Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не се секирајте... пејачот го одбравме битно, песната ионака ќе претрпи 4384585498439843 промени како по обичај, па ќе смислат некоја англо-саксонска со примеси на келтите подобрена верзија (си велам).

Тапа било, тапа беше, тапа ќе биди уште 100 години. Незнам зошто се мачиме со евросонгов, ионака за ништо не го бива.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: нооууу комент :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: зар овој ќе не претставува? НЕЕЕЕ ова е сон!!! :nesvest:

како може 5-6 души да се слушаат, а не цела македонија што гласала?

наместено е ова говеда едни :nenene: еднаш не се научивте каква песна бараат на евровизија :tapp: и никогаш нема да научите
 
K

kaiser soze

Гостин
Сега ни претстои вториот дел од изборот,оној стандардниот,разните теории за местенки и малверзации на победникот.Сепак се надевам дека оваа година ќе не поштедат од тоа.
Песната е просечна,всушност ниедна не отскокнуваше нешто особено.Ѓоко е квалитетен вокал,незнам зошто го деградирате толку.
Мене искрено,од Самовилска Свадба на Гиш наваки,ниедна мелодија ми се нема нешто посебно допаднато.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Хах...секоја година се попатетични и попатетични стануваме...:kesa:
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
и јас тоа се чудам, ке има ли една евровизија што нема да биде наместена?
Не!!!

:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: нооууу комент :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: зар овој ќе не претставува? НЕЕЕЕ ова е сон!!! :nesvest:

како може 5-6 души да се слушаат, а не цела македонија што гласала?

наместено е ова говеда едни :nenene: еднаш не се научивте каква песна бараат на евровизија :tapp: и никогаш нема да научите
Се слагам

Хах...секоја година се попатетични и попатетични стануваме...:kesa:
Најточно

...Живи глупости до вчера незнаеше како се држи микрофон а сега на евровизија ќе не претставува шитови на квадрат ......

Ајде сега сакам да следуват коментари од типот најдобар беше одлично испеа те сакаме ѓоко ние сме со тебе Наредна година евровизија во Македонија ќе се одржи ќе видите вие само пљукајте по него
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ако бидеме последно место знаете ли каков успех ќе биде тоа :vozbud:
оваа песна не заслужува да биде ни хит на денот :tapp::tapp::tapp:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ѓоко ммм:pipi:

Песнава ке си беше хит без разлика како ке се пласираше.
Му треба само добра кореографија...зошто песната никогаш не се гледа, а глас има преубав.


И Влатче одсекогаш сум го сакала ама на изборов ептен никаков ми беше, а читам сите за него :) :)
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
К А Т А С Т Р О Ф А ! ! !
Македонија под итно да го прекине учеството на Евровизија!!!
Подобро така отколку да се срамиме таму!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom