Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
јован фалш е тоа фотнатото..се гласаше со пенкала со плава боја.
јас бев на гласачко место избирачки одбор во ресен и најдовме ливче аз председателски избори каде покрај 7 кандидати имаше допишано бр.8 Педери и заокружено ))))
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
јован фалш е тоа фотнатото..се гласаше со пенкала со плава боја.
јас бев на гласачко место избирачки одбор во ресен и најдовме ливче аз председателски избори каде покрај 7 кандидати имаше допишано бр.8 Педери и заокружено ))))
Постојат и фломастери/маркери бе друже, сигурно не ги претресуваа гласачите да не носат случајно свое пишувало :tv:
 
Д

Демијан

Гостин
Да и јас се чудам како со маркер кога само пенкала имаше.И јас ишкртав неколку ливчиња,нацртав некое куре и сл.:D
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Постојат и фломастери/маркери бе друже, сигурно не ги претресуваа гласачите да не носат случајно свое пишувало :tv:
во тој случај можно е, ама не верувам дека би ризикувал некој на избориве да брцал во џеб и да се изложувал на ризик да биде виден...но сепак е можно.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
шо ризик? ќе ме казнат? мое право е! шо тропате... ќе зеам 3 фломастери ако сакам и ќе си нацртам штобило. о бобобобоооо!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
е не можиш баш така на избирачко место да се понашаш, имаш вервиме голем ризик да се гибаш по џепови.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Потполно се согласувам.
Како што реков претходно, штета што Македонија гласа според партијата, а не според личноста.
Potpisano i od mene ama ne e taka samo vo Makedonija anyway vo ovie kampanji kolku sto mozev jas da pratam od tie "dueli" i kampanji najmnogu me impresionira i iznenadi Mirushe Hodza ,Nano Ruzin bese soliden kako i Frcko i moram da priznam deka malku me razocara Selmani ocekuvav mnogu poveke od nego.

Ostanatite kako Ivanov,Boskovski i Budzaku ednostavno ja nemaat vo sebe onaa harizma za pretsedatel kolku nas bi ni se dopadzale.

Za preostanative dvajca ne glasam za nikogo od pricina sto Ivanov vleta kako zamena za Kerim i toa sto e totalen anonimus vo medzunarodna politika i spomenav deka ja nema taa harizma i recovist sto bi moral da ja poseduva sekoj predsedatel.

Za Frcko ne mi ni padza na pamet iako e mnogu pokadaren od Ivanov ne bi sakal eden covek koj e spomenat vo site mozni aferi vo Makedonija da mi bide pretsedatel.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Za Frcko ne mi ni padza na pamet iako e mnogu pokadaren od Ivanov ne bi sakal eden covek koj e spomenat vo site mozni aferi vo Makedonija da mi bide pretsedatel.
А од кај знаеш дека не е тоа превара на ВМРО да не гласате за Фрчко,а за афери чекај на Иванов времето уште не е дојдено.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
А од кај знаеш дека не е тоа превара на ВМРО да не гласате за Фрчко,а за афери чекај на Иванов времето уште не е дојдено.
Која превара жити се? Ти да не си живеел у некоја пештера едно 20 години. Па се знае кој е Фрчко и каков платеник е.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе добри сте.Мислев поише пцуења ругања и препуцавања ќе има.:)
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Нашата надворешна политика најмалку зависи од нашите политичари. За жал, така е. Години наназад сме се покажале како попустливи на наша штета и сме покажале дека знаеме да си го наведнуваме вратот. Тешко дека некој политичар наш ќе може да го промени тој имиџ.
Европските земји имаат дипломаткса машинерија развивана со децении. Каде сме ние во приказната? Со нашите „искусни“ политичари од СФРЈ? Која дипломатска кариера ја имаат нашите дипломати? На прсти може да се избројат тие што вредат.
Треба да поминат години и години додека научиме како сами да креираме политика и како да наметнеме наш став. До тогаш, некој друг ќе одлучува за нас. Нашите водачи, Ѓорѓе, Фрче, Нано, Керим, Бране, Љубе .... , само ќе треба да најдат начин како да ни го соопштат тоа што Европејците го одлучиле.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Абе добри сте.Мислев поише пцуења ругања и препуцавања ќе има.:)
Срам им е да пишат :pos2:препуцавања нема за што да праиме ама чекајте месиа не е активен на форум ама затоа е активен по штабови ќе собере информации и ќе го отекува со надарената како и беше никот незнам....ама сигурно ќе има препуцавања ако не сега после 2риот круг сигурно:vozbud:
 
I

InF3cTeD

Гостин
е не можиш баш така на избирачко место да се понашаш, имаш вервиме голем ризик да се гибаш по џепови.
ауу да не помислат дека демек пиштол ќе извадам од џебот.......или неколку ливчиња исполнети :pos2:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Срам им е да пишат :pos2:препуцавања нема за што да праиме ама чекајте месиа не е активен на форум ама затоа е активен по штабови ќе собере информации и ќе го отекува со надарената како и беше никот незнам....ама сигурно ќе има препуцавања ако не сега после 2риот круг сигурно:vozbud:
Епа друже,тие провокации произлегуваат баш од членови со аватари како твојот со лавчиња,со ружи и со друга флора и фауна.Без навреда ова ама членовите у партии неможат да даваат објективни мислења.Секоја чест на исклучоци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom