Солун, Волос, Скиатос и обратно. Тоа е така затоа што: Rent a car таму е скапо, а автобускиот превоз поради презаситеност од туристи е хаос. Автобусите се добри. Тие се нови и редовни но кога ќе ја видете толпата на постојката ќе бидете пресреќни ако воопшто влезете во автобусот.
Мал остров а со парите за дневни карти за 4јца имате гориво за 2-3 дена најмалце.
Друго: плажи - екстра 9/10
............забава - ако Сончев Брег е чиста 10ка, Скиатос - 8/10
............за цени да повторам - слушнав во повеќе наврати од грци дека е еден од најскапите острови
............друго, прашајте :)
P.S ------- Не правете ја мојата грешка ако одете и не препуштајте му се на напорниот автобуски превоз. :D

 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Ме интересира колку време се патува од Македонија (Охрид) до Закинтос (Лаганас) со автобус ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
До сега од островите сум бил само на Крф. Од другиве острови што гледам по видеа а и од пријателите што ми кажувале и што сум гледал слики
-Закинтос
-Крф
-Тасос
-Крит.....
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
edino neshto shto mi se dopagja kaj gejcite da recham- e shto imaat hoteli adults only

Aquis Silva Beach
treba i vo Makedonija da se naprai nekoj slichen-
 
M

macgowan

Гостин
До сега од островите сум бил само на Крф. Од другиве острови што гледам по видеа а и од пријателите што ми кажувале и што сум гледал слики
-Закинтос
-Крф
-Тасос
-Крит.....
Првите три на листата ги имаш собрани заедно во четвртиот,по повеќе основи,таков беше мојот впечаток од Крит.Неспоредлив е со други грчки островчиња бидејќи е многу голем.Единствено можеби со Родос.
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Лефкада е на прво место, по неа Закинтос.
sakam ova leto da idam na odmor vo Lefkada me interesira kako se cenite ako veke ste bile kako se dvizat opsti raboti kafe,sok,hrana,vecerni izleguvanja,lezalki i ostalo...dali za nasi standardi e prifatlivo mesto da se ide??pozzzz
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
уплатив за на Крф(Кавос), па ме интересираше дали некој од вас бил и да сподели импресии, а патем и да предложи плажи кои вредат да се посетат.
тенк ју;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom